Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums: 57% Latvijas iedzīvotāju nejūtas droši par savu veselību

Latvijas iedzīvotāju lielākais nedrošības iemesls, salīdzinot ar dzīvību, finansēm un īpašumu, ir veselības stāvoklis, jo kopumā 57% iedzīvotāju nejūtas droši par savu veselību, liecina apdrošināšanas savienības PZU veiktā iedzīvotāju aptauja.

Raizes par veselību strauji palielinās, pieaugot respondenta vecumam, secināts pētījumā. Ja vecuma grupā no 18 līdz 25 gadiem tikai katrs trešais atzīst, ka nav drošs par savu veselības stāvokli, tad nedrošo īpatsvars pieaug pat divas reizes, sasniedzot 61 gada vecumu.

"Tas, protams, ir loģiski, ka bažas par veselības stāvokli pieaug, cilvēkam novecojot. Tomēr jāņem vērā, ka Latvijā ir liels senioru īpatsvars - gandrīz piektdaļa iedzīvotāju ir vecumā virs 65 gadiem, bet lielākā daļa no tiem dzīvo ar pastāvīgu nedrošības sajūtu. Turklāt tiek prognozēts, ka šī vecuma grupa tikai palielināsies," norāda "PZU Lietuva" izpilddirektors Marius Jundulas.

Kaimiņvalstīs par savu veselību pārliecināta nav puse senioru - 51% igauņu vecumā virs 60 gadiem un tikpat lietuviešu vecumā virs 56 gadiem. "Lai arī īpatsvars ir salīdzinoši mazāks, tomēr Baltijas valstis vieno fakts, ka senioriem vislielākās bažas rada tieši veselība, nevis finansiālā situācija, dzīvība vai īpašums," skaidro PZU pārstāvji.

Par savu dzīvību nedroši ir vidēji 49% Latvijas iedzīvotāju, bet vecumā virs 61 gada nedrošības līmenis sasniedz 60%.

Savukārt par savām finansēm un īpašumu cilvēki vecumā virs 61 gada jūtas vienlīdz droši kā respondenti pārējās vecuma grupās.

Aptauju veikusi pētījumu kompānija "Spinter tyrimai" laika posmā no 2012.gada 17.novembra līdz 20.decembrim, aptaujājot Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 75 gadiem. Katrā valstī intervēti vidēji 1000 iedzīvotāji.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē