«Dartija» pārspēj «Salacgrīvu» 2

Iecavas basketbola klubs «Dartija» pirmajā fināla izspēles mačā izbraukumā ar 99:96 uzvarēja «Salacgrīvas» komandu.Gāja jautri, tomēr spēlētāji ir malači – cīnījās līdz galam, komandu pēc piektdienas vakara spēles paslavēja galvenais treneris Voldemārs Pārums.Pirmais puslaiks aizritēja saspringtā, rezultatīvā spēlē. Sākuma ceturtdaļas rezultāts bija 34:31 par labu mājniekiem, bet otro «Dartija» uzvarēja ar 22:27, kopumā pirmo spēles pusi noslēdzot sev par labu ar 56:59. Trešajā ceturtdaļā iecavnieki sakrāja krietnu pārsvaru ar 17:28, un, lai arī pēdējo spēles posmu zaudēja ar 23:13, tā pietika uzvarai.Spēlē nevarēja piedalīties Ivars Zemītis, tāpēc papildu slodze centra spēlētāju postenī Ģirtam Haukam un Armandam Švītiņam. Pēdējais pirms spēles beigām nopelnīja piekto piezīmi, un viņu zem groza aizstāja Gundars Brička. Par uzvaras atslēgu kļuva otrajā spēles pusē «Dartijas» uzkurinātais temps, kura dēļ Salacgrīvas basketbolisti nogura un nereti nespēja laikus atgriezties aizsardzībā.Mača galotne pakutināja nervus – desmit sekundes līdz beigām «Dartijai» bija trīs punktu pārsvars, un Iecavas spēlētājs aizmeta garām trīs sodus. Salacgrīvieši izniekoja iespēju izvilkt pagarinājumu, trīs reizes netrāpot trīspunktu metienus.Iecavnieku komandā rezultatīvākais bija Jānis Bērziņš ar 25 gūtiem punktiem un sešām atlēcošajām bumbām, Ģirts Hauks iemeta 25 punktus un izcīnīja piecas bumbas, Jura Brūvera kontā 19 punktu un sešas rezultatīvas piespēles. Mājnieku komandā labākais bija Mārtiņš Šilbergs ar 29 punktiem un četrām atlēcošajām bumbām, otrais Jānis Zēģelis ar 19 punktiem un 14 bumbām, trešais Kārlis Valenieks ar 18 punktiem un trim bumbām.«Dartijai» bija augstāka metienu precizitāte – kopumā 53%, no 39 divpunktu metieniem trāpīti 22. «Salacgrīvai» bija 43% precīzu metienu, no 50 divpunktniekiem trāpīgi tikai 24. Toties «Salacgrīva» ieguva vairāk atlēcošo bumbu – 34, kamēr «Dartija» 25.V. Pārums nav apmierināts ar Salacgrīvas tiesnešu darbu: «Tas bija nesaprotami no abām pusēm – saņēmām tādas piezīmes, kādas savā basketbolista mūžā neesmu redzējis. Ja būtu zaudējuši, iespējams, apstrīdētu tādu tiesāšanu. Labi, ka uzvarējām.»