Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārtikas pakas būs vieglākas 1

Eiropas Komisijas (EK) finansētajās pārtikas pakās vistrūcīgākajām personām šogad mazāk produktu nekā 2012. gadā. Vienai trūcīgai personai sešas reizes 2013. gadā paredzēts pārtikas produktu komplekts, kurā ir 400 g pilnpiena pulvera, tikpat tvaicētu rīsu, griķu, puskilograms mannas, tāds pats daudzums augstākā labuma miltu un kārba (250 g) sautētas cūkgaļas. 2012. gadā bez jau minētā pakā bija arī auzu pārslu biezputra ar ogām vai augļiem (140 g), kartupeļu sausā putra (200 g), pankūku milti (400 g). Pagājušajā gadā katrā pakā bija kilograms miltu un 300 g griķu. Biedrības «Sarkanais Krusts» Bauskas komitejā pagājušā gada pārtikas paku vairs nav, jo cilvēki tās izņēma ļoti aktīvi, stāsta komitejas izpilddirektore Sandra Pumpuriņa. Komitejai vēl nav informācijas, kad varēs saņemt 2013. gada pārtikas pakas. Ticamāk, ka tas būs jūnijā vai jūlijā. Viena trūcīgā persona gadā var saņemt ne vairāk kā sešas pārtikas pakas, jāuzrāda sociālā dienesta izsniegta trūcīgās personas izziņa. Paku jauno saturu paredz Zemkopības ministrijas sagatavotais noteikumu projekts «Kārtība, kādā tiek administrēti un uzraudzīti tirgus intervences pasākumi augkopības un lopkopības produktu tirgū, īstenojot Eiropas Komisijas programmu vistrūcīgākajām personām», ko 8. janvārī pieņēma valdībā.Nepieciešamais pārtikas komplektu skaits ir aprēķināts, saglabājot iepriekš prognozēto trūcīgo personu skaitu - 158 100 personu. 2012. gadā trūcīgās personas statuss piešķirts aptuveni 200 000 personu, kuru vidējie ienākumi mēnesī katram cilvēkam pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 90 latu. Pārtikas produktu iegādei Latvijā nepieciešami četri miljoni 429 520 latu, no tiem Eiropas Komisija no ES budžeta Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda līdzekļiem piešķīrusi trīs miljonus 660 760 latu, bet pievienotās vērtības nodokļa segšanai no Latvijas nacionālā budžeta plānots atvēlēt 768 760 latu, informē Zemkopības ministrija.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lauciņš

Jā ir jauki nestrādāt un saņemt ,kā ziemas svētku paciņu . kuru tūlīt stiep uz tirgu pārdot. Un bērnu bars no muguras bļauj man gribas ēst kā valdība lutina šos nekauņas. Un viss ir kārtībā.

pirms 5 gadiem, 2013.01.09 09:27

Latvijā un pasaulē