Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trīs ceturtdaļas mazo un vidējo uzņēmumu vadītāju jūtas gatavi eiro ieviešanai

Trīs ceturtdaļas jeb 74% mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvju jūtas gatavi pārejai uz eiro, liecina "SEB bankas" veiktā uzņēmumu vadītāju un īpašnieku aptauja.

Aptauju šovasar veica "Norstat Latvia", tajā piedalījās 200 uzņēmumu vadītāji un īpašnieki.

Aptaujas rezultāti liecina, ka vairāk nekā 15% uzņēmēju nevarēja atbildēt, vai jūtas pietiekami sagatavojušies eiro ieviešanai, tātad daļai uzņēmēju nav pilnīgas pārliecības, kā eiro ieviešana ietekmēs viņu uzņēmuma ikdienas darbu. Tikai 5% atzinuši, ka viņu pārstāvētais uzņēmums nav gatavs eiro ieviešanai, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "SEB bankā".

Aptauja parāda arī diezgan izteiktas reģionālās atšķirības: piemēram, visvairāk sagatavojušies jūtas uzņēmēji Rīgā (41% atbildēja, ka uzņēmums ir pilnīgi gatavs eiro ieviešanai) un Pierīgā (54%), savukārt Latgalē vien 10% aptaujāto atbildēja apstiprinoši. Pārējos reģionos pilnīgi gatavi pārejai uz jauno nacionālo valūtu jūtas apmēram trešdaļa aptaujāto (Kurzemē - 38% respondentu, Zemgalē - 37% un Vidzemē - 30%.

Savukārt 33% aptaujāto atzina, ka viņiem būtu nepieciešama speciālista konsultācija par eiro ieviešanu. Tāpēc, turpinot pagājušā gada augustā un septembrī īstenoto iniciatīvu "Biznesa risinājumi ierodas pie Jums!", šogad "SEB bankas" pārstāvji dosies pie uzņēmējiem Latvijā, lai palīdzētu labāk sagatavoties eiro ieviešanai, sniedzot atbildes uz uzņēmumam būtiskiem jautājumiem arī finanšu pakalpojumu jomā, uzklausītu viņu viedokli par norisēm ekonomikā un to ietekmi uz uzņēmējdarbību.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē