Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesībsargs aicina vecākus viņam ziņot, ja skolas aizvien pieprasa pirkt mācību materiālus 2

Tiesībsargs Juris Jansons aicina ziņot par gadījumiem, kad skola joprojām liek vecākiem iegādāties materiālus skolas mācību procesa nodrošināšanai,portālu informēja Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa.

Informāciju par skolu, klasi, mācību priekšmetu, iegādājamo mācību materiālu un veidu, kā skola izteikusi vecākiem nepieciešamību iegādāties skolai vajadzīgo, tiesībsargs aicina sūtīt līdz 30.septembrim uz e-pasta adresi "bezmaksas.izglitiba@tiesibsargs.lv". Viņš atgādina, ka vasarā Saeima veica grozījumus Izglītības likumā un noteica valstij un pašvaldībai pienākumu ar šā gada 1.septembri nodrošināt skolēnus ar mācību procesam nepieciešamo. Lai pārliecinātos, kā izmaiņas likumā ieviestas dzīvē, tiesībsargs veic atkārtotu jeb kontroles datu vākšanu, kurā lūdz vecākus, skolēnus un skolotājus informēt par gadījumiem, kad skola joprojām liek, nevis aicina vai lūdz vecākiem iegādāties tos mācību līdzekļus, kas pēc likuma ir jānodrošina skolai par valsts un pašvaldības finansējumu.

Jau vēstīts, ka vecākiem mācību grāmatas un darba burtnīcas nav jāiegādājas. Skolēnu vecākiem par saviem līdzekļiem ir jānodrošina individuālie mācību piederumi - kancelejas preces, apģērbs un apavi, atsevišķu mācību priekšmetu, piemēram, sporta, mājturības un tehnoloģiju, obligātā satura apguvei nepieciešamais specifiskais apģērbs, apavi un higiēnas piederumi. Tāpat vecākiem ir jāiegādājas materiāli, kurus izmantojot mācību procesā skolēns rada priekšmetu vai produktu savām vajadzībām, piemēram, izejmateriāli, ar ko mājturības stundā skolēns apgūst veidošanu vai rokdarbus, proti, tam nepieciešamais plastilīns, dzija, adāmadatas, diegi u.tml.

Tikmēr pašvaldību atbildībā ir nodrošināt mācību procesam nepieciešamo uzskates līdzekļu, izdales materiālu, didaktisko spēļu, mācību tehnisko līdzekļu, mācību materiālu, iekārtu un aprīkojuma un digitālo resursu iegādi.

Savukārt no valsts budžeta līdzekļiem un valsts budžeta mērķdotācijām tiek finansēta izglītības valsts standartiem atbilstošas mācību literatūras, pedagoga darba vajadzībām nepieciešamo metodisko līdzekļu, papildu literatūras (uzziņas literatūra) un digitālo resursu iegāde.

Mācību literatūra ir mācību grāmatas, tām pielīdzinātās darba burtnīcas un citi izglītības satura apguvei paredzēti izdevumi. Līdz ar to no valsts budžeta līdzekļiem var tikt apmaksātas tikai tās darba burtnīcas tajos priekšmetos, kur tās pilda mācību grāmatas funkcijas vai aizstāj to, piemēram, svešvalodā un sociālajās zinībās.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

zb

Tagad pedagogu vajadzībām ir nepieciešams printeris, skeneris, kopētājs un 6kg papīra vismaz. Viss minētais vēlams, lai būtu pirkts par pedagoga algu. Kamēr visas iestādes beidzot sapratīs, kā un kas tām beidzot ir jādara, skolas gads jau ir iesācies! Baidos, ka arī beigsies bez jebkāda rezultāta. Sākušās taču vēlēšanas!

pirms 4 gadiem, 2013.09.06 06:34

Taiga

Lai taču vienreiz beidz šito marasmu!!!! Cik var ņemties? Tiesībsargs arī pāvs gatavais- lai ziņo par skolu!!!! Kāda vella pēc skola ir vainojama- tu vainojama ir visa sistēma. Vai kāds skolai naudu papildus budžetā ir iedevis? Un, lai vienreiz paskatās, cik tas skolotājs dod savus materiālus, lai vispār darbs stundā būtu iespējams. Jo daļa vecāku ir laimīgi, kad bērns ir skolā- un viņa atbildība un līdzdalība ar to ir beigusies..... Labi, ja vecāks atnāks tagad tikai uz izlaidumu.....
Man priekš saviem bērniem nav žēl nopirkt tās darba burtnīcas, ja vajadzēs.......un, lai tiesībsargs sapņo, ka es viņam kaut pušplēsta vārda teikšu!!!

pirms 4 gadiem, 2013.09.06 22:39

Latvijā un pasaulē