Iecavā uzvar «Klondaika/Jumis-A» 1

Iecavas basketbola čempionāta finālspēlē trešdien pārliecinoši uzvarēja «Klondaika/Jumis-A», atstājot otrajā vietā pērnā gada čempionus «Ozolu 15».Gan lielajā, gan mazajā finālā šoreiz pieredzi uzvarēja jaunība – mačā par trešo vietu «Grīnvalde» pieveica «Talantīgos veterānus».Kausa pretendentu spēle sākās lēni – tikai pēc pusotras minūtes rezultātu ar trāpīgu trīspunktu metienu atklāja «Klondaika/Jumis-A», un «Ozolu 15» pirmos divus punktus guva vēl pēc minūtes. Pirmā ceturtdaļa beidzās ar pārliecinošu «Klondaika/Jumis-A» pārsvaru 7:22. Otrajā ceturtdaļā pieredzējušie «ozolieši» «pamodās», piekļuva vistuvāk sāncenšiem tikai ar mīnus divu punktu starpību un puslaiku pabeidza ar 35:40. Otrā puslaika sākumā abas komandas kļūdījās un krāja piezīmes, tomēr «klondaikiešiem» izdevās atrauties ar veiksmīgiem trīspunktu metieniem. Pirms pēdējā spēles posma rezultāts bija 53:68. «Klondaika/Jumis-A» pārsvars saglabājās arī pēdējā ceturtdaļā. Mača noslēgumā pa spēlētājam abās vienībās nopelnīja tehniskās piezīmes, taču spēles gaitu tas nemainīja. «Klondaika/Jumis-A» uzvarēja «Ozolu 15» ar 94:79, saņemot ceļojošo kausu.Čempionu vienībā rezultatīvākais bija Raimonds Elbakjans ar 34 punktiem, starp otrās vietas ieguvējiem – Armands Švītiņš ar 26 punktiem.Mačā par trešo vietu «Talantīgo veterānu» rindas bija sarukušas līdz pieciem spēlētājiem, jo vairākus pieveikušas traumas. Arī šī spēle sākās piesardzīgi – «Talantīgie veterāni» pirmos divus punktus guva pēc pusotras minūtes, «Grīnvalde» – pēc četrām minūtēm. Pirmo puslaiku komandas spēlēja līdzīgi, un rezultāts tā beigās bija 37:44 par labu «Grīnvaldei». Otro puslaiku «Grīnvalde» sāka straujāk un ar precīziem trīspunktniekiem panāca pārsvaru ar 57:65. Mača pēdējo ceturtdaļu «Talantīgie veterāni» sāka apņēmīgi, tomēr maiņu trūkums lika manīt nogurumu, un «Grīnvalde» bija veiksmīgāka cīņā par atlēcošajām bumbām. Ar abpusējiem sodiem pēdējās minūtēs mača rezultāts bija 71:77 par labu «Grīnvaldei».«Talantīgo veterānu» pulciņā rezultatīvākais bija Aldis Beitņš ar 37 punktiem, «Grīnvaldē» – Gundars Brička ar 33 punktiem.Trīspunktu metienu sacīkstē ar desmit trāpījumiem minūtes laikā šogad uzvarēja basketbola kluba «Dartija» spēlētājs Mārcis Eglītis, kurš novada turnīrā pārstāvēja «Ozolu 15», taču traumas dēļ patlaban nespēlē. Iecavas basketbola turnīra noslēguma spēles vēroja teju 400 skatītāju.