Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunā gada apņemšanās, kas ļaus ietaupīt tūkstošus

Daudziem patīk jauno gadu uzsākt ar kādu apņemšanos, lai tas būtu labāks un produktīvāks nekā iepriekšējais. Ļoti bieži šīs apņemšanās ir saistītas tieši ar finansiālās situācijas uzlabošanu, piemēram, tērēt mazāk naudas, veidot iekrājumus vai atteikties no tāda pakalpojuma kā ātrais kredīts. Šie visi mērķi, protams, ir ļoti labi, tomēr vieglāk būs apņemties kaut ko konkrētu. Šeit būs daži piemēri, ko jūs varētu apņemties izdarīt jaunajā gadā, kas ļaus jums ietaupīt pat vairākus tūkstošus eiro.

1. Izlasīt kādu grāmatu par finanšu pārvaldīšanu vai naudas taupīšanu
Ļoti laba jaunā gada apņemšanās būtu izglītot sevi finanšu jomā, jo tas ir visa pamats. Neviens nav piedzimis ar zināšanām par finansēm un naudu, tāpēc pirms ķeraties klāt naudas taupīšanai un budžeta veidošanai, ir jāsaprot, kādas ir labākās metodes, kā to darīt un kā vispār finanses plānot. Pēc tam būs daudz vieglāk pārvaldīt savas personīgās finanses. Varbūt pat šī tēma jūs ieinteresēs, un jūs vēlēsities sākt regulāri lasīt grāmatas un apmeklēt seminārus, kas saistīti ar finansēm un ekonomiku.

2. Pārtraukt iepirkties izklaides pēc
Mūsdienās daudziem iepirkšanās ir kļuvusi par izklaidi, nevis ikdienas pienākumu. Proti, cilvēki iet uz dažādiem veikaliem, lai apskatītos, kas jauns tajos ir pieejams un ko no tā varētu iegādāties. Šāda metode ļoti kaitē personīgajām finansēm. Tas pamudina cilvēkus veikt spontānus, nepārdomātus pirkumus, kurus pēc tam, visticamāk, nāksies nožēlot. Tieši tāpēc ļoti laba ideja ir attiekties no iepirkšanās kā izklaides veida. Dodieties uz veikalu tikai tad, ja jums patiešām ir nepieciešamība kaut ko iegādāties, nevis lai paskatītos un kārdinātu sevi. Tas patiešām palīdzēs atturēties no nevajadzīgu pirkumu veikšanas un ļaus ietaupīt kaudzi naudas.

3. Mācīties gatavot, lai nebūtu jāēd ārpus mājas
Jaunā gada apņemšanās var arī nebūt tiešā veidā saistīta ar taupīšanu vai finanšu pārvaldīšanu. Piemēram, ja jūsu jaunā gada apņemšanās būs iemācīties gatavot ēst, jums vairs nebūs nepieciešamības ēst ārpus mājas. Jūs paši varat kļūt par lieliskiem pavāriem un gatavot izsmalcinātus ēdienus, kas izmaksās ļoti maz. Ja pašlaik ēdat ārpus mājas regulāri, tad ietaupījums varētu būt patiešām ievērojams. Tas būs liels ieguvums ļoti daudzos veidos.

4. Atbrīvoties no nevajadzīgām lietām
Diezgan populāra jaunā gada apņemšanās ir atbrīvoties no visām nevajadzīgajām lietām, kas atrodamas mājā. Ikkatram mājās ir lietas, kuras jau kādu laiku nav tikušas izmantotas un, visticamāk, nekad arī netiks izmantotas. No tām visām ir jāatbrīvojas, lai rastu vietu jaunām, turklāt, tas ir labs veids, kā mazliet nopelnīt. Ja šīs lietas nav pārāk nolietotas un kādu varētu interesēt, tās var pārdot kādā interneta forumā vai mazumtirdzniecības platformā. Tas, cik daudz šādā veidā izdosies nopelnīt, ir atkarīgs no tā, cik daudz mantu, no kurām esat gatavs šķirties, jums ir.

5. Katru mēnesi veltīt vienu dienu finanšu kārtošanai
Bieži vien kā jaunā gada apņemšanās tiek izvēlēta finanšu sakārtošana, taču tas ir tik plašs nosacījums, ka visbiežāk netiek pildīts. Ko īsti nozīmē finanšu sakārtošana un kā jūs piefiksēsit savus panākumus ar šo apņemšanos? Labāk apņemieties katru mēnesi veltīt vienu dienu tam, lai izvērtētu savas finanses un izdarītu turpmākos secinājumus. Piemēram, katra mēneša pirmajā dienā veltiet laiku tam, lai izdarītu secinājumus par iepriekšējā mēneša ienākumu un izdevumu samērību, pieņemtajiem finanšu lēmumiem un citām, ar naudu saistītām lietām, kā arī izstrādājiet plānu jaunajam mēnesim. Tas ļaus saprast, ko darāt pareizi un ko nē. Ja vien teorētiskā plānošana atbildīs jūsu praktiskajām darbībām, tas ļaus ietaupīt diezgan daudz naudas.

6. Nokārtot visas parādsaistības
Ja līdz šim esat dzīvojuši diezgan bezatbildīgi, vai arī vienkārši neatliekamas vajadzības dēļ ir nācies uzņemties kādas parādsaistības, jūsu jaunā gada plānam vajadzētu būt nokārtot vai vismaz samazināt savas parādsaistības. Piemēram, ja esat ņēmuši ātros kredītus, tad centieties tos atmaksāt pēc iespējas ātrāk un vairāk tāda veida aizdevumus neņemt. Tāpat arī centieties atmaksāt kredītkartes rēķinus un citus nelielus, īstermiņa aizdevumus. Ja esat izmantojuši tādu finanšu pakalpojumu kā patēriņa kredīts, kura atmaksas termiņš ir vairāki gadi, centieties maksimāli samazināt savas parādsaistības. Veltiet visas pūles tam, lai pēc iespējas lielākas summas varētu novirzīt kredīta atmaksai.

Protams, ir arī daudz citu lietu, ko varat apņemties, lai uzlabotu savu finansiālo stāvokli šajā gadā, taču galvenā ideja ir apņemties kaut ko konkrētu un samērā viegli paveicamu, lai tiešām izdotos pie šī mērķa pieturēties un nepadoties. Vispārīgi solījumi sev arī ir labi, jo tas nozīmē, ka atzīstat savas problēmas, taču mērķus sasniegt būs vieglāk, ejot uz priekšu maziem, bet nozīmīgiem soļiem.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti