«Dartija» mājās zaudē līderiem 1

Iecavas basketbola klubs «Dartija» Amatieru līgas mājas spēlē piektdienas vakarā pagarinājumā piekāpās «Jūrmala/Fēnikss» komandai ar 101:105.Komandu meistarība bija līdzīga, fiziski iecavnieki pat izskatījās labāk par viesiem, tomēr rezultātu par sliktu pavērsa «Dartijas» divkārt lielākais kļūdu skaits – 15:8. Jau spēles sākumā vēlme uzvarēt lielāka bija «Jūrmala/Fēnikss», kas pusotrā minūtē sameta 7 punktus, kamēr «Dartija» tikai tad savā rēķinā nulli nomainīja pret divnieku. Jūrmalnieki nelielu pārsvaru saglabāja, līdz pusotru minūti pirms pirmās ceturtdaļas beigām ar labu aizsardzību un veiksmīgām izspēlēm «Dartija» panāca neizšķirtu 21:21. Pēc abpusējiem trīspunktu metieniem ceturtdaļa noslēdzās ar 24:27 «Fēniksa» labā.Otrajā ceturtdaļā jūrmalnieki pārsvaru 2-7 punktu amplitūdā saglabāja, līdz nepilnas divas minūtes pirms tās beigām «Dartija» pirmo reizi ieguva pārsvaru 48:47. Pirmais puslaiks noslēdzās ar 52:50 par labu mājiniekiem.Otro puslaiku atkal apņēmīgāk sāka viesi, saglabājot līdz pat septiņu punktu pārsvaru. Taču trešās ceturtdaļas beigās viņi jau izskatījās manāmi nogurušāki nekā mājinieki. «Dartijas» spēlētāji to izmantoja un ceturtdaļu noslēdza ar 71:73.Pēdējā pamatlaika ceturtdaļā mājiniekiem atkal grūti sākt spēli, tāpēc «Jūrmala/Fēnikss» saglabāja līdz pat deviņu punktu pārsvaru. Spēles gaitu izdevās lauzt Mārcim Eglītim ar bloķētu trīspunktu metienu, pēc kura viņš sekmīgi iemeta trīs sodus. «Dartija» apņēmīgi cīnījās zem groziem un pusminūti līdz spēles beigām rezultāts ir 99:92.Toties «Fēniksa» nervozitāti palielināja divu vadošo spēlētāju personiskās piezīmes, par tiesnešu lēmumiem paužot atklātu nepatiku. «Dartijas» līderis M. Eglītis bija spiests atstāt laukumu ar ceļgala traumu, un viņa biedrs izpilda divus precīzus soda metienus, izlīdzinot rezultātu. «Fēniksa» centrs pēdējās sekundēs aizmet garām no groza apakšas, un mača galvenais arbitrs izziņo pārtraukumu pirms papildlaika.Piecās pagarinājuma minūtēs spēle lielākoties ritēja punkts punktā, līdz pēdējā minūtē tiesneši pāris strīdīgās situācijās piešķīra piezīmes «Dartijai». Mājinieki neizturēja spriedzi, meta garām no groza apakšas, un «Fēnikss» panāca pārsvaru, spēli noslēdzot ar uzvaru. «Dartijai» problēmas sagādāja atlēcošo bumbu savākšana, izcīnot vietu pie groza un atbloķējot pretinieku. Nepietiekama ir precizitāte metienos no tuvās distances. Komandas galvenais treneris Voldemārs Pārums atzīst, ka šajā spēlē nepaveicās. Viņš nevēlējās komentēt tiesāšanas kvalitāti, gan atzīstot, ka iepriekšējā tikšanās reizē savās mājās «Jūrmala/Fēnikss» baudījusi tiesnešu atbalstu.«Dartijas» komandā rezultatīvākie bija Armands Švītiņš ar 29 punktiem un 9 iegūtām atlecošajām bumbām, Juris Brūveris ar 25 punktiem, Ģirts Hauks ar 22 punktiem un 13 atlecošajām bumbām.Viesu komandā labākie bija V. Dambergs ar 23 punktiem un 12 atlecošajām bumbām, pa 20 punktiem guvuši A. Ozols un M. Liepa. Metienu precizitāte «Dartijai» šajā spēlē bija 44,7%, «Jūrmala/Fēnikss» – 49,4%.Uz spēli bija sanākuši ap 60 «Dartijas» līdzjutēju, un viņu atbalsts bija jūtams, sevišķi saspringtajā noslēguma posmā. Tiesa gan, Iecavas sporta nama tribīnēs vietas būtu vēl vismaz trīstik skatītājiem, un par spriedzes trūkumu savas komandas sniegumā nevarētu žēloties.Lai arī šis zaudējums nedaudz mazina «Dartijas» iespējas iekļūt piecniekā, izšķirīgā būs gaidāmā spēle izbraukumā pret «Mārupes» komandu.