Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunā stila dzimšanas apliecības būs pieejamas 11.martā 1

Jaunā dizaina dzimšanas apliecības visā Latvijā sāks izsniegt 11.martā, aģentūru LETA informēja tieslietu ministra Jāņa Bordāna (VL-TB/LNNK) padomnieks Jānis Tomels.Tomels norādīja, ka darbs pie jaunā dizaina apliecībām noritēja ļoti strauji un šodien jaunās veidlapas tiks saņemtas no tipogrāfijas Tieslietu ministrijā (TM). Tāpat ministra padomnieks norādīja - lai jaunās dzimšanas apliecības visā Latvijas teritorijā tiktu izsniegtas vienlaicīgi, ministrija šodien vienojās par konkrētu datumu, tas ir, 11.martu. Kā paskaidroja Tomels, informācija tiks nosūtīta visām dzimtsarakstu nodaļām Latvijā, un veidlapu varēs saņemt Dzimtsarakstu departamentā Rīgā. LETA jau ziņoja, ka turpmāk uz labāka papīra veidlapām būs jau gatava krāsaina pamatne ar ģerboni, kas centralizēti tiks izplatīta uz visām pašvaldībām, un uz vietas nodaļām vajadzēs tikai ievietot attiecīgo informāciju uz sagatavotajām veidlapām, iepriekš stāstīja Tomels. Tāpat Tomels iepriekš norādīja, ka viena šāda veidlapa varētu izmaksāt no pieciem līdz astoņiem santīmiem. Līdz ar to, iespējams, iepirkuma konkurss nemaz nebūs vajadzīgs, jo varēs iekļauties likumā noteiktajos 3600 latos, līdz kuriem var rīkot cenu aptauju. Pēc Tomela vārdiem, iepirkumu konkurss šajā gadījumā procesu paildzinātu, bet tas nav ministrijas interesēs. Jau ziņots, ka Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) bija nosūtījusi vēstuli Bordānam par izmaiņām civilstāvokļa aktu reģistrāciju apliecinošajos dokumentos, jo saņēmusi daudzu iedzīvotāju emocionālas un sašutuma pilnas vēstules par pašreizējo bērnu dzimšanas apliecību noformējumu. TM atzina, ka iedzīvotāju vēlme pēc ne tikai funkcionālām, bet arī estētiski pieņemamām dzimšanas apliecībām ir saprotama un akceptējama, bet no budžeta līdzekļiem Dzimtsarakstu departamentam nebija ieplānota attiecīga naudas summa citādu apliecību izdošanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

JAUNĀ STILA dzimšanas apliecībās derētu dzimšanas datumus ierakstīt arī pēc laika skaitīšanas VECĀ STILA. Tā teikt, latvju tūdaliņu tāgadiņu stilā.

pirms 5 gadiem, 2013.03.02 15:15

Latvijā un pasaulē