Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laulību šķiršanu varētu uzticēt notāriem 4

Lai atslogotu tiesas, laulību šķiršanas lietas, kurās nav strīdu, varētu uzticēt notāriem - šāds priekšlikums izskanējis ikgadējā tiesnešu sanāksmē, ziņo portāls delfi.lv .Zvērinātu notāru padomes izpilddirektore Vija Piziča atzina, ka notāri gatavi uzņemties arī laulību šķiršanas lietas. Vēl pirms sešiem gadiem notāriem uzticētas mantojuma lietas. Piziča pauda, ka notāri ir kvalificēti juristi un varētu būt par starpniekiem laulības šķiršanas lietās, palīdzot cilvēkiem vienoties par šķiršanās nosacījumiem, mantas sadalīšanu, bērnu dzīvesvietas noteikšanu un alimentiem. Notāri varētu šķirt laulības, ja laulātie spēj vienoties savā starpā. Savukārt, ja vienošanos nebūs iespējams panākt, lieta tiks nodota tiesai.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

monta

protams, notāriem, jo jau šobrīd viņi darījumus neapstiprina uzrādījuma kārtībā, bet gan pirms tam izsakaidro pēc būtības. šajā ziņā notārs ir profesionālis. Bet par bāriņtiesām taisnība, reti kurš jurists, kaut arī diploms.

pirms 10 gadiem, 2009.04.24 20:51

nea

Tie, kas salaulā, - ie lai arī šķir (ja nav strīda)!
Priekš kam notāriem atkal radīt iespēju kā uzvārīties?!
Tāpat - samaksāsim valstij nodevu, un vēl notāram ne mazo summu.
Ja nav strīda - lai šķir tas kas laulāja -dzimtsaraksti.. ja strīds, - tad gan pie tiesas
un bāriņtiesām jāskatas, lai bērnu intereses tiktu ievērotas
notāriem Nē!.

pirms 10 gadiem, 2009.04.24 13:32

uhu

Beidzot kāda gudra doma. Bet Hmm ideja par bāriņtiesām ir galīgi garām, jo bāriņtiesas vadītāji reti kurš ir jurists pēc izglītības. Es atzīstu, ka pie šķiršanās var pieaicināt bāriņtiesu (protams ja kāds to vēlas), bet ka šie šķirs nu galīgi garām.

pirms 10 gadiem, 2009.04.24 13:20

Hmm

Domāju, ka tas būtu jādara pilsētu un novadu Dzimtsarakstu nodaļām .. sadarbībā ar bāriņtiesām

pirms 10 gadiem, 2009.04.24 13:06

Latvijā un pasaulē