Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Panākta vienošanās indeksēt pensijas līdz 200 latiem 3

Šodien Senioru konsultatīvās padomes sēdē Labklājības ministrijas (LM) un Pensionāru organizāciju pārstāvji vienojās šogad indeksēt pensijas, kas nepārsniedz 200 latus, ar indeksu 1,04.Kā skaidroja labklājības ministre Ilze Viņķele (V), indekss 1,04 atspoguļo patēriņa cenu groza izmaiņas no 2009.gada līdz 2013.gadam. Visas pensijas līdz 200 latiem tiks indeksētas no šā gada septembra. To vidējais pieaugums varētu būt 4,60 lati. Šādam pensiju indeksācijas modelim 2013.gadā nepieciešami papildus nedaudz vairāk kā 10 miljoni latu, savukārt 2014.gadā 30,5 miljoni lati. "Vēlos izteikt lielu pateicību gan Pensionāru federācijai, gan citām senioru organizācijām, kas ir pārstāvētas padomē, par ļoti konstruktīvu dialogu, kā rezultātā ir rasts risinājums, kas gan ļauj atsākt indeksāciju šogad, gan vienlaikus neizsmeļ visu nākamā gada pieejamo budžeta finansējumu, kas būtu atvēlams arī tādām prioritātēm kā neapliekamā minimuma un atvieglojumi par apgādājamo palielināšanai," pauda Viņķele. Arī Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītāju pieņemtais risinājums apmierina, tomēr nākamnedēļ, 10.jūnijā, tas vēl tiks apspriests federācijas valdes sēdē un attiecīgi par nolemto informēta LM. "Es iestāšos par to, lai šis priekšlikums tiktu akceptēts arī Latvijas Pensionāru federācijas valdē, " sacīja tās priekšsēdētājs Andris Siliņš. Viņš piebilda, ka šis nav federācijas sākotnēji piedāvātais risinājums, bet saprātīgs kompromiss, kas zināmā mērā ir pieņemams gan valsts budžetam, gan arī lielākajai daļai pensionāru. Sākotnēji LPF vēlējās, lai pašām mazākajām pensijām būtu procentuāli vislielākais pielikums. Šobrīd vienošanās paredz, ka visas pensijas tiek indeksētas ar vienādi lielu koeficientu, tādējādi arī pielikums visām pensijām būs līdzīgs - 4,60 latu apmērā. Siliņš šādu pielikumu raksturo kā nelielu, tomēr taustāmu. Pēc LPF aprēķiniem, tas skars aptuveni 90% no visiem pensionāriem. Tagad LM jāsagaida pozitīvs apstiprinājums no LPF un pēcāk jāsāk darbs pie konkrētiem likuma grozījumiem, kuri tiks iesniegti Saeimā. Ministre ir pārliecināta, ka problēmām ar finansējuma rašanu mazo pensiju indeksācijai nevajadzētu būt. "Premjers ir paudis savu atbalstu un izpratni tam, ka mazo pensiju indeksācija ir atsākama jau šogad, un man nav pamata neuzticēties premjera dotajam solījumam," norādīja Viņķele. Tiklīdz tiks pieņemts gala lēmums par indeksāciju šogad, LM plāno sākt darbu pie nākamā gada pensiju indeksācijas modeļu izstrādes. Viņķele, jautāta, vai ministrija 2014.gadā neplāno atteikties no pensiju indeksācijas un tā vietā meklēt citus risinājumus senioru atbalstam, sacīja, ka atteikšanās no pensiju indeksācijas nenotiks. Par to ministre ir pārliecināta.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vai Rumbam no Vienotības arī drīz nebūs pendzija?

pirms 5 gadiem, 2013.06.05 19:36

Čiks

Lai neindeksē neko, bet neliek maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli no katra lata virs 165 latiem. Vismaz tiem pensionāriem, kuru pensija nepārsniedz 300 latu.
Jo pensija nav nekāds ienākums, tā ir mūža gaitā nodokļus maksājot sakrāta naudiņa.
Citādi tagad ar vienu roku dod, ar otru - atņem.

pirms 5 gadiem, 2013.06.05 16:34

Nu re, lai arī Dombrovskis sacīja, ka vēlēšanu rezultāti Rīgā, nav nekāda sarkanā kartīte Vienotībai, tomēr dižgariem pieleca, kas šos gaida saeimas vēlēšanās, un RAU atradās nauda pensiju indeksācijai... Nu nabaga Vienotība ir sprukās visā valstī ne tikai Bauskā.

pirms 5 gadiem, 2013.06.05 16:17

Latvijā un pasaulē