Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Oktobra pēdējā dekāde bijusi trešā siltākā meteoroloģisko novērojumu vēsturē

Oktobra pēdējā dekāde bijusi trešā siltākā Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Mēneša pēdējā dekādē vidējā gaisa temperatūra bija plus 8,8 grādi, un tas ir 3,8 grādus virs normas. 21. un 22.oktobris bija samērā vēsas dienas - aukstākas par normu, bet pēc tam strauji kļuva siltāks. Jau 23.oktobrī gaisa temperatūra bija pakāpusies trīs grādus virs normas, bet 27., 28. un 29.oktobrī diennakts vidējā gaisa temperatūra sasniedza plus 11,6 līdz plus 12,7 grādus, kas ir 7-8 grādus virs normas. Šie datumi bija vissiltākie atbilstošie datumi Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Laika apstākļi trešajā dekādē bija neparasti - bija gan diennaktis, kad vidējā gaisa temperatūra vairāk atbilda septembra vidum, gan arī naktis, kas siltākas par dienām. Tāds bija 28.oktobra vakars un nakts uz 29.oktobri, kad Latviju šķērsoja jo sevišķi silta gaisa masa. Tonakt gaisa temperatūra Latvijas vidusdaļā pakāpās līdz pat plus 15,7 plus 15,8 grādiem, kas ir vasaras naktīm raksturīgs siltums.

Tāpat 28. un 29.oktobrī daudzviet, 23., 24., 26. un 27.oktobrī atsevišķās vietās tika sasniegti jauni konkrētās dienas konkrētajā vietā fiksētās maksimālās gaisa temperatūras rekordi.

Oktobra trešajā dekādē piedzīvota arī pēdējos piecos gados stiprākā vētra, kas bija 13.stiprākā vētra Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Maksimālais vēja ātrums vētras laikā Kurzemē sasniedza 30 metrus sekundē. Kā skaidro meteorologi, oktobrī vēja brāzmām vētras spēks nav nekas neparasts, tāpēc jauns maksimālo vēja brāzmu ātruma rekords - 24 metri sekundē - fiksēts tikai Rīgas centrā.

Nokrišņu ziņā oktobra trešajā dekādē rekordi nav sasniegti. Kopumā Latvijā tie bija 89% no normas, vislielāko daudzumu - 130-135% no normas - sasniedzot Salacgrīvā un Skrīveros. Vismazāk šai dekādē lija Rīgā, kur nokrišņu daudzums bija tikai puse no normas.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē