Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ieteikumi, kā izvēlēties skolas somu atbilstoši bērna augumam

Mugursoma ir tā lieta, kas ir kopā ar bērnu, kad viņš no rīta dodas uz skolu, līdz pat brīdim, kad viņš atgriežas mājās. Tā nepieciešama, lai paņemtu līdzi grāmatas, burtnīcas, rakstāmpiederumus un varbūt pat arī dažus sapņus vai cerības. Tādēļ tas nav pārsteigums, ka bērni izvēlas tādas skolas somas, kas atbilst viņu personībai un interesēm. Var teikt, ka mugursoma atspoguļo bērna būtību.
 
Pat tad, ja jūsu atvase jau ir patstāvīgi izvēlējusies mugursomu ar kādu savu mīļāko multfilmu varoni, ir svarīgi pārliecināties, vai tās kvalitāte ir pietiekami laba un ērta lietošanai. Vai rāvējslēdzējus var aiztaisīt bez problēmām? Vai sprādzes var viegli attaisīt un aiztaisīt? Vai soma ir droša? Būtu pat ieteicams izgriezt somu ar oderi uz āru, lai redzētu, kā ir veidota tās iekšpuse.
Pirms iegādājaties skolas somu savam bērnam, ņemiet vērā sekojošos padomus, un varēsit atrast tieši tādu modeli, kas patiks jūsu atvasei, kā arī spēs pildīt savu funkciju vairāku gadu garumā.

Plecu siksnas
Pievērsiet uzmanību tam, lai plecu siksnas būtu pietiekoši platas un polsterētas, lai tādējādi palīdzētu izlīdzināt somas svaru vienlīdzīgi, samazinot muguras deformācijas un traumu risku. Skolas somas, kurām ir viena siksna vai arī abas, bet tās ir šauras, rada pārāk lielu spiedienu uz nelielu ķermeņa apvidu.

Dažām somām ir pieejamas arī papildus vidukļa vai krūšu jostas, kas sniedz papildus atbalstu. Kad regulēsit somas siksnu garumu, pievērsiet uzmanību tam, lai tās piegultu ķermenim, nevis sprīdi nokarātos.

Somas izmērs un bērna augums
Labai un ergonomiskais mugursomai nevajadzētu būt lielākai par bērna muguru, tādēļ tie vecāki, kuri savām atvasēm iegādājas somas, kas ir teju viņu pašu lielumā, noteikti izdara bērniem “lāča pakalpojumu”.

Internetā ir pieejamas dažādas tabulas, kas palīdz atrast tādu mugursomu, kas atbilst tieši jūsu bērnam augumam. Piemēram, ja jūsu atvasei ir 7 gadi, viņai būs piemērota soma, kuras platums ir aptuveni 18 cm, bet augstums – 33 cm. Protams, šie izmēri var atšķirties, ņemot vērā mazā skolēna ķermeņa aprises.

Lai noteiktu skolas somas maksimālo augstumu, jums jānomēra bērna attālums no bērna plecu līnijas līdz jostasvietai (nabai), pieskaitot klāt aptuveni 5 cm. Mugursomai vajadzētu atrasties aptuveni 5 cm zemāk par pleciem un līdz pat 10 cm zemāk par vidukļa līniju. Savukārt maksimālo platumu var noteikt izmērot attālumu starp bērna lāpstiņām. Arī šeit var pieskaitīt aptuveni 5 cm.

Pārbaudi polsterējumu
Somas aizmugures daļai un plecu siksnām vajadzētu būt pildītām ar putām. Lai pārbaudītu to, cik tās ir kvalitatīvas, varat veikt pārbaudes testu, saspiežot putas un gaidot, kad tās atkal ieņems sākotnējo formu. Tām nevajadzētu pakšķēt kā burbuļplēvei un arī saliekties un palikt tajā pašā formā.
 
Ieplāno vietu svarīgākajām lietām
Ir svarīgi, lai mugursoma būtu ne tikai atbilstoša bērna augumam, bet arī pietiekoši ietilpīga, piemēram, lai tajā varētu ievietot lielo mapi. Tomēr, kā zināms, ne vienmēr lielāks ir labāks. Tāpat pievērsiet uzmanību tam, lai somā būtu vairāki atsevišķi aiztaisāmi nodalījumi, piemēram, zīmuļiem, krāsām vai pat apaviem. Un vēl noderēs arī slepenā kabata, kurā var noslēpt naudu, atslēgas vai citas svarīgas lietas.

Novērtē materiālu un papildus sastāvdaļas
Sintētiskie materiāli, piemēram, neilons vai poliesters ir drošāki pret mitrumu, taču nav draudzīgi dabai. Ja jūs īpašu uzmanību pievēršat vides saudzēšanai, ieteicams izvēlēties mugursomu, kas darināta no dabīgām šķiedrām, piemēram, kaņepju. Taču jārēķinās, ka šādas somas būs krietni dārgākas.

Kvalitatīvam rāvējslēdzējam ir jābūt tādam, kurš atveras un aizveras viegli, bez aizķeršanās. Tāpat jāpievērš uzmanība, lai tas neķertos somas audumā.

Mūsdienās daudzas skolas somas jau ir aprīkotas ar iestrādātiem atstarotājiem, kas ir ļoti labi, jo rudens un ziemas laikā bērni dodas uz skolu un no tās, kad ārā ir diezgan tumšs. Ja tomēr šādu atstarotāju nav, noteikti iegādājieties vismaz vienu un pievienojiet somai.

Dizains
Šajā gadījumā pirmais cilvēks, kura viedoklis būtu jāņem vērā, ir jūsu bērns, jo viņš būs tas, kas ikdienā somu lietos. Veikalos ir pieejamas somas ar dažādiem dizainiem – animācijas filmu varoņiem, dzīvniekiem, dažādiem uzrakstiem, kā arī vienkāršākas – vienkrāsainas vai ar krāsu ornamentiem.
Lai arī bērna viedoklis šajā ziņā ir ļoti svarīgs, vecākiem jāsaprot arī tas, ka somas cenai jābūt atbilstošai viņu finansiālajām iespējām.

Cena
Veikalos un internetā ir atrodamas skolas somas plašā cenu diapazonā. Šī prece parasti ir ilgtermiņa ieguldījums, jo reti kurš vecāks katru gadu savam bērnam pērk jaunu mugursomu. Lai tā būtu izturīga un pēc iespējas ilgāk spētu pildīt savu funkciju, labāk izvēlēties somu, kuras cena ir virs vidējā līmeņa.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti