Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmajiem 10 000 iedzīvotājiem sāks izmaksāt pirmās 2.pensiju līmeņa pensijas 1

Jūlijā aptuveni 10 000 iedzīvotāju, kas sasnieguši pensijas vecumu, sāks saņemt pirmās 2.līmeņa pensijas, kas varētu būt aptuveni par 5% lielāka nekā tiem, kuri neizmantoja šo uzkrāšanas iespēju, - raksta "Neatkarīgā Rīta Avīze".

Latvijā 2. pensiju līmenis sāka darboties 2001.gada 1.jūlijā. Iedzīvotājiem, kas dzimuši pēc 1971.gada, dalība tajā ir obligāta, bet no 1951.gada 2.jūlija līdz 1971.gada 1.jūlijam dzimušajiem - brīvprātīga.

"Swedbank" pētījumā secināts, ka, pašreizējiem darbspējīgā vecuma cilvēkiem aizejot pensijā, viņu ienākumi nākotnē var sarukt uz pusi. Vidējā pensija - bez 2.pensiju līmeņa uzkrājuma, jo to saņems tikai tie, kuriem pensionēšanās vecums ir pienācis, sākot ar 1.jūliju - ir aptuveni 185 lati, kas ir aptuveni 40% no Latvijas darbspējīgo iedzīvotāju rīcībā esošajiem vidējiem ienākumiem.

Bankas Investīciju produktu daļas vadītāja Reiņa Jansona aprēķini liecina, ka atkarībā no tā, kurā gadā cilvēks kļuva par pensiju 2. līmeņa dalībnieku, viņa kopējais pensijas kapitāls (pensiju 1. un 2.līmenī kopā) varētu būt par vairāk nekā 5% lielāks nekā cilvēkam, kurš nepieteicās pensiju 2.līmenim.

Pamatojoties uz bankas aprēķiniem, 2.pensiju līmenis vidēji lielu pensiju, kas ir 185 lati, palielinās par aptuveni 9 latiem, ar nosacījumu, ka ieguldījumu plāns ir bijis vidēji pelnošs.

No 1.jūlija apdrošināšanas kompānijas drīkst piedāvāt mūža pensijas polises, kas ļauj 2.pensiju līmenī uzkrātos līdzekļus saņemt mantojumā, norādot labuma guvēju. Tādējādi darba mūžā uzkrātā summa personas nāves gadījumā vairs netiks automātiski ieskaitīta valsts budžetā.

Mantiniekam, kuram tiks novēlēta apdrošinātā pensija vai, pareizāk sakot, 2. pensiju līmeņa daļa, tā tiks izmaksāta ik mēnesi, bet ne ilgāk kā 20 gadu garumā. Turklāt mantinieks var būt ne tikai radinieks, bet jebkurš.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

hmm

bus lielaka par 9 ls? vai nu es glups vai tas plans ir galigaka cilveku apchakareshana------nostradaju 20 gadus----katru menesi 2 pensiju limeni ieripoja 15ls-----gala rezultata man bus 9ls pie pensijas------nu ka jau latvija

pirms 5 gadiem, 2013.07.05 01:59

Latvijā un pasaulē