Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas deviņstāvu mājā sāk darboties jauns lifts 2

Pirmo jauno liftu var izmantot iecavnieki, deviņstāvu mājas Tirgus ielā 5 otrās sekcijas iedzīvotāji. Šonedēļ Iecavas pašvaldības kapitālsabiedrība «Dzīvokļu komunālā saimniecība» saņem jaunā lifta pasi.Izmēģinājuma braucienā ar liftu piektdien, 3. maijā, devās Vjačeslavs Martinovs no Baltkrievijas liftu ražotāja uzņēmuma Daugavpils pārstāvniecības, montieris Genādijs Šlesers no Rīgas, pašvaldības kapitālsabiedrības «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS) vadītājs Alvis Feldmanis, speciālists Jānis Nitišs un atbildīgais liftu elektriķis Andris Daugulis.Lifta montāža un regulēšana pabeigta aptuveni mēnesi ilgā darbā. Tajā ražotāju brigādei no Baltkrievijas un Rīgas meistariem līdzi darbojās A. Daugulis, lai apgūtu jaunā lifta elektroniskās iekārtas. Meistars uzsver, ka jaunajam liftam ir ļoti jutīgas drošības sistēmas – tiklīdz ir kāda nepareiza kustība vai trieciens, tas apstājas.Lifts saņēmis atbilstības novērtējumu saskaņā ar Eiropas standartiem, to apliecina inspektora atstāta uzlīme.Jau pagājušajā nedēļā mājas iedzīvotāji sāka jauno pacēlāju izmantot. To var iedarbināt tikai ar īpašu čipu, kuri pagaidām izdalīti pa vienam katrai ģimenei, stāsta mājas iemītniece Ilze Skrastiņa. «Visi skraida cits citam pretī, taču prieks ir liels – jaunais lifts darbojas, esam atrisinājuši iepriekš draudīgu situāciju,» gandarīta iecavniece. Viņa uzsver, ka tas būs labs piemērs citiem deviņstāvu māju iedzīvotājiem, proti, te var pārliecināties, ka var atrisināt situāciju ar patlaban kritiskā stāvoklī esošajiem liftiem, kuri vairākās sekcijās apturēti.A. Feldmanis paskaidroja, ka liftu piegādātājs pietiekamu čipu daudzumu atvedīs no Baltkrievijas, kur tie maksā teju trīs reizes lētāk nekā Latvijā nopērkamie. Līdzīgi pacēlāji jau darbojas vairākās Rīgas daudzstāvu mājās. Tehniķi kā šī lifta priekšrocību min precīzu izmēru atbilstību padomju laikā būvētajai šahtai, jo citu Eiropas valstu ražojumi ir platāki un bez nopietnas pārbūves nebūtu ierīkojami.Jaunā lifta iegāde un uzstādīšana izmaksāja kopumā 15 tūkstošus latu ar pievienotās vērtības nodokli. Jau vēstīts, ka 5000 latu subsidēja pašvaldība, kurai namā pieder vairāki dzīvokļi, pārējo summu sedz dzīvokļu īpašnieki sadarbībā ar DzKS. Līdzīgu dotāciju no nodokļu maksātāju naudas var saņemt arī pārējo piecu deviņstāvu namu sekciju iemītnieki, ja viņiem nav komunālo maksājumu parādu. Tā šī gada budžeta pieņemšanas gaitā nolēma pašvaldības deputāti.«Bauskas Dzīve» par nedienām ar Iecavas liftiem rakstījusi vairāku gadu garumā. Iepriekš novada dome neatbalstīja liftu iegādi, lai arī daļa dzīvokļu deviņstāvu mājās bija pašvaldības īpašums.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

bravo Alvi, Tev vajadzēja balotēties Iecavā tur TU esi lielā cieņā un tur visticamāk Tu būtu ieguvis mēra krēslu, jo mazāka konkurence, bet Bauskā diez vai, diez vai...

pirms 5 gadiem, 2013.05.08 16:58

kad būs?

Es Tirgus 3 trešajā sekcijā dzīvoju no mājas nodošanas -1981. gada. Nekad nav bijis neviens parāds.Kādēļ man tagad jācieš citu (nemaksātāju- parādnieku )dēļ???Dažiem no tiem ir gan mašīnas, gan pat 2 suņi, bet parādu nomaksāt it kā nevar, vai varbūt NEGRIB?

Ja jau mūsu mājās ir pašvaldības īpašumi, tad lai attiecīgo summu sedz pašvaldība.Pašvaldības deputātiņi dzīvo sūri, grūti NOPELNĪTĀS PRIVĀTMĀJĀS un viņiem nav saprotama šī situācija, kā tas ir , kad nedarbojas lifts jau ilgstoši. Bet te dzīvo veci cilvēki. Ir arī sirds slimnieki. Katru mēnesi apzinīgi maksāju par apsaimniekošanu lielu summu, bet kur paliek mana un citu apzinīgo iedzīvotāju nauda??????????........No 1981. gada VIENU reizi nokrāsoja (lasi- noķēpāja) trepju - koridora sienas.

pirms 5 gadiem, 2013.05.08 15:30

Latvijā un pasaulē