Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kredītu apvienošana jeb pārkreditācija

Neskatoties uz to, ka mūsdienās cilvēki arvien vairāk plāno un seko līdzi savam budžetam, tomēr mainīgajos ekonomiskajos apstākļos reizēm saglabāt stabilu finansiālo stāvokli ir problemātiski. Kredīti šajā gadījumā ieņem nozīmīgu lomu, kalpojot cilvēkiem kā risinājums,  kad papildus naudas līdzekļi tomēr ir nepieciešami.

Pieaugot kredītu popularitātei patērētāju vidū, arvien biežāk rodas situācijas, kad kredīts tiek paņemts neapdomīgi, rūpīgi neizvērtējot to, vai izmantoto aizdevumu būs iespējams atdot. Līdz ar to arvien biežāk tiek diskutēts par atbildīgu aizņemšanos, kā arī aizdevēju kompāniju piedāvājumu pamatīgu izpēti pirms lēmumu pieņemšanas. Lai arī patērētāji, ņemot aizdevumu, kļūst zinošāki un atbildīgāki, joprojām mēdz būt situācijas, kad paņemtā kredīta atmaksa rada problēmas, jo, piemēram, ātro kredītu atmaksas termiņš ir īss, bet procenti - lieli. Savukārt, ja īstermiņa aizdevumi ir vairāki un tie izmantoti no dažādiem aizdevējiem, var rasties situācija, kad parādi sāk krāties, un aizdevumu atmaksa šķiet neiespējama. Papildus kredītu slogam par laikus neatmaksātu aizdevumu tiek iekasēti soda procenti, kas kredīta atmaksāšanu padara vēl sarežģītāku. Šajā gadījumā viens no risinājumiem, lai neiegrimtu vēl lielākos parādos un rastu iespēju kredītus atmaksāt, ir izmantot kredītu apvienošanu jeb pārkreditāciju.

Kredītu apvienošana sniedz iespēju apvienot vairākus mazākus īstermiņa kredītus, apvienojot tos vienā ikmēneša maksājumā ar zemākām procentu likmēm, kā arī dodot iespēju atrisināt pamatproblēmu, samazinot ikmēneša maksas apmēru. Ikmēneša maksas apmēra samazināšana tiek panākta, pagarinot aizdevuma termiņu un samazinot procentu likmi, tādēļ tas ir ideāli piemērots risinājums vairāku ātro kredītu apvienošanai.

Lai arī šis kredīta veids ļauj apvienot vairākus īstermiņa aizdevumus un pārtraukt nemitīgo aizņemšanos, jāsaprot, ka arī tās ir kārtējās kredītsaistības un jārēķinās ar papildus izmaksām. Tādēļ arī lēmums par kredītu apvienošanu ir jāpieņem rūpīgi, izvērtējot savu finansiālo stāvokli, un izsverot, vai pārkreditācija ir nepieciešama. Ja tiek pieņemts lēmums izvēlēties šādu finansu pakalpojumu, nepieciešams rūpīgi izanalizēt, kādu kredītu refinansēšana ir nepieciešama. Rūpīgi jāizvērtē esošo kredītu atmaksas termiņi un procentu likmes, un jāizsver, kurus kredītus nepieciešams dzēst pirmkārt. Primārais ir dzēst tos kredītus, kuru procentu likme ir augstāka, jo ikdienas izdevumi iekasēto procentu apmērā par šiem aizdevumiem ir lielāki. Kad ir apzināta esošā situācija, nepieciešams  izpētīt katras aizdevējiestādes piedāvātās pārkreditācijas iespējas un noteikt, kurš no piedāvājumiem vislabāk atbilst jūsu noteiktajiem kritērijiem.

Viens no lietderīgākajiem variantiem - Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas piedāvātais pakalpojums pakāpeniskai parādu atmaksai. Šī asociācija piedāvā iespēju kredītņēmējiem un asociācijas biedriem vienoties par pakāpenisku parādu atmaksu, ievērojot katra kredītņēmēja iespēju atmaksāt kredītu. Asociācija šos pakalpojumus sniedz bez maksas, bet jāņem vērā, ka piedāvājumu var izmantot tikai asociācijas biedru izsniegtajiem kredītiem. Lai noslēgtu vienošanos, nepieciešams aizpildīt pieteikumu, un dažu dienu laikā kopš iesnieguma saņemšanas asociācijas biedri aptur piemērotās soda sankcijas parādniekam ar nosacījumu, ka kredītņēmējs ir parakstījis šo vienošanos.

Pieteikumu asociācija izskata desmit darba dienu laikā un sazinās ar aizņēmēju, lai vienotos par  parakstīšanas iespējām. Jāņem vērā, ka, lai noslēgtu šādu vienošanos, kredītņēmējam jābūt vismaz diviem aizņēmumiem no diviem dažādiem asociācijas biedriem, vismaz vienam no aizņēmumiem atmaksai jābūt kavētai vairāk par 30 dienām un  ikmēneša saistību izpildes maksājumam jābūt vismaz 5% no kopējās parāda summas. Ja kredītņēmējs jau ir vienojies ar kādu no aizdevējiem par saskaņotu atmaksas plānu, tad šo parādu pieteikumā var minēt tikai tādā gadījumā, ja šī saskaņotā grafika nosacījumi ir pārkāpti.

Ātro kredītu apvienošanu piedāvā vairākas aizdevējiestādes, lielākoties ātrie kredīti tiek apvienoti vienā patēriņa kredītā. Kredītu refinansēšanas jeb pārkreditācijas aizdevuma saņemšanai aizdevējiestādes ir noteikušas minimālo vecumu – lielākoties tie ir 20 gadi, bet ir aizdevējiestādes, kuras refinansēšanas pakalpojumus piedāvā tikai kredītņēmējiem, kuri sasnieguši 22 gadu vecumu. Aizdevuma piedāvātais termiņš ir vidēji no 6 līdz 60 mēnešiem, un ir iespējams šo kredītu sākt atmaksāt, sākot ar trešo mēnesi. Tas sniedz iespēju šo trīs mēnešu laikā iegūt finansiālu stabilitāti, un, sākot ar trešo mēnesi, sākt pastāvīgi, bez kavējumiem veikt kredītu atmaksu. Kredītu procentu likmes ir atšķirīgas, protams, tās ir atkarīgas no nepieciešamās kredīta summas un vēlamā atmaksas termiņa. Kredītiestāžu piedāvātās summas kredītu apvienošanai ir vidēji 500 – 10 000 EUR, savukārt maksimālais kredītu skaits, ko piedāvā apvienot vienā patēriņa kredītā,  ir vidēji 7 kredīti. Svarīgs solis, lai saņemtu pārkreditācijas pakalpojumu, ir pieteikuma aizpildīšana – norādītajai informācijai jābūt korektai. Nepieciešams norādīt, ka aizdevums tiek lūgts, lai atmaksātu jau esošos kredītus, kā arī jānorāda, kādi ir jūsu ikmēneša ienākumi. Ja, izvērtējot jūsu finansiālo stāvokli, tiek atklāts, ka ienākumi ir nepietiekami vai nesen reģistrēti maksājuma kavējumi Latvijas Bankas kredītreģistrā,  jūs saņemsiet atteikumu.

Izvērtējot šādu aizdevuma veidu -  pārkreditāciju, nākas secināt, ka tas ir labs variants, ja esat nonākuši situācijā, ka jums ir vairāki kredīti un jūs nespējat veikt to atmaksu. Kļūt par parādnieku jebkurā gadījumā ir nepatīkami, bet situācijā, kad aizdevēji ir vairāki un tiek kavēti atmaksas termiņi, rodas papildus stress un lieki izdevumi, jo paralēli aizdevumam tiek piemērotas arī kavējuma soda sankcijas. Refinansēšana sniedz iespēju atvieglot šo situāciju un atbrīvoties no nemitīgajiem kavējuma maksājumiem. Tā ir otra iespēja visu izsvērt un sakārtot, apzinoties, cik jūs varat atļauties maksāt, kā arī apkopot visus maksājumus vienā ikmēneša maksājumā. Ilgtermiņā kredītu apvienošana sniedz iespēju samazināt savas izmaksas, vairs netiek piemērotas īstermiņa kredītu aizdevēju piemērotās soda sankcijas par maksājuma kavējumiem. CredFlare atgādina – nevajag aizmirst, ka arī kredītu apvienošana ir aizdevums, un nepieciešams paturēt prātā, ka, izmantojot apvienošanas pakalpojumus, galvenais mērķis ir rast optimālāko variantu, kā atbrīvoties no esošajām kredītsaistībām un samazināt esošo kredītsaistību izmaksas. Tāpēc ir svarīgi iepazīties ar šī pakalpojuma sniedzēja noteikumiem un izvēlēties sev piemērotāko.

 

 

 

 

Reklāmraksti