Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien un piektdien darba laiks jāsamazina vismaz par vienu stundu 1

Ņemot vērā šajā nedēļā esošās svētku dienas, šodien, 30.aprīlī, un piektdien, 3.maijā, darba laiks jāsamazina vismaz par vienu stundu, atgādina Valsts darba inspekcija (VDI).Darba likuma 135.pantā ir noteikts, ka pirmssvētku dienās darba dienas ilgums jāsaīsina par vienu stundu, ja darba koplīguma, darba līguma vai darba kārtības noteikumos nav noteikts īsāks darba laiks. Tas nozīmē, ka šodien darba dienas ilgums ir jāsamazina vismaz par vienu stundu. Kā skaidro VDI eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs, likumā noteiktais neattiecas tikai uz darbiniekiem, kuri strādā valsts budžeta finansētajās iestādēs, bet uz visiem, kuriem noteikts normālais darba laiks astoņas stundas dienā un 40 stundas nedēļā. Nosacījums par darba laika saīsināšanu pirmssvētku dienā ir spēkā arī tad, ja svētku diena ir sestdienā - tātad arī piektdien, 3.maijā, darba dienas ilgums ir jāsamazina vismaz par vienu stundu. Uz tiem darbiniekiem, kas nodarbināti nepilnu darba laiku, var neattiecināt minēto noteikumu par darba dienas ilguma saīsināšanu. VDI atgādina, ka darbiniekiem, kuriem noteikts summētais darba laiks, konkrētajās dienās darba laiku par vismaz vienu stundu var nesamazināt, taču viņu aprīļa un maija mēnešu normālais darba laiks, ņemot vērā pirmssvētku dienas, ir 167 darba stundas. Ja darbiniekiem, kuri strādā summēto darba laiku, aprīļa vai maija mēnešos normālais darba laiks mēneša laikā pārsniedz 167 stundas, tad pārsniegtās darba stundas uzskatāmas par virsstundu darbu, un darba devējam ir pienākums veikt piemaksu 100% apmērā no darbiniekam noteiktās stundas likmes.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Pēc likuma- darba diena pirms svētkiem ir par stundu īsāka, tāda termina - vismaz par stundu nav nevienā likumdošanā. Kā var samazināt vismaz par stundu- tātad iespējamas arī 2-3-4 stundas.

pirms 6 gadiem, 2013.05.02 13:39

Latvijā un pasaulē