Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kredītkaršu pārvaldība: kā iegūt vislabāko no to lietošanas

Ja vēl esat savas personīgo finanšu dzīves uzsākšanas pašos pirmsākumos, tad pastāv lielas iespējas, ka kredītkaršu un kredīta pārvaldīšana būs svarīga daļa no jūsu finanšu darbībām. Tāpēc jums būs svarīgi zināt, kā vislabāk izmantot savu kredīta situāciju, lai lētākais aizdevums (billigste kviklån) patiesi strādātu jūsu labā.
 
Ja vien jums nav norēķinu konts ar milzīgu naudas summas uzkrājumu, kādā no dzīves līkločiem jums būs nepieciešama piekļuve stabilai kredītlīnijai. Lielākā daļa cilvēku ar kredītiem saprot hipotēku nekustamā īpašuma iegādei vai aizdevumu vecā transportlīdzekļa nomaiņai uz jaunu, jo šīs tiek uzskatītas par labām kredīta formām. Taču ir vēl kāda kredītu puse un tās ir kredītkartes. Tās izklausās riskantākas, jo, ja kredītkartes netiek pareizi izmantotas, ar to palīdzību var ātri vien uzkrāt lielu parādu. Par laimi, ir daudz veidu, kā laikā nomaksāt kredītkaršu parādu un samazināt ikmēnesi maksājamo procentu apmēru.

Lai kredītkaršu lietošanas pieredze jūsu dzīvē izrādītos pozitīva, ir nepieciešams izvēlieties pareizās kredītkartes. Mūsdienās ir ļoti daudz kredītkaršu veidu, ko piedāvā gan dažādas bankas un krājaizdevumu sabiedrības, gan dažādas privātās finanšu iestādes. Ir svarīgi izvēlēties tieši tādas kredītkartes, kas vislabāk darbosies tieši jūsu dzīves un finanšu apstākļos. Piemēram, ja jums jau šobrīd ir sakrājušies vairāku kredītkaršu parādi, un jūs nespējat ātri nomaksāt parādu, jūs varat pieteikties uz tādu kredītkarti, kurai salīdzinājumā ar iepriekšējām ir zemākas atmaksu procentu likmes,  vai pat tādu, kura jaunajiem klientiem piedāvā 0% procentu likmi pirmajiem 6 līdz pat 15 mēnešiem. Daudzas no šāda veida kredītkartēm ļauj pārskaitīt tajās pieejamo kredītlimita atlikumu no citiem kontiem. To izdarot ar jūsu parādos esošajām kartēm, jūs uz laiku pārtrauksiet augsto, uzkrājošo procentu likmju samaksu, dodot jums pietiekami ilgu laiku, lai atmaksātu parādu bez papildu maksas un papildus uzkrājuma procentu izskatā.

Jūsu galvenajam mērķim, ikdienā lietojot kredītkartes, vajadzētu būt pēc iespējas ātrāka kredītkaršu parādu samazināšana. Lai to vislabāk un visefektīgāk izdarītu, jums jāpārtrauc izmantot savas kredītkartes ikdienas pirkumiem tad, kad parāds jau uzkrāts. Kredītkartei nekad nevajadzētu kļūt par tādu rīku, ko jums ir nepieciešams izmantot, lai ik mēnesi varētu savilkt galus kopā un nomaksāt standarta rēķinus. Ja jūs to pastāvīgi izmantojat, piemēram, lai samaksātu par benzīnu, pārtiku un citiem līdzīgiem maksājumiem, tad jums ir jāsaprot, ka dzīvojat pāri saviem līdzekļiem un kredītkarte nebūs tam risinājums. Tā vietā apzināti atlieciet iknedēļas tēriņu naudu, ko jūs varat izmantot šādiem izdevumiem. Kad šī nauda ir beigusies, jūs vairs nevarat izmantot kredītkarti, lai apmaksātu vēlamos pirkumus. Tikai tā jūs apstādināsiet sevi no vēl dziļākas parādu bedres rakšanas.

Vēl viens labs veids, kā samazināt uzkrāto kredītkaršu parādu, ir ik mēnesi atmaksāt vairāk par noteikto minimālo ikmēneša maksājumu. Kredītkartes izsniedzēji finansiāli ir ļoti apķērīgi, un tie ļauj katru mēnesi atmaksāt ļoti nelielu naudas summu, lai jūs, savukārt, turpinātu uzkrāt iespaidīgus procentus. Pievienojot katram no 10 minimālajiem eiro vēl 10 klāt, jūs varēsiet apmaksāt pirkumus vairākus mēnešus ātrāk nekā paredzēts. Šādu sistēmu varat ieviest sākumā ar vienu no jūsu kartēm, izvēlēties to, kurai ir visaugstākā procentu likme. Kad jūs to būsiet pilnība nomaksājuši, pārejiet uz nākamo karti.

Aizņemties 5000 bez procentiem (lån 5000 rentefrit) ar kredītkaršu palīdzību nav nemaz tik neiespējami, taču jums vienmēr jāpārliecinās, ka esat ieguvuši labāko darījumu. Un, protams, bez procentiem nozīmē tikai to, ka iegūsiet “kredītbrīvdienas” uz maksimums mēnesi vai diviem un pēc tam procenti atkal tiks skaitīti.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti