Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rudens un ziemas sezonā Jūrmalā varēs iebraukt bez maksas; vasarā caurlaides būs dārgākas

Jūrmalas pilsētas dome šodien nolēmusi rudens un ziemas periodā atcelt maksu par iebraukšanu Jūrmalas pilsētas teritorijā, savukārt vasarā caurlaides maksās dārgāk - 1,50 latus, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Būmane.

Līdz šim vienreizējās iebraukšanas atļaujas maksāja vienu latu, un šī kārtība būs spēkā līdz 30.septembrim, kad stāsies spēkā šodien pieņemtie grozījumi. No 30.septembra līdz 1.aprīlim Jūrmalā varēs iebraukt bez maksas, taču jau no nākamā gada aprīļa vasaras periodā, līdz septembra beigām, caurlaides būs dārgākas - par tām būs jāmaksā 1,50 lati jeb aptuveni 2,13 eiro.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS) skaidro, ka iebraukšanas maksas atcelšana rudens un ziemas mēnešos dos iespēju pašvaldībai piesaistīt vairāk tūristu un nodrošināt pilsētā pilnvērtīgu aktivitāti arī šajā periodā, ne tikai vasaras sezonā.

Šīs izmaiņas skars arī nodevas samaksu par viena mēneša un sešu mēnešu iebraukšanas atļaujām.

Maksa par iebraukšanu Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā tiek noteikta atbilstoši Jūrmalas pilsētas domes saistošajiem noteikumiem "Par transporta līdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā". Savukārt automašīnas Jūrmalas pilsētā vietās, kur atļauta autotransporta novietošana, var novietot bez maksas, izņemot privātās autostāvvietas.

Ieņēmumi, ko pašvaldība iegūst no samaksātās iebraukšanas nodevas, tiek izlietoti tranzīta satiksmes ierobežošanai, tūrismam un kūrorta attīstībai labvēlīgas vides radīšanai, vides aizsardzībai, kultūras pieminekļu aizsardzībai, kā arī citiem vides uzturēšanas pasākumiem.

2012.gadā pavasara un vasaras sezonā ar vienreizējām caurlaidēm Jūrmalā iebrauca 914 773 automašīnas, rudens un ziemas periodā - 436 844 automašīnas.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē