Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas vecpilsētā atjauno namus 6

Pamazām tiek atjaunotas privātpersonām piederošu namu fasādes. Labs paraugs Bauskā ir divstāvu koka ēka Rūpniecības ielā 13, kurā atrodas daiļamatniecības izstrādājumu veikals – darbnīca «Liepiņa».Nams pieder Zaigas Kalniņas ģimenei. Par atjaunošanas procesu mājas īpašniece ar «Bauskas Dzīvi» nevēlējās runāt, vienīgi piemetināja, ka viņai nācies saskarties ar daudziem birokrātiskiem šķēršļiem un ierēdņu attieksmi, kas izraisījusi sarūgtinājumu. «Cik spējam, tik darām. Esam sākuši atjaunot arī otru īpašumu Uzvaras ielā. Gribētos, lai 400 gadu jubilejā pilsēta kļūtu skaistāka. Taču negrasos stāstīt, cik daudz grūtību nācies pārvarēt, uzņemoties šādu iniciatīvu,» lakoniska ir Zaiga Kalniņa. Rokdarbu veikala – darbnīcas «Liepiņa» vadītāja Velga Katkeviča atjaunotajā vecpilsētas ēkā jau vairāk nekā desmit gadu īrē divas telpas. Viņa secina: «Nama fasāde ir atjaunota korekti un organiski iekļaujas vidē. Cik labi, ka Rūpniecības iela tika rekonstruēta laikā, kad valsti vēl nebija piemeklējusi krīze! Es domāju, ka šis fakts stimulēja arī namīpašniekus novērtēt priekšrocības, ko sniedz sakārtota vide.»Velga Katkeviča atklāj savus vērojumus: «Ļoti prasmīgi veikta Inai Grasmanei piederošas ēkas renovācija, bet tajā pašā laikā ārpus Būvvaldes kontroles palicis logu nomaiņas process. Manuprāt, nav svarīgi, vai nams ir vai nav iekļauts vietējās nozīmes aizsargājamo arhitektūras pieminekļu sarakstā, jo pašvaldībai būtu jāpieņem vienoti noteikumi par jauno logu konstrukcijām un materiāliem, citādi katrs saimnieks rīkojas, kā ienāk prātā. Koka ēkas fasāde Rūpniecības ielā 18, kurā tika nomainīti vairāki logi, ir gandrīz sapostīta, jo vizuālajā veidolā vairs nav nolasāmas vēsturiskās arhitektūras iezīmes. Dzīvokļu īrnieki izvēlējušies plastmasas logus ar baltiem rāmjiem, turklāt katram ir atšķirīgs rūšu dalījums. Līdzīgi notiek arī divstāvu mūra ēkā, kas atrodas Baznīcas un Rūpniecības ielas krustojumā. Fasādē sākotnēji bija sešu rūšu dalījuma logi, kas namam piešķīra savdabību. Kāpēc iedzīvotājiem neviens neieteica pasūtīt kopijas? Īrnieku tieksme pēc uzlabojumiem ir pozitīva lieta, bet par vecpilsētas vienota tēla saglabāšanu tomēr jārūpējas speciālistiem.» Saprotams, ka iedzīvotāju izvēli nosaka finansiāli apsvērumi, jo vienkāršs plastmasas logs maksā krietni lētāk nekā pēc īpaša pasūtījuma izgatavota kopija. Ir nepieciešami pamatoti un nopietni argumenti, lai izskaidrotu arhitektonisko elementu nozīmīgumu pilsētvides saglabāšanā. Diemžēl šim aspektam (ar dažiem izņēmumiem) Bauskā netiek veltīta īpaša uzmanība.Kalna ielas renovēto fasāžu virknei nesen pievienojusies arī Bauskas rajona Bērnu un jauniešu centra ēka. Ar smilšu strūklu notīrot sarkano ķieģeļu mūri, atjaunojot karnīžu un pilastru (izvirzījumu sienas virsmā) krāsojumu, panākts acīmredzams efekts. Bauskas rajona Padomes sekretāre Baiba Marčenkova informē, ka darbus finansējusi rajona pašvaldība.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Aija

Diemžēl vēršoties Bauskas būvvaldē, kompetentus darbiniekus neatradīsi, jo tie
paši pārkāpj visus Bauskas apbūves noteikumus, tajos meklējot neesošus noteikumus uz kuriem nezin kādēļ atsaucās. uz jautāju lai šie punkti tiek uzrādīti tiek saņemta atbilde: Nu kaut kur tur bija.

pirms 10 gadiem, 2009.07.01 10:05

Papa

Viens no drausmīgākajiem momentiem: batie plastmasas logi vecajās koka mājās... :(

pirms 10 gadiem, 2009.06.30 10:04

birokrātijai

labi darīsim tā kā jums ienāk prātā. Tikai pasakiet kā, un mēs izdarīsim.

pirms 10 gadiem, 2009.06.29 18:48

Birokrātija

Birokrātija ir šausmīga tad, kad neļauj darīt, kā man ienāk prātā. Kaut kāpēc ir vajadzīgi kaut kādi speciālisti, kas rūpējas par kaut kādu mistisku tēlu un neļauj čaklajiem pilsoņiem brīvi izpausties. Vienīgais nopietnais arguments ir nauda!

pirms 10 gadiem, 2009.06.29 14:13

saprotu

Kā es Jūs saprotu......tā birokrātija ir vienkārši.....

pirms 10 gadiem, 2009.06.29 12:08

Latvijā un pasaulē