Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noraida cūku žoga ieceri

Eiropas Komisijas (EK) eksperti ieceri būvēt žogu, lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību, novērtējuši kā nereālu, vēsta portāls nozare.lv.

Mežacūku žoga efekts uz Eiropas Savienības (ES) valstu robežas ar Krieviju un Baltkrieviju nebūtu pietiekams, lai būtiski kavētu slimības izplatību, tāpēc šī ideja nav īstenojama, secinājuši Starptautiskā Epizootiju biroja jeb Pasaules Dzīvnieku veselības organizācijas veterinārie inspektori konferencē Viļņā.

Pensionētais veterinārā dienesta speciālists Jānis Bite «Bauskas Dzīvei» šo ieceri komentēja kā neefektīvu, uzsverot, ka šādu žogu būtu ļoti dārgi un sarežģīti uzbūvēt, jo jānorobežo ne tikai meži, pļavas un lauki, bet arī ezeri un upes. «Mežacūkas ir ļoti kustīgas un izturīgas, tās labi peld. Cerēt ar žogu ierobežot meža dzīvnieku pārvietošanos var tikai cilvēki, kas nepazīst dabu,» secina bijušais dzīvnieku dakteris un aktīvs mednieks.

Jau vēstīts, ka ideja nāca no Lietuvas Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD), sākotnēji to atbalstīja arī Latvijas kolēģi. Lietuva pastiprinājusi epidēmiju izsludināšanas un ierobežojumu uzlikšanas nosacījumus.

Šonedēļ EK lemj par finansējuma piešķiršanu Āfrikas cūku mēra profilakses pasākumiem Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas veterinārajiem dienestiem. Latvijas PVD kopumā profilakses pasākumu īstenošanai šogad un 2014. gadam ir pieprasījis sešus miljonus eiro. Lielākā daļa naudas paredzēta dezinfekcijas angāru būvniecībai robežkontroles punktos.

Āfrikas cūku mēris konstatēts 24. jūlijā Krievijā, Pleskavas apgabala Neveļas rajona Seņutinas ciemā, kas atrodas aptuveni 100 kilometru attālumā no Latvijas robežas. 2. jūlijā mēris tika konstatēts Baltkrievijā, Grodņas apgabala Čepunas ciematā, kas ir aptuveni 40 kilometru attālumā no Lietuvas robežas.

Āfrikas cūku mēris ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. Āfrikas cūku mēris nav bīstams cilvēkiem. Šī kaite Latvijas teritorijā nekad nav reģistrēta.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē