Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eksperts Iecavā novērtē kokus 4

Sestdien, 9. martā, Iecavā sāka strādāt arborists jeb kokkopis Gvido Leiburgs, kurš pašvaldības dārznieces Sarmītes Avotas uzdevumā novērtē ciema alejas un kokus. Jau apskatīti koki Edvarta Virzas ielā, G. Leiburgs pastāstīja «Bauskas Dzīvei». Lietpratējs novērtēs arī ozolu aleju Ozolu ielā un citus stādījumus Iecavā.Speciālists sestdien gan jau pamanījis vienu sliktu koku kopšanas piemēru, proti, Edvarta Virzas ielā nepareizi nostabotas liepiņas. «Arboristi strādā, lai šādas metodes netiktu izmantotas, jo tā koki tiek sabojāti,» skaidro G. Leiburgs.G. Leiburgs skaidro, ka senas alejas, kādas Iecavā ir vairākas, nozīmīgas ne tikai apdzīvotas vietas ainavas veidošanai, bet arī zaļākas, cilvēkiem veselīgākas vides uzturēšanai. Turklāt, jo koki vecāki, jo tie nozīmīgāki kā biotopi, proti, tajos iemitinās dažādi putni un nelieli meža dzīvnieki.Darba rezultātā taps vērtējums un ieteikumi koku kopšanai, ar kuriem S. Avota varēs plānot darbus, vajadzības gadījumā pieaicinot profesionālus kokkopjus. Dārzniece skaidro, ka viņas pieredze līdz šim vairāk saistīta ar puķēm, taču ar arborista ieteikumiem viņa varēs vadīt koku kopšanu Iecavā.S. Avota plāno papildināt zināšanas 26. martā Jelgavā notiekošajā seminārā, kur koku apsaimniekošanu un stādījumu plānošanu pilsētvidē skaidros G. Leiburgs un citi vadošie Latvijas arboristi.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

no Bauskas

Sirsnīgi lūdzu Bauskas namsaimnieka vadību nosūtīt kādu darbinieku uz pieminēto semināru Jelgavā, jo viņu "spečuki" tieši tādā veidā cūkoja liepas pie mūsu mājas. Kad iedzīvotāji iebilda, brigadiere Marija brēca kā aizkauta, ka mēs esam nejēgas un sabotieri, un ka tā ir labi tāpēc, ka tā viņi dara visur un vispār savādāk nemaz nemāk! :(

pirms 5 gadiem, 2013.03.12 12:49

Elna

cienītasi rr, šādus kokus aiz savas nezināšanas par skaistumu izdara paši saimnieki.

pirms 5 gadiem, 2013.03.12 12:20

pēteris

kur šādu profesiju var apgūt ....? Man patīk mērīt .Manam darbam bez mācīšanās būs rezultāts.

pirms 5 gadiem, 2013.03.12 10:36

rr

Kurš gudrais Iecavā izdomāja, ka šāda koku nodzīšana ir skaista? Žēl liepiņu...nu cerams, ka šāda vardarbība pret kokiem tiks izbeigta.

pirms 5 gadiem, 2013.03.12 02:03

Latvijā un pasaulē