FK «Bauska» pieviļ aizsardzība

Latvijas Florbola federācijas virslīgas čempionāta pirmajā izslēgšanas spēlē 20. februārī Bauskā mājinieki piekāpās «Lielvārdes» komandai ar rezultātu 7:9.Neveiksmīgs bija jau pats spēles sākums – pirmos divus vārtus gūst viesi. Rihards Mallons pēc Ģirta Laugaļa piespēles samazina starpību – 1:2. Līdzjutēji pēc pirmās trešdaļas atzina, ka viesiem arī veicas – cik labu iespēju ir bijis, tās visas izmantotas. Un tas ļāva gūt vēl divus vārdus un pirmo trešdaļu cerīgi pabeidza «Lielvārde» – rezultāts 1:4. Pārtraukumā florbola kluba (FK) «Bauska» treneris Ingus Panteļejevs, šķiet, pateicis īstos vārdus, jo komanda spēlē labāk gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Ļoti ātri un skaisti tiek izspēlēta bumbiņa, un Ģirts Laugalis ar precīzu metienu augšējā labajā vārtu stūrī atkal dod cerību baušķeniekiem – 2:4. Pēc brīža aizsardzībā viesi pazaudē Jāni Akmentiņu, kuram precīzu piespēli iedod Rihards Krūmiņš. No tādas pozīcijas ir jāiemet un Jānis to arī izdara. Rezultāts 3:4. Laukumā iestājas neliels apjukums, jo viesi mēģina pārtvert iniciatīvu, bet tas viņiem ne īpaši labi izdodas. Laukuma vidū bumbiņu pārtver Ģirts Laugalis, laba piespēle Emīlam Dzenim – un no vidēji tālas distances sanāk labs metiens. Zāle var līksmot – rezultāts ir 4:4, un spēle sākas no jauna. Diemžēl spēli no jauna sākt labāk izdevās viesiem. Baušķenieki vēl brīdi spiež un ir jūtams «Lielvārdes» komandas spēlētāju apjukums. Tomēr spiediens diemžēl nekādu reālu rezultātu nedod, un veiksme atkal uzsmaida pretiniekam. Pirmie viņu vārti otrajā trešdaļā atvēsina baušķeniekus. Rezultātu 4:6 nodrošina pēc metiena pa vārtiem neveiksmīgi atlekusi bumbiņa pretiniekam tieši uz nūjas, kamēr baušķenieku vārtsargs Elvis Holsts vēl gulēja zemē. Nākamais metiens pa FK «Bauska» vārtiem bija gandrīz netverami precīzs – tieši labajā augšējā stūrī – 4:7. Ingus Panteļejevs ņēma minūtes pārtraukumu, bet diemžēl labuma no tā nebija. Lielvārdietis Miks Valpēters met precīzi – 4:8. Turpinājumā seko vēl viena bīstama epizode, kad «Lielvārdes» komandas spēlētājs iziet uz vārtiem viens pret vienu ar Elvi Holstu, bet baušķenieku vārtsargs glābj. Trešdaļa tā arī beidzas ar rezultātu 4:8. Visu spēles laiku viesus aktīvi atbalsta līdzjutēju pulciņš. Lielvārdietis Māris Virsnītis fanu pulkā viens no skaļākajiem. Viņš stāsta: «Spēlēm Bauskā lielvārdiešu komanda gatavojās ļoti nopietni. Galvenais, ka sezonas vidū nomainījās treneris, un tagad «Lielvārde» ir pavisam citā kvalitātē. Labāk sākuši spēlēt arī jaunie.» Mārim komandā spēlē divi dēli – Jānis un Sandris. Abi sarūgtināja baušķeniekus ar rezultatīvām piespēlēm. Baušķenieku līdzjutēju domas tikmēr nedaudz dalās par to, ko var sagaidīt pēdējā trešdaļā. Vieni gaida, ka laukumā nāks otrs vārtsargs – Uģis Upenieks, kurš pārtraukumā iesildījās vārtos. Tiek apspriesta arī Ingus Panteļejeva otrajā trešdaļā izvēlētā taktika – spēle ar divām uzbrucēju maiņām. Vieni saka, ka pietrūks fiziskās izturības pēdējā trešdaļā, citi atkal cer, ka tieši labākie laukumā spēs mainīt spēles gaitu. Pēdējās trešdaļas sākumā gan laukumā ir Elvis Holsts, kā arī notikusi atkal atgriešanās pie trim uzbrucēju maiņām. Bet sākums atkal neveiksmīgs – aizsargs atļauj aiziet garām uzbrucējam ar bumbiņu. Izgājienā viens pret vienu pret Elvi Holstu šoreiz pārāks ir lielvārdietis Toms Akmeņlauks. 4:9 un Ingus Panteļejevs izšķiras par vārtsarga maiņu. Laukumā nāk Uģis Upenieks, kurš palika nepārspēts. Tikmēr uzbrucēji atkal mēģina sasmelt izlieto. Ivans Abramovs izdara tālu metienu un gūst pirmos baušķenieku vārtus pēdējā trešdaļā – 5:9. Koncentrēšanās uz uzbrukumu atstāj robus aizsardzībā, un tikai pretinieku neprecizitātes dēļ rezultāts nepieaug. Bez tam baušķenieki nopelna arī divas soda minūtes, bet rezultāts paliek bez izmaiņām. Savu izdevību izmanto Pēteris Zeltiņš un negaidīti ar slaidu vēzienu uzsit pa bumbiņu, kas ielido vārtos – 6:9. Tālu metienu pa apakšu izpilda Toms Grunckis. Vārtsargs īsti neredz bumbiņu, un tā ielido vārtos – 7:9, jāspēlē vēl piecas minūtes. Bauskai atkal parādās cerība. Patiesi arī bija izdevība samazināt vārtu starpību līdz minimumam. Šajā spēlē ļoti labi un agresīvi nospēlēja Ģirts Laugalis, un viens viņa uzbrukums deva iespēju realizēt soda metienu uz «Lielvārdes» vārtiem. Diemžēl šajā divcīņā labāks bija pretinieku vārtsargs. Pēdējā minūtē baušķeniekiem neizdevās uzsākt uzbrukumus, un «Lielvārde» šo laiku pavadīja mūsu zonā. Haotiskā izspēlē bija arī vairāki bīstami vārtu momenti, bet veiksmīgi izdodas nospēlēt Uģim Upeniekam. Spēle beidzas ar rezultātu 7:9. Pēc spēles Ingus Panteļejevs atzina, ka galvenā problēma bija aizsardzībā, jo uzbrukumā iemestie septiņi vārti ir ļoti labs rādītājs. Uz nākamo spēli tiek plānotas būtiskas izmaiņas, jo šādā veidā turpināt spēlēt nevar. Jau rīt, 21. februārī, Bauskā, sporta namā «Mēmele», notiks otrā izslēgšanas spēle. Atgādinām, ka spēles notiek līdz trim uzvarām un zaudējuma gadījumā ir visai maz izredzes, ka izdosies abas spēles viesos uzvarēt.