Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prezidents: Zolitūdes traģēdija ir milzīga skaita neaizsargātu cilvēku slepkavība 4

Zolitūdes traģēdija ir milzīga skaita neaizsargātu cilvēku slepkavība, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš. "Aicinātu visus pārdomāt katru, ko viņš ir darījis, kā rīkojies, lai pēc sērām varētu sākt praktiski rīkoties, jo šī tomēr ir gadījums, kas jāsauc skaidri, ka tā ir milzīgā skaita neaizsargātu cilvēku slepkavība. Tad attiecīgi būtu jārīkojas," norādīja Bērziņš.

Politiķis uzsvēra, ka šo traģēdiju nevar saukt par nelaimes gadījumu, jo "daba tur nav piedalījusies".

Pēc Bērziņa domām, "mums jāmaina daudz kas pamatos, jo normāla pasaule pēc šādiem notikumiem neskaita zīmogus un parakstus, bet tieši atbildīgas personas, kas ir parakstījušās, nokļūst izmeklēšanas izolatorā, kas būtu ļoti vēlams arī šeit, pie mums".

Atzīstot Latvijas celtnieku "ļoti lielu profesionalitāti", prezidents tomēr uzskata, ka "nekavējoties jāiesaista neatkarīga ekspertīze no citas zemes, kas nav nekādā veidā saistīta ar celtniecības biznesu un mūsu likumdošanu".

Kā ziņots, Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo skaits ir pieaudzis līdz 52 cilvēkiem, bet divas bojāgājušas sievietes aizvien nav atpazītas. Starp bojāgājušiem ir trīs ugunsdzēsēji. Policijā ir pieteiktas 10 bez vēsts pazudušas personas, kuras vēl varētu būt veikala drupās.

Kopumā no traģēdijas vietas līdz sestdienas rītam hospitalizētas 29 personas, vēl vairākiem cilvēkiem medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas.

Lielveikals "Maxima" Rīgā, Zolitūdes mikrorajonā, daļēji sabruka ceturtdienas vakarā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Mūsas pagaidu tilts?

"..."Maxima" lielveikala sabrukšanas galvenais iemesls ir slikti un pavirši izveidotās tērauda siju savienojuma vietas, uzskata Somijas kompānijas "Rak Tek Solutions" galvenais inženieris, igaunis Tomass Kaljass.
Igauņu inženiera atzinums ir sabrukšanas iemeslu sākotnējā versija un neatkarīgs pētījums, kas balstīts uz publiskajā telpā pieejamiem vizuālajiem materiāliem gan pirms, gan pēc sabrukšanas.
Kaljass uzskata, ka traģēdijas galvenais iemesls ir jumta slodzes neizturēšana, ko izraisījuši vāji izveidoti savienojumi. Tiek norādīts, ka tērauda siju stiprinājumu vietas nav bijušas pietiekami labi savienotas, tērauda sijas savienotas ar neatbilstošām skrūvēm un bijis nepietiekams to skaits...."

Šausmīgā traģēdija liek aizdomāties arī par citām Latvijā veidotām konstrukcijām, Mūsas pagaidu tilts "uz aci" sāk izskatīties arvien greizāk un greizāks, cerēsim, ka tam vismaz viss ir pareizi ar skrūvēm.

pirms 4 gadiem, 2013.11.24 17:18

Klusums

Varbūt sāksim attapties lētākais piedāvājums,lētākā cena????????????????????????
N- tie piemēri ,kur jau to varam redzēt..............................

pirms 4 gadiem, 2013.11.25 11:16

Zirgmilis

Vajaga būvēt no labiem materiāliem,nevis taupīt uz kauko, ir teiciens (skopais maksā dubultā),

pirms 4 gadiem, 2013.11.26 11:03

Latvijā un pasaulē