Jānis Akmentiņš florbola pasaules čempionātā gūst vārtus 5

Latvijas U-19 florbola izlases dalībnieks Jānis Akmentiņš šodienas, 11. maija, priekšpusdienā atgriezās no piektā pasaules čempionāta, kas risinājās Somijas pilsētā Turku. Baušķenieks valstsvienībai palīdzēja izcīnīt piekto vietu.

Izlases treneris Ainārs Zelčs atzīst, ka ir apmierināts ar šādu rezultātu: «Tikai pie datora sēžot, šķiet, ka viss notiek vienkārši. Es labi zinu junioru izlašu spēku samērus. Mans princips ir īpaši neizcelt nevienu, jo florbolā svarīgs komandas spēks.»U-19 izlase ir atkārtojusi vīriešu valstsvienības panākumu mačā par piekto vietu, pieveicot Norvēģijas līdzaudžus ar rezultātu 6:4. Pasaules čempionu godā atkal Zviedrijas izlase, kas pieveica Somijas florbolistus. Bronzas medaļas izcīnīja Šveice, kas apakšgrupas spēlē pieveica Latvijas juniorus. Ceturtajā vietā ierindojās Čehijas izlase. Cīņā par piekto vietu Latvijas izlase rezultātu atklāja devītajā minūtē, bet otrā perioda sākumā baušķenieks Jānis Akmentiņš dubultoja pārsvaru. Pēc diviem periodiem tas bija minimāls – 3:2 pārsvars. Izšķirošo cīņas posmu mūsējie juniori sāka veiksmīgi, gūstot divus vārtus. Norvēģu divi metieni arī bija veiksmīgi. Uzelpot mūsējie varēja vien pusotru minūti pirms pamatlaika beigām, kad tika gūti sestie vārti. Jānis, raksturojot čempionāta norisi, atzina, ka smagākā ir bijusi pirmā diena, kad vajadzēja sacensties ar Zviedrijas izlasi: «Šī komanda ir ļoti, ļoti spēcīga, meistarībā ievērojami pārspēj citas izlases. Ar Šveici bija laba spēle. Divas reizes bumbiņa trāpīja pa vārtu pārliktni. Šveicieši mūs nebiedēja, jo vienu reizi viņus bijām pieveikuši. Cīņā ar Dānijas izlasi guvām uzvaru. Arī tā ir laba līmeņa komanda. Visas četras spēles prasīja daudz izturības, nogurums vēl nedaudz jūtams.» Savulaik J. Akmentiņš cītīgi trenējās futbolā, bet nemaz nenožēlo, ka nomainījis to ar florbolu. Akmentiņu ģimenē jaunākais dēls Jānis turpina vidējā brāļa labo piemēru. Māris ir bijis trīs reizes iekļauts Latvijas pieaugušo izlasē. Akmentiņu ģimenei ar pasaules junioru čempionātu šī sezona vēl nav beigusies. Sporta namā «Mēmele» Bauskā 17. maijā notiks Latvijas jaunatnes čempionāta finālspēles. Pulksten 17.30 Daiņa Akmentiņa U-16 grupas trenētie audzēkņi sacentīsies par zeltam medaļām.

Komentāri 5

mārītei

Kāpēc ne ar vārdu nav pieminēti Bauskas jauniešu panākumi.
Superīgs spēles azarts, meistarība un emocijas sestdienas spēlē Bauskā.

pirms 10 gadiem, 2009.05.12 13:57

Mums ir talants tikai to nepazaudēt vai pa velti nepalaist pie citiem...

pirms 10 gadiem, 2009.05.11 18:03

Bauskas Dzīve

Piedodiet, izlabosim. Hokeja čempionāts pārāk aizēnojis visu citu...

pirms 10 gadiem, 2009.05.11 17:43

šaiba

Ripa ..:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
divreiz pa pārliktni:))))))))))))))))))))))))))))))))
florbolā:))))))))))))))))))))))

pirms 10 gadiem, 2009.05.11 17:27

kauns mārītei

''''Divas reizes ripa trāpīja pa vārtu pārliktni''.... atkal lashara raksta rakstu un visu salaiž dēlī. florbolu spēlē ar bumbiņu!!!!

pirms 10 gadiem, 2009.05.11 17:24