BK «Kvēle» palīdz iecavniekiem 2

4. marta vakarā ar rezultātu 87:86 pagarinājumā basketbola klubs «Kvēle» mājas spēlē uzvarēja «Mārupe/kas jauns.lv».Laikraksta «Bauskas Dzīve» portālā jau rakstījām, ka baušķenieku uzvara krietni atviegloja BK «Dartija» iespējas iekļūt Latvijas Amatieru basketbola līgas centra grupas labāko piecu komandu vidū, kas turpinās cīņas par pirmajām vietām. Šī «dāvana» iegūta grūtā spēlē.Jau sākumā bija skaidrs, ka viegli nebūs. Uz spēlētāju soliņa nesēdēja Kārlis Zeiberts, divi basketbolisti – Armīns Dīcis un Mārcis Žabovs – nebija sporta tērpos. Tā kā K. Zeiberta un A. Dīča uz laukuma nebija, komandai klājās grūti – viesi, gari basketbolisti, agresīvi spēlēja pie groziem. Katra izcīnītā bumba bija tikpat kā mājinieku varoņdarbs.Pirmo ceturtdaļu baušķenieki sāka veiksmīgi – 19:15. Viesi tobrīd un arī vēlāk diemžēl neatgādināja komandu, kura ir atbraukusi cīnīties par augstām vietām. Vienīgais, kas par to liecināja, bija pārlieku liela agresivitāte, kas pašiem traucēja gūt panākumus. Viesi spēlēja īsajam baušķenieku soliņam labvēlīgu basketbolu – bija lēna pāreja no aizsardzības uzbrukumā, izteikti caurgājieni, kas lielākoties atdūrās aizsardzībā. Par vēlmi uzvarēt liecināja vienīgi ļoti agresīvs «Mārupe/kas jauns.lv» aizsardzības presings.Otrajā trešdaļā viesi spēlēja uzbrukumā, cerot, ka baušķenieki sapelnīs soda punktus. Komandai ar septiņiem basketbolistiem spēles nobeigumā tas būtu sāpīgi. Viesu spēles disciplīna «pajuka», pateicoties Edgara Bitina labajai spēlei. E. Bitins veiksmīgi realizēja vairākus metienus, kā arī labi spēlēja aizsardzībā zem groziem. Fantastisks bija Naura Metnieka metiens. Viņš bumbu notvēra gaisā un uzreiz iemeta grozā. Rezultāts 38:28. Viesi veiksmīgi spēlēja pēdējās sekundēs un guva grozu. Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 41:34.Otro puslaiku viesi sāka agresīvi un rezultatīvi. Sākumā jūtami pietuvoties neļāva N. Metnieka un E. Bitina veiksmīgā spēle. Baušķenieki spēlēja interesanti un skatītājiem patīkami, lai arī ne visas saspēles izdevās. Tomēr viesi pamazām samazināja pārsvaru un atkal realizēja pēdējo sekunžu metienu – 51:52. Pēdējā ceturtdaļa izcēlās ar agresīvu un brīžiem «netīru» viesu spēli. Daži neizprotami pārkāpumi bija arī iepriekš, bet to kļuva arvien vairāk. Bija vērojama pretinieku grūšana un turēšana. Tiesnešiem šī spēle bija ļoti grūta, īpaši tāpēc, ka beigās viņu lēmums noteica arī uzvarētāju.Būdams slims, laukumā izgāja Artis Voiteks. Līdz pēdējai ceturtdaļai viņš guva 13 punktu, nopelnīja ceturto piezīmi un devās uz rezervistu soliņu. Sitienu pa seju saņēma Nauris Metnieks. Trauma ārēji nelikās smaga, tomēr Nauris Metnieks palika uz rezervistu soliņa. Kad BK «Kvēle» spēlētāji bija iedzinēji, laukumā palika tikai Edgars Bitins, kuram arī bija četras piezīmes. Labu spēli aizvadīja Arnis Simsons, viņš realizēja trīs no sešiem trīspunktu metieniem.13 sekunžu pirms spēles beigām baušķenieki zaudēja ar trīs punktu starpību. Beidzās arī uzbrukuma laiks, un izmisīgu metienu lēcienā garām blokam realizēja Toms Vilks. Notika brīnums – bumba bija grozā. Rezultāts 70:70. «Mārupe/kas jauns.lv» izspēlēja savu uzbrukuma kombināciju, bet tā vietā, lai lauztos uz grozu un censtos gūt divus punktus vai sodu, izspēlēja bumbu uz trīspunktu līnijas. Metiens bija neveiksmīgs. Zem groza lieliski spēlēja Rihards Niedra, viņš «savāca» 11 atlecošās bumbas. Sekoja pagarinājums.Viesi to sāka ar tīšiem pārkāpumiem. Beigās vienam «Mārupe/kas jauns.lv» spēlētājam bija piecas piezīmes, bet četriem citiem – četras piezīmes. Lielākoties noteikumi tika pārkāpti pret Tomu Vilku, kurš aukstasinīgi realizēja soda metienus. Arī pārējā spēles laikā Toms Vilks uzņēmās iniciatīvu un skaistos caurgājienos guva punktus pat pret garajiem pretinieku centra spēlētājiem.Spēles nobeigums bija ļoti haotisks un nervozs. Baušķeniekiem bija par diviem punktiem vairāk, bet viesi pēdējās sekundēs izmisīgi lauzās uz grozu un pēdējā sekundē guva divus punktus. Tomēr tiesneši šo grozu neieskaitīja, jo pirms tam bija pārkāpums. Viesi prasīja piešķirt divus punktus un soda metienu, bet tiesneši nepiekrita. Kad rezultāts bija 87:85, «Mārupe/kas jauns.lv» basketbolisti meta divus soda metienus. Pirmais bija precīzs, otrs ne, un zālē sēdošie gavilēja.Uzvara palielināja kaimiņu – Iecavas BK «Dartija» – cerības noturēties labāko piecniekā. Iecavniekiem vēl priekšā divas nozīmīgas spēles. Viena jau šodien pret grupas līderi – «Fenikss» komandu. BK «Kvēle» sastāvā spēlēja un punktus guva: Toms Vilks – 19 (6 atlecošās bumbas), Edgars Bitins – 19 (6 atlecošās bumbas), Arnis Simsons – 19 (6 atlecošās bumbas), Nauris Metnieks – 15, Artis Voiteks – 13, Rihards Niedra – 2 (11 atlecošās bumbas), Māris Skrējāns.