Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Meža saimniekiem iesācējiem mācīs pareizu koku ciršanu

Dabas muzejā Rīgā trešdien, 25. septembrī, pulksten 17 notiek seminārs mežu īpašniekiem – iesācējiem, kura tēma ir – viss par koku ciršanu.

Tas ir kārtējais seminārs ciklā «Saimnieks savā mežā – soli pa solim», vēstīts Valsts lauku tīkla mājaslapā laukutikls.lv.

Par ciršu veidiem un šķērslaukuma noteikšanu stāstīs Sarmīte Jankovska, Valsts meža dienesta Zemgales nodaļas inženiere vides aizsardzībā, kā arī Meža konsultāciju pakalpojumu centra (MKPC) Rīgas reģiona nodaļas konsultante Rita Daščiora. Ar stigošanas, skices zīmēšanas, dastošanas un krājas aprēķina niansēm iepazīstinās MKPC Rīgas reģiona nodaļas vadītājs Agris Kauliņš. R. Daščiora skaidros, kad vajadzīgs ciršanas apliecinājums.

SIA «Metsa Forest Latvia» iecirkņa meistars Mārcis Zvīnis stāstīs par apaļo kokmateriālu veidiem, stumbru racionālu sagarumošanu un sortimentu kvalitātes prasībām, lai gūtu maksimālu peļņu no jebkāda lieluma meža īpašuma. Viņš skaidros arī darba drošības prasības mežizstrādē un iespējas pārdot sagatavoto materiālu pie ceļa.

«Metsa Forest Latvia» mežsaimniecības konsultante Dace Iraids izklāstīs vides aizsardzības prasības mežizstrādē, skaidros aspektus par atstājamiem kokiem, kritalām, mitrām ieplakām.

Jau vēstīts, ka iesācēju mežsaimnieku semināru ciklu organizē MKPC, to atbalsta Zemkopības ministrijas un Lauku atbalsta dienests. Dalība semināros ir bezmaksas. Pēc dažādu tēmu apskates iecerēts arī brauciens uz kādu meža saimniecību, iepriekš informēja R. Daščiora.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē