Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā aicina uz semināru par meliorāciju 4

Trešdien, 10. aprīlī, Bauskas novada domē notiks seminārs par meliorāciju, vēstīts Valsts lauku tīkla mājaslapā laukutikls.lv.Seminārā jaunos noteikumus un pieteikšanās kārtību Eiropas tiešajiem maksājumiem šogad skaidros Jānis Vilmanis, Lauku atbalsta dienesta (LAD) Zemgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes tiešo maksājumu daļas vadītājs.Meliorācijas likumdošanu un sistēmu kopšanas kārtību skaidros Ilze Bergmane, valsts SIA «Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi» Zemgales reģiona meliorācijas nodaļas vadītāja.Seminārs apmeklētājiem ir bez maksas, informē Bauskas novada lauku konsultante Rudīte Jaunzeme. Tas tiek rīkots sadarbībā ar Lauku konsultāciju un izglītības centru, Zemkopības ministriju un LAD. Sākums – pulksten 10.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

vietējais

Ja novada pārvaldē salasījušies liela daļa „ekskavatoristu”, līdz kuru saprašanai nekādi nenonāk, ka nokrišņu ūdeņu novadīšana no konkrētas teritorijas tā pati meliorācijas sastāvdaļa vien ir, viens tās novirziens, un nav svarīgi, kā tas ūdens tiek dabūts projām- vai ar novadgrāvjiem, vai lietus ūdeņu kanalizācijas sistēmām. Būtiski ir tas, lai šo lietus un sniega ūdeni nevajadzētu par „Ūdenssaimniecības” klientu naudu pārsūknēt kilometriem garā cauruļvadā un pēc tam vēl dažādos veidos attīrīt. Šiem „ekskavatoristiem” novada domē nesaprast, ka šo, daudzu hektāru īpašniekiem nav pagaidām paredzēta cita iespēja lieko mitrumu novadīt, kā tikai jaunizbūvētajā sanitārajā kanalizācijā. Ar ko tas var beigties? Tāds, jau pašlaik pieredzēts „sīkums”, kā neattīrītu fekālās kanalizācijas novadīšana „pa taisno” upēs „avāriju” gadījumos, diemžēl jau paredzamu avāriju, vietējo peldētāju diez vai uztrauks. Peldētājus un nepeldētājus uztrauks tad, kad ne jau par ES projektu naudu, bet gan par ļoti sadārdzinātajiem ūdenssaimniecības pakalpojumiem pilsēta būs spiesta risināt šo problēmu.

pirms 5 gadiem, 2013.04.09 11:46

traktoristam

zināšanai- ūdens novadīšana ar novadgrāvjiem tā pati meliorācija vien ir, ja likvidē grāvjus, likvidē arī meliorāciju, neatņemamu Bauskas pilsētas nepieciešamību, kura arvien vairāk tiek uzkrauta kanalizācijas sistēmai. Un tieši sanitārajai kanalizācijai, par kuras ekspluotāciju arvien lielāka summa pārādās apsaimniekošanas rēķinā.

pirms 5 gadiem, 2013.04.08 19:39

ekskavatorists

Melorācija nav kanalizācija!
Nu tas tā informācijai pilsētniekiem!

pirms 5 gadiem, 2013.04.08 17:43

vietējais

Šo semināru par meliorācijas problēmām obligāti vajadzētu apmeklēt ne vien „Bauskas ūdenssaimniecība” un „Vides serviss” vadošajiem darbiniekiem, bet arī lielai daļai novada administrācijas, Plānošanas un attīstības nodaļai pilnā sastāvā, kā arī novada deputātiem, vismaz kādas skaidrības gūšanai savā pārvaldāmajā lauciņā. Lai nav tā, ka pēc pilsētas ūdenssaimniecības sakārtošanas pēkšņi attopamies, ka sanitārās kanalizācijas apjomi palielinājušies vairākas reizes, attīrīšanas jaudas par mazu un vispār kanalizācijas izcenojumi jākāpina entās reizes, kā tas jau noticis ar aukstā ūdens cenām, 10 gados tieši 10 reizes augstāka cena man kā gala patērētājam. Tas ievadam, tālāk par meliorācijas problēmām. Neraugoties uz to, ka viens otrs raportē par lielajiem sasniegumiem lietus ūdens novadīšanai pilsētā, līdz ar daudzu ielu pieslēgšanu sanitārās kanalizācijas tīklam, šī lietus un sniega ūdens novadīšanas problēma pilsētā tieši palielinās, nav šajās ielās paredzēts ierīkot lietus ūdens kanalizāciju, kā arī iepriekš pastāvējusī grāvju sistēma beidzot ir galīgi sagrauta. Tā kā iedzīvotājiem nāksies visu to dieva doto ūdentiņu novadīt sanitārās kanalizācijas tīklā, kā tas jau notiek gadu gadiem vecajos kanalizācijas tīklos, viss šis lietus un sniega ūdens no daudzdzīvokļu ēku jumtiem, pagalmiem, ielām tiek sūknēts kilometriem tālu, attīrīts un protams, par to visu iekasēta nauda. Tās dažas rekonstruētās ielas, kurās ir lietus kanalizācija, tās jau tikai amatpersonu sirdsapziņas nomierināšanai. Par projektu nepilnībām, un ar tām saistītajām cūcībām nākošreiz.

pirms 5 gadiem, 2013.04.08 10:53

Latvijā un pasaulē