3 iemesli, kāpēc 2018. gadā SMS kredīts vairs nav optimāls aizņemšanās veids

Jaunajā gadā patērētāju kreditēšanas nozarē turpinās attīstīties jau iezīmētās tendences – atbildīgāka kreditēšana, uzmanīgāka aizņemšanās un kredītu veidu paplašināšanās. Vēl pirms īsa laika pietiekami pieprasīti bija SMS kredīti, taču tagad aizņēmēji dod priekšroku izdevīgākiem kredītu nosacījumiem un elastīgākai atmaksai. Uzzini šajā rakstā, vai SMS kredīts atbilst mūsdienu aizņēmēja prasībām, un kādas ir parocīgas aizdevumu alternatīvas!

SMS kredīts zem mikroskopa: kas Tev par to jāzina?
SMS kredīti tika radīti kā papildinājums ātrajiem kredītiem un kā ekstra pakalpojums aizdevēju pastāvīgajiem klientiem. Nosacījumu ziņā SMS kredits Latvijā ne ar ko neatšķiras no tā paša kreditora ātrā aizdevuma – gan kredītlimita robežas, gan kredīta termiņš un atmaksas kārtība abos gadījumos ir vienādi. Atšķiras tikai pieteikšanās veids:
● ātrais kredīts tiek pieteikts aizdevēja mājaslapā, aizpildot pieteikumu tiešsaistē;
● SMS kredītam piesakās ar SMS starpniecību, nosūtot kreditoram īsziņu noteiktajā formātā.
SMS kredīts ir vēl zibenīgāks par ātro kredītu – lai saņemtu vēlamo summu, pat nav jātērē laiks datora ieslēgšanai un ienākšanai savā lietotāja kontā. Viss, kas nepieciešams, ir mobilais tālrunis un īsziņas paraugs, ko var glabāt tālruņa ziņu melnrakstos. Pēc SMS nosūtīšanas viss notiek tieši tāpat kā interneta kredīta gadījumā. Aizdevējs nekavējoties izskata saņemto pieteikumu un, ja prasītā summa ir lietotāja kredītlimita robežās, tā tiek uzreiz pārskaitīta uz klienta bankas kontu.

SMS kredīta plusi un mīnusi
Šķiet, ka vienkāršāk nemaz nevar būt, un ka SMS aizdevums ir viens no parocīgākajiem aizņemšanās veidiem? Jā, tam patiešām ir savas priekšrocības:
● SMS kredītu var izmantot, ja nav pieejas datoram vai interneta pieslēgumam;
● pieteikšanās ar īsziņas starpniecību var būt noderīga, ja interneta pieslēgums ir nestabils vai datorā nav instalēta antivīrusu programmatūra;
● pieteikties kredītam var ne tikai mājās, bet arī citviet;
● pieteikšanās ir parocīga cilvēkiem, kuri dod priekšroku viedtālruņiem, nevis datoriem.
Un tomēr SMS aizdevums nav ideāls kredīta veids mūsdienīgam cilvēkam. Jā, tas ļauj zibens ātrumā nosūtīt kredīta pieteikumu un dažkārt var būt noderīgs nestandarta situācijās, taču SMS kredītam ir arī būtiski trūkumi.

Lūk, vismaz 3 iemesli, kāpēc ikvienam aizņēmējam jāpadomā divreiz, pirms sūtīt kredītpieteikumu īsziņas formā:

1. sensitīva informācija par aizdevumu ir pieejama trešajām pusēm: mobilo sakaru operatoriem un ikvienam cilvēkam no malas, kurš var izmantot aizņēmēja tālruni. Aizdevēju mājaslapas mūsdienās tiek aizsargātas ar īpašajiem interneta protokoliem, kas neļauj trešajām pusēm pārtvert ar finansēm saistīto informāciju. Visi ātrie kredīti, kas tiek pieteikti internetā, ir diskrēts darījums, bet garantēt īsziņas datu drošību nevar neviens. Ja aizņēmējs ir aizmirsis dzēst pieteikumu, to var izlasīt ikviens cilvēks, kuram ir pieeja šim mobilajam tālrunim. Turklāt tālruni var nozagt, un, ja tur glabājas informācija ar aizņēmēja lietotājvārdu un paroli, tā var tikt izmantota krāpniecības nolūkos;

2. piesakoties kredītam ar SMS, aizņēmējs nepārbauda informāciju aizdevēja mājaslapā un var palaist garām svarīgas izmaiņas.
Ikviens kreditors akcentē atbildīgas aizņemšanās svarīgumu, tāpēc pirms pieteikšanās jaunam kredītam arī pastāvīgajiem aizņēmējiem ieteicams iemest aci kreditora mājaslapā. Kredīta nosacījumu pārbaude aizņem tikai pāris minūtes un var aiztaupīt iespējamos sarežģījumus. Savukārt, piesakoties aizdevumam ar SMS, kredīta ņēmējs paļaujas uz domu, ka kredīta nosacījumi nav mainījušies kopš pēdējās aizņemšanās reizes;

3. kredīts ar SMS galvenokārt ir pieejams, sākot ar otro aizņemšanās reizi.
Līdz ar to, gandrīz nekur nav pieejams SMS kredīts bez procentiem, lai gan pietiekami daudz aizdevēju piedāvā pirmo kredītu ar 100% atlaidi procentu maksai. Ikviens aizņēmējs vēlas saņemt kredītu ar maksimāli izdevīgiem nosacījumiem, tāpēc aizdevumi ar SMS nav labākā izvēle jaunajiem aizņēmējiem – prātīgāk ir aizņemties internetā un saņemt pirmo kredītu bez procentiem.

