Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldības vēlas, lai tajās skaidras naudas izņemšanai tiktu uzstādīti bankomāti 4

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) speciālistiem konsultējoties ar pašvaldībām, kurās ir problēmas ar skaidras naudas izņemšanu, noskaidrojies, ka pārsvarā tās vēlas, lai to teritorijās uzstādītu bankomātus.Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) preses sekretāre Maija Pētermane aģentūru LETA informēja, ka patlaban notiek VARAM pārstāvju darba vizītes uz tām pašvaldībām, kuru pārstāvji sarunās ir norādījuši uz skaidras naudas izņemšanas trūkumu pašvaldības teritorijā. Sarunu laikā tiek izvērtēta bankomātu izvietošanas iespēja novada teritorijā, kā arī apzinātas citu skaidras naudas izņemšanas pakalpojumu attīstīšanas un popularizēšanas iespējas, meklējot piemērotāko risinājumu katrā pašvaldībā. Līdz šim jau ministrijas pārstāvji ir viesojušies Beverīnas, Baltinavas un Riebiņu novadā, savukārt šonedēļ VARAM speciālisti dosies uz Rundāles un Saldus novadiem. Līdzšinējās sarunās noskaidrojies, ka pašvaldību pārstāvji kā piemērotāko situācijas risinājumu redz bankomāta uzstādīšanu pašvaldībā. Lai izvērtētu šīs iespējas ekonomisko pamatotību, VARAM ir lūgusi pašvaldības iesniegt datus par tūristu plūsmu, uzņēmējdarbības vidi novada teritorijā, kā arī novada attīstības pamatrādītājiem. Tāpat pašvaldībām lūgts iesniegt informāciju par līdzšinējo sadarbību ar komercbankām. Savukārt, runājot par bezskaidras naudas norēķiniem internetā, pašvaldības norādījušas uz būtisku problēmu - interneta pārklājuma nepietiekamo kvalitāti, kas apgrūtina iespējas iedzīvotājiem un uzņēmējiem izmantot elektroniskos maksājumus. Pēc tam, kad VARAM speciālisti būs apmeklējuši visas pašvaldības, ministrija plāno organizēt trīspusēju tikšanos, kurā piedalītos VARAM, pašvaldību un komercbanku pārstāvji, lai runātu par iespējamo bankomātu uzstādīšanu un pakalpojuma "Naudas izmaksa" ieviešanu pilotpašvaldībās. Sprūdžs norāda, ka problēmas ar skaidras naudas izņemšanu risinājums ir kombinācijas veidošana no trim elementiem - bankomātu izvietojums pašvaldībās, skaidras naudas izņemšanas iespēja veikalos un elektronisko norēķinu attīstīšana. Turklāt pašvaldības, uzņēmēji un kredītiestādes jau patlaban ir paudušas gatavību iesaistīties un sadarboties risinājumu meklēšanā. Jau ziņots, ka valdība 28.maijā akceptēja VARAM ziņojumu par situāciju ar skaidras naudas izņemšanas iespējām reģionos un atbalstīja ministrijas ieceri popularizēt pakalpojumu "Naudas izmaksa".

Pievieno komentāru

Komentāri 4

?

Kāpēc vajag bankomātus,ja visur var norēķināties ar kartēm?Vienīgais autobusā biļete jāpērk par skaidru naudu!

pirms 5 gadiem, 2013.06.13 19:42

Rundālē noteikti nepieciešams bankomāts!!!!!!!!

pirms 5 gadiem, 2013.06.13 16:03

pati nesapraša

Nu tad vienreiz nedēļā taču aizbrauc uz pilsētu un izņem cik tev vajag bērnam un avīzei!

pirms 5 gadiem, 2013.06.15 14:03

nesaprašai

nu gan muļķīgs jautājums,kāpēc vajag bankomātus.Pastā piemēram, nevar norēķināties ar karti(laukos).Skaidra nauda vajadzīga bērniem.Bankomāts ļoti laba lieta.

pirms 5 gadiem, 2013.06.14 13:37

Latvijā un pasaulē