Vecumnieku komanda otro gadu pēc kārtas izcīna bronzu 3

Ar gavilēm un prieku par uzvaru Valles vidusskolas sporta zālē svētdien, 21. martā, noslēdzās Latvijas Nacionālās līgas čempionāta spēle par trešo vietu. Sporta kluba «Vecumnieki» komanda ar 3:1 pieveica Murjāņu sporta ģimnāzijas/Sējas novada vienību. Tas ir pagājušās sezonas atkārtojums, kad Vecumnieku spēlētāji arī izcīnīja bronzas godalgas. Pirms spēles līdzjutēju noskaņojums bija dažāds. Viens sacīja, ka viesu vienība, kurā ir tikai gados jauni spēlētāji, noteikti gribēs iegūt medaļas, vēl cits bilda, ka Murjāņu komanda varētu būt fiziski izturīgāka, ja gadījumā jāsacenšas piecos setos. Pavisam tiešs prognozē bija Andris Lisovskis, kura divi dēli ir Vecumnieku vienības sastāvā: «Mēs uzvarēsim ar trīs pret vienu.» Viņa paredzējums piepildījās par visiem simt procentiem.Volejbola fani vētraini atbalstīja savējo komandu, skandinot taures, bungas, uzmundrinot spēlētājus ar vārdiem «Malači!». Spriganās karsējmeitenes nebija pagurušas visus četrus setus. Tas viss paspilgtināja sasprindzināto gaisotni, kas dramatiskāk izvērsās pirmajos divos setos. Jau ar cīņas pirmajām minūtēm bija jūtams, ka abas vienības ir noskaņojušās tikai uzvarai, un brīžiem atbildības nasta izpaudās arī kļūdās. Galotnē veiksmīgāki bija Vecumnieku spēlētāji un pieveica viesus ar 25:22.Otrais sets bija gaužām nelabvēlīgs mājiniekiem. Kad rezultāts bija 9:18 un iedzīšana diezin vai izdotos, treneris Jānis Plūme izdarīja vairākas spēlētāju maiņas, lai triecienspēki atpūstos. Galotnē Murjāņu komandas pārsvars bija ievērojams – 15:25. Līdzjutēji jau kļuva tramīgi, gaidot, kā veiksies spēles nākamajos cēlienos. Trešais sets sākās līdzīgi, punkti nāca vienai un arī otrai komandai – 5:5, 10:10, bet Vecumnieku volejbolisti spēja pārvarēt satraukumu, aizvien vairāk palielināja handikapu, līdz tas bija drošs, septiņi astoņi punkti. Taču tas nenozīmē, ka viss padevās viegli, jo abas vienības cīnījās pašaizliedzīgi, «velkot ārā bumbas» pat bezcerīgās situācijās. Sets beidzās 25:17 mājinieku labā. Šķita, ka sporta zālē spriedze mazinās un arī Vecumnieku komandas spēlētāji jūtas drošāk, kā vēlāk varēja redzēt – pat par daudz droši. Ceturtajā setā, kad rezultāts no 19:12 mainījās uz 20:16 un noslēgumā bija – 25:20. Uzvara!Ilggadējā volejbola fane Inita Sproģe atzīst, ka Vecumnieku spēlētāji tika galā ar milzīgo atbildības nastu, ievēroja spēles disciplīnu un tā «izkala bronzu». Treneris Jānis Plūme gandarīts, ka «izdevās atrast spēlētāju pareizāko izvietojumu laukumā», ka vienība cīnījusies kā viens vesels. Vēl viņš teic paldies Vecumnieku novada domei par atbalstu.Murjāņu sporta ģimnāzijas ārste sacīja, ka Vecumnieku komandā ir vairāki bijušie un arī viens pašreizējais šīs mācību iestādes audzēknis. Viesu komandas treneris Aigars Birzulis savukārt atzina, ka Vecumnieku volejbolisti rāda labu sniegumu.  UZZIŅAISporta kluba «Vecumnieki» komandā šajā sezonā spēlēja:Uldis Barānovs, Jānis Kovals, Pēteris Plūme, Ivars Sproģis, Gints Kalniņš, Kristaps Lisovskis, Oskars Lisovskis, Artūrs Kauliņš, Kārlis Volodins, Edvīns Fjodorovs, Dinārs Ābeltiņš, Gatis Garklāvs, Edgars Krūzmanis, Andris Krūmiņš.Treneris Jānis Plūme, trenera asistents Ivars Sproģis.

Komentāri 3

līdzjutējs

lheijā, Vecumnieki rullē. Vecumnieki nepieviļ un uzvar.Zvēri, sadot Murjāņiem - to tik var Vecumnieki. Turās, čaļi.

pirms 9 gadiem, 2010.03.22 10:08