Pasaulē, kur arvien lielāku nozīmi iegūst personas datu aizsardzība un atbildīga aizņemšanās, SMS kredīts vairs nevar tikt uzskatīts par ideālu aizdevuma veidu. Tā vietā ieteicams pievērst uzmanību alternatīvām – tikpat parocīgiem, bet daudz drošākiem kredītiem. Labākās alternatīvas SMS aizdevumam ir kredītlīnija un kredītkarte. Turpini lasīt, lai iepazītos ar to priekšrocībām!

20180212-1233-credit24-lv-sms-kredits.jp
Foto: Shutterstock.com

Kredītlīnija – draudzīgāki nosacījumi, plašākas iespējas
Kāds ir vislielākais aizņemšanās mīnuss? Daudzi aizdevēji teiks, ka tā ir nepieciešamība maksāt procentus. Patiešām, procentu likmes apjoms var būt ievērojams, īpaši ātro un SMS kredītu nozarē. Taču ir iespēja samazināt kredīta izmaksas, izvēloties citus aizdevumu veidus, piemēram, kredītlīniju.

3 kredītlīnijas priekšrocības
Kredītlīnija jeb kredītlimits ir aizdevums, ko var izmantot pēc nepieciešamības. Noformējot kredītlīniju, aizņēmējs var netērēt to uzreiz, bet atstāt nākotnes plāniem vai uztvert to kā finanšu drošības spilvenu pēkšņiem tēriņiem. Kredītlīnijas galvenā priekšrocība ir iespēja maksāt procentus tikai par iztērētajām summām. Piemēram, ja Tev ir noteikts kredītlimits 2000 eiro apmērā, un Tu izņem 500 eiro, procenti tiks piemēroti tikai šai summai, nevis kopējam kredītlimitam. Atmaksājot iztērēto, vari aizņemties atkal viena kredītlīguma ietvaros.

Salīdzinājumā ar SMS kredītu, kredītlīnija ir daudz elastīgāka, jo:

● iztērēto kredīta summu var atmaksāt uzreiz vai pakāpeniski, pielāgojot ikmēneša maksājumu savam ienākumu un izdevumu līmenim;
● visus darījumus ar kredītlimitu regulē viens kredītlīgums, kas nevar tikt patvaļīgi mainīts, tāpēc aizņēmējs vienmēr var pārbaudīt informāciju un aizņemties atbildīgi;
● izmantojot kredītlīniju, vai aizņemties vairāk nekā ar SMS kredītiem. Protams, ikviens aizņēmēja kredītlimits ir atkarīgs no viņa maksātspējas un tiek noteikts individuāli, taču personas ar pietiekami lieliem ienākumiem var aizņemties vairāk un ar zemākiem procentiem.

Kredītlīnijas mīnusi ir minimāli, un par galveno var uzskatīt samērā sarežģītu atmaksas grafiku. Ja SMS kredīti tiek segti vienā maksājumā, tad kredītlīnijas izmaksas ir komplicētākas, jo katrs maksājums tiek aprēķināts individuāli. Taču nedomā, ka tas būs jārēķina pašam – Tavā vietā to zibenīgi izdarīs kredīta kalkulators aizdevēja mājaslapā. Tas parādīs minimālo mēneša iemaksas summu, bet Tu vari atmaksāt iztērēto arī ātrāk, tādējādi samazinot kopējās izmaksas un ietaupot uz procentiem.

Kredītkarte – papildu finanšu iespējas mājās un ārzemēs
Ilgu laiku kredītkartes ir bijušas banku unikāls piedāvājums, taču pakāpeniski arī Latvijā ienāk nebanku kredītkartes, kas nav piesaistītas aizņēmēja bankas kontam. Nebanku un banku kredītkaršu funkcijas ir līdzīgas – tās nodrošina pieeju kredītlimitam, ko aizņēmējs var izmantot pirkumu un pakalpojumu apmaksai.

Atklāti par kredītkartēm: plusi un mīnusi
Kopumā šis pakalpojums ir ļoti līdzīgs kredītlīnijai, taču ir viena ievērojama atšķirība – aizdevuma līdzekļi tiek uzglabāti īpašajā kredītkartē, kas nav piesaistīta kredīta ņēmēja bankas kontam.

Šāda pieeja aizdevumam nodrošina kredītkartes lietotājam vairākas priekšrocības:
● aizdevuma summa netiek jaukta ar algu, tāpēc ir daudz vieglāk sekot līdzi saviem tēriņiem;
● kredītkarte var tikt izmantota tāpat kā bankas norēķinu karte, tostarp ārzemēs un interneta veikalos.
Kas attiecas uz kredītkartes trūkumiem, tad par lielāko var uzskatīt obligātu ikmēneša komisiju par kartes apkalpošanu. Šī summa nav liela, parasti mēnesī tiek iekasēts vien 1,5 – 2 eiro, taču tomēr tā palielina ar kredītu saistītās izmaksas.
 
Vēl daži iemesli, kāpēc kredītkarte var nebūt labākais risinājums, ir šādi
:
● kredītkartes noformēšana aizņem laiku. Vairums kredītdevēju nodrošina iespēju pieteikties kredītkartei tiešsaistē, un lēmums par kredītlimita atvēršanu parasti tiek pieņemts 10 – 15 minūšu laikā, tāpat kā ātro un SMS kredītu gadījumā. Taču no pieteikuma apstiprināšanas līdz kartes saņemšanas parasti paiet 2 – 3 darba dienas. Kredītkarte nav piemērota steidzamiem tēriņiem, tāpēc šajā aspektā priekšrocība ir SMS kredītiem;
● darījumi ar kredītkarti var tikt aplikti ar komisiju. Norēķinoties ar kredītkarti internetā un ES robežās, problēmām nevajadzētu rasties, taču, izmantojot karti tālajās zemēs, kopējās izmaksas var būt ļoti lielas. Līdz ar to, kredītkarte var nebūt parocīga eksotiskajos ceļojumos, kad izdevīgāk ir izmantot skaidru naudu, atstājot norēķinu karti ārkārtas situācijām.
Salīdzinājumā ar kredītlīniju, kredītkartei ir garāks noformēšanas process, bet parocīgāka izmantošana. Norēķināties ar karti ir vieglāk, jo nav jātērē laiks, lai izņemtu līdzekļus no sava kredītlīnijas konta.

 
20180212-1235-credit24-lv-sms-kredits-2.
Foto: Shutterstock.com

Izvēlies labāko variantu un ietaupi!
Kredītkarte un kredītlīnija nav identiskas SMS kredītam, taču var tikt izmantotas tādās pašās situācijās.

Galvenās līdzības un atšķirības starp šiem aizdevumu veidiem ir šādas:
● SMS kredīts ir pieejams tikai īstermiņā, bet kredītlimita iztērētās summas var atmaksāt gan mēneša laikā, gan lēnāk. Tas, vai veikt minimālās vai lielākas ikmēneša iemaksas, paliek aizņēmēja ziņā;
● SMS kredītam ir daudz augstāka procentu likme nekā kredītlīnijai un kredītkartei. Papildus, SMS kredītam netiek piešķirtas atlaides komisijai, jo tas ir pakalpojums pastāvīgajiem klientiem. Savukārt jaunie aizņēmēji bieži var izmantot kredītlimitu bez procentiem pirmās 30 dienas kopš līguma noslēgšanas brīža;
● SMS aizdevums tiek pilnā apjomā pārskaitīts uz aizņēmēja bankas kontu, un procentu maksa tiek iekasēta neatkarīgi no tā, vai aizdevums tiek izmantots. Kredītlimits sniedz iespēju maksāt tikai par iztērētajām summām.

Meklējot, kur aizņemties naudu, pievērs uzmanību ne tikai kredītlimita robežām un atmaksas termiņam, bet arī tam, cik izdevīgs ir konkrēts aizdevums. Adekvāta kopējā kredīta summa, draudzīga gada procentu likme un īpašie piedāvājumi – lūk, kas veido atraktīvu aizdevuma piedāvājumu. Latvijā šādu pakalpojumu piedāvā nebanku kredītdevējs Credit24. Uzzini par to vairāk raksta noslēgumā!

Credit24 ilgtermiņa aizdevumi ikdienai un īpašiem gadījumiem
Credit24 specializējas uz apjomīgiem ilgtermiņa kredītiem, kas var tikt izmantoti gan pēkšņiem tēriņiem, gan sen ieplānotiem notikumiem. SMS kredīts vienmēr ir īstermiņa aizdevums līdz algas dienai, tāpēc tā atmaksas noteikumi ir ļoti stingri – aizdevums pilnā apjomā jāsedz jau no nākamas algas. Savukārt Credit24 aizdevumiem var izveidot elastīgu, savai finanšu situācijai piemērotu atmaksas grafiku. Pakalpojumu klāstā ir divi ilgtermiņa aizdevumu veidi – patēriņa aizdevums un kredītlīnija. Maksimālais kredītlimita apjoms ir 4000 eiro, bet atmaksas termiņš – 36 mēneši.

Gan kredītlīnija, gan patēriņa aizdevums ir mūsdienīgi aizņemšanās veidi, kas piedāvā daudz vairāk nekā SMS kredīti. Lai nodrošinātu sev patīkamu aizņemšanās pieredzi, neaizmirsti par atbildīgas aizņemšanās principiem: objektīvi izvērtē savu maksātspēju, samēro kredīta apjomu ar savu ienākumu līmeni un aizņemies tikai tad, kad tas patiešām vajadzīgs. Papildu informāciju par Credit24 nosacījumiem meklē www.credit24.com/lv!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti