«Dartija» mājās uzvar Salacgrīvu

Iecavas basketbola klubs Salacgrīvas komandu sporta namā «Dartija» pieveica ar niecīgu trīs punktu pārsvaru.«Dartija» uzvarējusi visus trīs līdz šim notikušos Amatieru basketbola līgas pirmā astotnieka izspēles mačus, informē basket.lv. Salacgrīva jau vienreiz bija pieveikta viņu mājās, savukārt pirms nedēļas izbraukumā uzvarēta «Lielvārde/Elvi».Iecavā «Dartijas» un Salacgrīvas spēle ritēja sīvi. Pirmā ceturtdaļa beidzās ar mājinieku divu punktu pārsvaru 21:19. Otrajā ar 18:23 labāki viesi, un puslaika rezultāts bija 39:42. Trešajā ceturtdaļā parasti «Dartijai» spēle «aiziet», un tā notika arī šoreiz – 23:13. Lai arī Salacgrīvas spēlētāji pēdējā ceturtdaļā bija nedaudz rezultatīvāki – 21:25, gala rezultāts rādīja mājinieku uzvaru ar 83:80.Maču trešdien skatījās vien 33 līdzjutēji.Kā rāda protokola dati, «Dartija» uzvarēja ar precīzākiem divpunktu metieniem, proti, iecavnieku precizitāte te bija 62%, kamēr salacgrīviešu – vien 42%. Kopumā metienu precizitāte no spēles «Dartijai» bija 44%, Salacgrīvai – 38%. Toties salacgrīvieši bija pārāki atlēcošo bumbu iegūšanā – 32:49.Iecavnieku rindās rezultatīvākie bija Ģirts Hauks ar 21 punktu un sešām atlēcošajām bumbām, Gundars Brička ar 18 punktiem un 13 bumbām, Jānis Bērziņš ar 18 punktiem, Juris Brūveris ar 15 punktiem.Salacgrīvai visvairāk sameta Francis Ķeirāns – 17 punktu, 14 punktu un 16 atlēcošās bumbas ir Mārča Kalniņa kontā, Kārlis Valenieks un Jānis Kalvišķis sameta pa 12 punktiem, Jānis Zēģelis guva 11 punktu un 15 atlēcošās bumbas.Jau vēstīts, ka «Dartija» Amatieru līgas pirmā astotnieka izspēlē iekļuva regulārā turnīra pēdējā posmā ar visai nelabvēlīgu uzvaru – zaudējumu attiecību, tomēr komandas galvenais treneris Voldemārs Pārums uzsvēra, ka ar to sezonas pirmais uzdevums ir izpildīts. Iecavnieki dalību izspēlē uztverot kā iespēju gūt vairāk pieredzes, sevišķi jaunajiem spēlētājiem, tomēr pirmais piecnieks ar veiksmīgu cīņu būtu sasniedzams. Nākamā spēle «Dartijai» paredzēta 28. aprīlī Brenguļos ar «Beverīnu». Šīs komandas dalībnieku slimības dēļ iepriekš tika atlikta Iecavā paredzētā spēle, un pārspēles datums vēl nav noteikts.