Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemes īpašniekiem pa tālruni būs iespēja saņemt konsultācijas par robežu atjaunošanu un precizēšanu

 Valsts zemes dienests (VZD) no šodienas, 4. jūlija, atver informatīvo uzziņu tālruni, pa kuru zemes īpašniekiem būs iespēja saņemt detalizētu informāciju un skaidrojumus par sava īpašuma robežu un robežzīmju sakārtošanu un atjaunošanu, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja VZD.

VZD aicina zemes īpašniekus saņemt konsultācijas par jautājumiem saistībā ar robežu un robežzīmju atjaunošanu vai platību precizēšanu, zvanot pa kampaņas uzziņu tālruni 67038677. Zvani tiks pieņemti darba dienās, no šodienas līdz 12. jūlijam, laika posmā no plkst.14 līdz 15, un uz tiem atbildēs kompetenti VZD speciālisti.

Uzziņu tālrunis atvērts tāpēc, ka informatīvā kampaņa par robežu un robežzīmju atjaunošanas un precizēšanas jau izraisījusi lielu zemes īpašnieku interesi un VZD saņemti daudzi zvani ar lūgumiem pēc konkrētu situāciju skaidrojumiem.

VZD vērš uzmanību, ka robežu atjaunošana nav bezmaksas pasākums, tomēr tas ilgtermiņā atrisinās daudzus nepatīkamus gadījumus un saglabās labas attiecības ar kaimiņiem. Izcenojumus robežu atjaunošanai var noskaidrot, vēršoties pie jebkura zemes kadastrālajā uzmērīšanā sertificēta mērnieka. Uzmērīšanas darbi tiek veikti tikai ar specializētiem instrumentiem, tādēļ patvaļīgi veikta zemes robežu koordinātu noteikšana, piemēram, izmantojot mobilos telefonus, ir nelikumīga un var radīt īpašniekam tālejošas sekas.

Detalizētu informāciju par robežu un robežzīmju atjaunošanu vai zemes vienību platību precizēšanu un aktualizēšanu var saņemt, vēršoties pie zemes kadastrālajā uzmērīšanā sertificētiem mērniekiem, informē VZD.

Tāpat VZD aicina zemes īpašniekus savus jautājumus uzdot, izmantojot sociālā tīmekļa vietni «Twitter», jautājumus adresējot «@ZemesDienests».

Plašāka informācija un atbildes uz aktuālākajiem jautājumiem pieejamas VZD tīmekļa vietnē «www.vzd.gov.lv». VZD tīmekļa vietnē iespējams rast atbildes uz šādiem jautājumiem: kā risināt robežu neatbilstību dabā, kāpēc robežas nepieciešams atjaunot, kā notiek robežu atjaunošana un kas to veic un citiem.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē