Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vardarbības upuri visbiežāk cieš no tuviniekiem

«Lielākoties sievietes un bērni no vardarbības cieš tieši ģimenē. Latvijā katrai otrajai sievietei, kura guvusi traumas, to nodarījis partneris, bet bērni galvenokārt cieš no vecāku vardarbības. Ik dienu policija saņem vismaz 13 izsaukumu par konfliktiem ģimenē,» šādus secinājumus Labklājības ministrijas (LM) speciālisti pauda Sociālā darba speciālistu sadarbības padomes pārstāvju sanāksmē.

No konstatētajiem vardarbības gadījumiem aptuveni 80% pret bērniem un 40% pret sievietēm notiek ģimenēs. Pērn vecāki bijuši vardarbīgi pret 1728 atvasēm. Tomēr LM uzsver, ka patiesā situācija ir vēl dramatiskāka, jo pastāv slēptās vardarbības gadījumi, kurus cietušais dažādu iemeslu dēļ nevēlas atklāt. Turklāt par ģimenē notikušu varmācību kriminālprocesu bieži vien nav pamata ierosināt – tas tiek ierosināts tikai apmēram 3% gadījumu.

LM speciālisti secinājuši, ka sievietes un īpaši bērni no svešiem cilvēkiem cieš mazāk nekā no pazīstamiem cilvēkiem. Ceturtā daļa no visiem vardarbīgiem noziegumiem, tai skaitā slepkavības un miesas bojājumi, par kuriem varmāku notiesā, notiek ģimenēs.

Lai mazinātu vardarbību ģimenē, ļoti būtiska ir vairāku institūciju iesaistīšanās un savstarpējā sadarbība, jo vienas institūcijas pārstāvis parasti nevar piedāvāt cietušajam kompleksu palīdzību, uzskata LM. Piemēram, gadījumos, kad valsts vai pašvaldības policija saņem izsaukumus par konfliktu ģimenē, bet kriminālprocess netiek sākts, ir būtiski informāciju par šiem gadījumiem nodot tālāk citām institūcijām, piemēram, sociālajiem dienestiem, vai informēt cietušo par iespējām saņemt palīdzību krīzes centros.

«Padomes sanāksmes laikā LM speciālisti arī informēja par aktuālo darbā ar cilvēktirdzniecības upuriem. Pamatnostādnēs sociālo pakalpojumu attīstībai 2014. –2020. gadam paredzēti atsevišķi pasākumi cilvēktirdzniecības upuru rehabilitācijai un darbam ar cilvēkiem, kuri varētu būt riska grupā,» informē LM komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Užule.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē