Masaļskis kļūst par pasaules čempionāta piekto labāko vārtsargu

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Edgars Masaļskis pēc pasaules čempionāta noslēguma ierindojās piektajā vietā pēc atvairīto metienu procenta, vēsta Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) mājaslapa internetā.

Masaļskis septiņās aizvadītajās spēlēs kopumā atvairīja 233 no 251 pretinieku metiena, vidēji savos vārtos ielaižot 2,53 ripas un atvairot 92,83% metienu. Masaļska kontā bija arī viena "sausā" spēle, ko viņš izcīnīja pirmā grupu turnīra pēdējā spēlē pret Austrijas valstsvienību. Šajā mačā viņš atvairīja 21 metienu.Kopā Masaļskis nospēlēja 426 minūtes un 26 sekundes, kas bija otrais lielākais spēles laiks aiz ASV izlases vārtsarga Roberta Eša, tomēr tieši pa latvieša vārtiem tika izdarīts visvairāk metienu čempionātā un viņš arī atvairīja visvairāk metienu.Sarakstā pirmajā vietā ierindojās Kanādas izlases vārtsargs Kriss Meisons, kurš četros mačos savos vārtos vidēji ielaida 1,00 ripas, atvairot 96,49% metienu. Meisona kontā bija arī viena "sausā" spēle. Tomēr pasaules čempionāta finālspēlē, kurā Kanāda ar 1:2 piekāpās Krievijai, Meisons nepiedalījās, pēdējo maču aizvadot ceturtdaļfinālā pret Latviju.Latvijas hokeja izlases otrās maiņas uzbrucēji Aleksandrs Ņiživijs un Herberts Vasiļjevs ierindojās starp pasaules čempionāta 20 rezultatīvākajiem spēlētājiem.Vasiļjevs septiņās aizvadītajās spēlēs guva trīs vārtus un izpildīja sešas rezultatīvas piespēles, dalot 13.vietu ar čehu Jaromiru Jāgru un baltkrievu Mihailu Grabovski, bet Ņiživijs guva trīs vārtus, no kuriem divus - ar pēcspēles metieniem, un izpildīja piecas rezultatīvas piespēles, dalot 18.vietu.Par pasaules čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva kanādietis Martēns Sentluī, kurš deviņos mačos guva četrus vārtus un izpildīja 11 rezultatīvas piespēles, bet viņam ar pieciem vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm sekoja par pasaules čempionāta vērtīgāko spēlētāju atzītais krievs Iļja Kovaļčuks.Tikmēr labāko vārtu guvēju sarakstā ar četriem precīziem metieniem septiņos mačos desmitajā vietā ierindojās trešais Ņiživija un Vasiļjeva maiņas biedrs Mārtiņš Cipulis, bet Vasiļjeva sešas rezultatīvas piespēles viņam šajā rādītājā ar Jāgru un Grabovski ļauj dalīt devīto vietu.Starp labākajiem iemetienu speciālistiem Vasiļjevs ar uzvarētiem 57,78 procentiem iemetienu ierindojās 17.vietā, bet Mārtiņš Karsums ar 27 soda minūtēm ieņēma piekto vietu rupjāko spēlētāju sarakstā.Labākais lietderības koeficients +4 Latvijas izlasē bija Karsumam, bet sliktāko -6 nopelnīja Aigars Cipruss. Vidēji 20 minūtes un divas sekundes vienā mačā laukumā pavadīja Latvijas izlases kapteinis Kārlis Skrastiņš, kas bija ilgākais laiks valstsvienībā, bet visvairāk metienu pa pretinieku vārtiem izdarīja Cipulis un Ņiživijs - pa 16.Jau ziņots, ka Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātā ieņēma septīto vietu, atkārtojot savu visu laiku labāko rezultātu. Nākamais pasaules čempionāts notiks Vācijā no 2010.gada 7. līdz 23.maijam, un tajā Latvija spēlēs B apakšgrupā ar pēdējo divu gadu vicečempioniem Kanādu, kā arī Šveici un Itāliju.