Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauna ledusskapja meklējumos

Sadzīves tehnika vienmēr ir bijusi un arī būs pieprasīta prece. Un lai cik ļoti šķistu, ka ledusskapi, plīti, cepeškrāsni vai citu tehniku pērkam teju mūžībai, tā noteikti nav.

Jā, viesojoties pie vecākiem, vecvecākiem bieži vien varam ieraudzīt pa kādam “padomju laika sadzīves tehnikas brīnumam”, kas spējis nokalpot līdz pat “sirmam” vecumam. Un tad arī nākas dzirdēt par šīs ierīces brīnumainajām „izdzīvošanas spējām”, jo tā taču spēj pārdzīvot jebkuru mūsdienu tehniku un vispār neviena mūsdienu ierīce nav salīdzināma ar šo brīnumaino seno tehniku, jo tad, lūk, patiešām ražoja izturīgu sadzīves tehniku, nevis to, kas tagad! Tā taču ir – ik pa laikam dzirdam šādus tekstus, vai ne?

Protams, šīs ierīces pie labas kopšanas un apstākļiem nokalpojušas labi un ilgi. Vai jābrīnās, kā ledusskapis, kas virtuvē aplīmēts ar dažādu dekāžu uzlīmēm un bildītēm, var būt jau teju 40 gadus vecs un vēl strādāt? Nē! Tomēr arī šīm ierīcēm ir ārkārtīgi daudz mīnusu un trūkumu, kas nav mūsdienīgajai un modernajai sadzīves tehnikai.

Viens no būtiskākajiem iemesliem, kāpēc lielākajā daļā mājsaimniecību vecā sadzīves tehnika nomainīta pret jaunu, modernu ir, būsim godīgi - mode. Kad tikko parādījās jaunie un modernie ledusskapji, veļas mazgājamās mašīnas un plītis, daudzi steidza nomainīt veco tehniku pret jaunu, labāku, modernāku, jo cilvēki diezgan stipri bija „izslāpuši” pēc jaunām vēsmām, aizmirstot, ka vecā tehnika kalpoja vēl tīri labi.

Tomēr tas nav tas svarīgākais arguments. Arī mūsdienās piedāvājums un modeļi mainās tik strauji, ka teju visu jauno sadzīves tehniku varam pirkt vai katru gadu, ja vēlamies sekot jaunākajām tehnoloģiju iespējām. Tomēr arī šis īsais brīdis ir pagājis, nu jau vairs īsti neviens tā nedara, jo sadzīves tehniku pērkam tikai tad, ja iepriekšējā vairs nekalpo tik labi, kā gribētos vai atteikusies strādāt pavisam. Un tā bez šaubām var notikt - mūsdienu tehnika nav paredzēta tam, lai kalpotu 40 gadus, lai gan, protams, pie pareizas lietošanas, ekspluatācijas un kopšanas, tā var nokalpot krietni vien ilgu laiku.

Praktiskākais iemesls, kāpēc daudzi savulaik mainīja sadzīves tehniku pret modernāku - elektroenerģijas patēriņš. Jaunajai un modernajai sadzīves tehnikai ir „tendence” iedalīties elektroenerģijas patēriņa klasēs, kur A klases (ar dažiem plusiņiem) tehnika patērēs daudz (patiešām daudz) mazāk elektroenerģijas, nekā zemākas klases ierīces, pat nevar salīdzināt ar veco tehniku. Un tas ir nozīmīgs ietaupījums ikvienai mājsaimniecībai. Tāpēc, izvēloties jaunu sadzīves tehniku, pircēji pievērš lielu uzmanību elektroenerģijas patēriņa klasei. Galu galā lielās sadzīves tehnikas iekārtas teju nepārtraukti atrodas pieslēgtas elektrotīklam.

Tādas funkcijas, kā papildus saldēšana, ledus gatavošana, arī ietilpība, plaukti un „kabatiņas” pienam jau ir katra lietotāja gaumes jautājums, kas bieži vien arī ietekmē cenu, līdz ar to katrs pats maksā vairāk vai mazāk par savām ērtībām.

Arī garantijas laiks jaunajām ierīcēm ir tīkams ikvienam. Reizēm, kā jebkura ierīce, arī jaunā sadzīves tehnika var attiekties „sadarboties” un kaut kas var saplīst. Atšķirībā no vecajām ierīcēm, kuru ražotāji jau sen vairs, iespējams, nepastāv, mūsdienu ierīcēm ir garantijas laiks un speciāli meistari, kas salabos. Un, ja arī garantijas laiks ir beidzies, tas nenozīmē, ka ierīce uzreiz jāmet ārā – ir taču pieejamas rezerves daļas, meistari un kas tik vēl ne, kas palīdz ne tik nopietnus bojājumus salabot.

Bet, ja mūsu dārgo, padomju laika sadzīves tehniku piemeklējušas ķibeles? Ar rezerves daļu atrašanu būs daudz grūtāk (pat nerunājot par to, ka mūsdienās šīs ierīces patērē ārkārtīgi daudz elektroenerģijas), un meklējumos nāksies ieguldīt krietni vien vairāk pūļu.

Lai kā arī nebūtu, mūsdienu cilvēks nedodas jauna ledusskapja meklējumos tikai tad, kad vecais, kopš vecmāmiņas laikiem kalpojušais, „nodedzis zili melniem dūmiem” (jā, dzirdēts, tā arī notiek!). Mūsdienu modernā tehnika prasa vismaz nedaudz uzmanības – laika, ko veltīt tā izvēlei. Un tad, kad atradīsi tādu ledusskapi, kura funkcijas tevi apmierinās, elektroenerģijas patēriņš būs gana mazs un būsi iepazinies ar noteikumiem, par kuriem raksta ražotājs, tad arī varēsi būt pārliecināts, ka tieši šī sadzīves tehnika ir tā, kas jāiegādājas, un, par to rūpējoties, tā kalpos ilgi!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti