Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc jums neizdodas pieturēties pie sava budžeta plāna?

Ātrākais ceļš uz stabilu finansiālo situāciju ir veiksmīgs budžeta plāns. Tas var palīdzēt skaidri saskatīt, kur ik mēnesi tiek tērēta nauda un kuri no šiem tēriņiem ir vajadzīgi un kuri lieki. Tas nozīmē, šāds plāns dod iespēju sakārtot savas finanses tā, lai ikkatrs cents, ko tērējat būtu izmantots patiešām lietderīgi, turklāt tas arī ļauj savlaicīgi izplānot naudas plūsmu, lai negadītos nepatīkami pārsteigumi un mēneša beigās nebūtu jāņem aizdevums internetā jeb luottoa netistä. Tomēr, nereti, cilvēki, kas izveidojuši sev budžeta plānu, nekādu uzlabojumu nejūt, jo, par spīti plāna esamībai, vienmēr pārtērējas un nonāk finanšu grūtībās. Šeit būs daži no populārākajiem iemesliem, kāpēc tā notiek.

Budžeta plāns ir nereāls

Visbiezāk vaina ir pašā budžeta plānā. Viena no tipiskākajām kļūdām ir tieši nereālistiska plāna izveide. Pārskatot savu naudas plūsmu, cilvēki nereti saprot, ka ļoti lielu daļu savas naudas notriec nebūtiskām, nesvarīgām lietām, piemēram, izklaidēm, ēšanai ārpus mājas, modes precēm utt. Pēc šādas atklāsmes uzreiz sāk šķist, ka no tā visa mierīgi var atteikties un budžeta plānā tiek veikta pamatīga izdevumu apgriešana. Tīri teorētiski, šāda apņemšanās ir pat apsveicama, taču ir jāsaprot, ka vienā dienā savus ieradumus mainīt never un tāpēc vien, ka izveidojat budžeta plānu, jūs pēkšņi nekļūsiet par citu cilvēku. Labāk ir veikt nelielas izmaiņas, ko pakāpeniski var pielāgot. Ja jūsu budžeta plāns būs reāls, jūsu ietaupījums būs daudz lielāks, turklāt tiešām varēsiet paredzēt savu naudas plūsmu jau labu laiku uz priekšu.

Budžeta plāns ir pārāk vispārīgs

Otra kļūda ir pārāk vispārīga plāna izveide. Tas nozīmē, ka nav kārtīgi piestrādāts pie precīzu izdevumu kategoriju izveides. Piemēram, pie pārtikas kategorijas tiek pieskaitīti arī dažādi našķi, ātrās uzkodas un ēšana ārpus mājas, kaut gan ir ļoti liela starpība, vai nauda tiek tērēta pamata pārtikas produktiem, vai gardumiem, bez kuriem mierīgi varat iztikt. Tāpat arī, piemēram, apģērbs mums visiem ir vajadzīgs, taču ja katru nedēļu tiek pirktas jaunas, dārgas, modernas zīmolu drēbes, to vairs par pamata vajadzību uzskatīt never. Ir cītīgi jāpiedomā pie tā, kurā kategorijā katrs pirkums iederas un tikai tad būs iespējams izprast, kur tiešām ir vieta ietaupījumiem.

Budžeta plānā trūkst vairāku izdevumu kategoriju

Vēl ļoti bieža budžeta plānošanā kļūda ir dažādu tēriņu neiekļaušana plānā. Pamata vajadzības, kā, piemēram, pārtika, īre, komunālie pakalpojumi, apģērbs, transports u.c., tiek iekļauti, taču par dažādiem neregulāriem tēriņiem tiek piemirsts. Piemēram, visi taču zina, ka reizi gadā jāmaksā par auto apdrošināšanu un tehnisko apskati. Tāpat nav nekāds jaunums, ka ik pa reizei ir svētki, atvaļinājumi un citas lietas, kas saistās ar lielākiem izdevumiem. Arī tas viss ir jāiekļauj pamata budžetā, lai jau laikus varētu sakrāt naudu un šādām lietām nebūtu jāņem kredīti vai jāizmanto nauda no uzkrājumiem.

Budžeta plāns ir novecojis

Mēdz gadīties arī tā, ka budžeta plāns sākumā strādā, bet, pēc tam tas vienkārši noveco un vairs neatbilst patiesajai situācijai. Naudas plūsma ir mainīga un, ja salīdzināsiet savus pašreizējos tēriņus ar saviem tēriņiem kaut vai pirms gada, noteikti vērosiet būtiskas atšķirības, pat tad, ja neko krasi savā dzīvē mainījis nebūsiet. Tas ir pilnīgi normāli un, lai budžeta plāns turpinātu pildīt savu pamata funkciju visu laiku, tas regulāri ir jāpārskata. Nedomājiet, ka ar vienu plānu pietiks visam mūžam.

Jums trūkst gribasspēka

Ja tomēr pilnīgi nekas no iepriekš minētā īsti neatbilst jūsu gadījumam un jūsu budžeta plāns tiešām ir nevienojams, vaina diemžēl ir jūsu pašu raksturā. Jums vienkārši pietrūkst gribasspēka, lai plānam sekotu reāla rīcība. Jūs apzināties, ka naudu šķērdēt nedrīkstat, bet mirkļa iespaidā, to tik un tā darāt. Šādā gadījumā, vienīgais, kas jums var palīdzēt, ir fiziski šķēršļi naudas tērēšanai. Piemēram, ejot uz veikalu, ņemiet līdzi tikai tik daudz naudas, cik vajadzīgs plānotajiem pirkumiem, lai neko vairāk nopirkt nevarētu. Vairāk par veidiem, kā atbildīgāk tērēt naudu, lasiet interneta portālā AlfaLainaa.fi.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti