Vecumnieku volejbola komandas jaunais sastāvs iespēlējas pamazām 3

Sporta kluba «Vecumnieki» komanda jaunajā sastāvā aizvadījusi Latvijas Nacionālās volejbola līgas čempionāta divas spēles. 28. oktobrī Valles vidusskolas sporta zālē līdzjutēji pirmo reizi savās mājās varēja atbalstīt volejbolistus un vērtēt viņu sagatavotību jaunajai sezonai. «Vecumnieki» sacentās ar Murjāņu sporta ģimnāzijas/Sējas novada spēlētājiem. Cīņa bija interesanta, taču rezultāts – mājiniekiem nelabvēlīgs, zaudēts 1:3, attiecīgi setos – 23:25, 22:25, 26:24, 23:25. Jaunās sezonas pirmajā spēlē, kas notika Valmierā, Vecumnieku volejbolisti piekāpās Burtnieku novada komandai 2:3, iegūstot pirmo punktu. Vērtējot mājas spēles gaitu, jāatzīst, ka komandai ir gana cīņas spara, taču šajā sezonā ievērojami mainījies spēlētāju sastāvs, un tas ir jūtams, īpaši setu galotnēs, kur svaru kausus uz vienu vai otru pusi izšķir prasme koncentrēties, nekļūdīties un spēlēt aukstasinīgi.Vienības treneris Jānis Plūme pēc pirmās mājas spēles savējos nerāja, piebilda, ka «vajag taču arī skatītājiem ļaut baudīt emocijas». Vallē cīņas ceturtajā setā Vecumnieku komandai pagalam neveiksmīgs bija sākums, kad viesi guva septiņus punktus pēc kārtas, kamēr mājinieki palika sausā. Iedzīšana izdevās, un, sāncenšiem nedaudz atslābinoties, Vecumnieku spēlētāji panāca izlīdzinājumu – 20:20. Taču atkal, kā jau visos šīs spēles setos, liktenīga bija galotne, kurā labāk veicās viesu komandai.Jānis Plūme atzīst, ka jaunajā sezonā Vecumnieku komandas sastāva lielās pārmaiņas ietekmē rezultātus. Pašlaik īpaši pietrūkst vēl viena gara auguma spēlētāja. Iespējams, līdz jaunajam gadam laukumā nevarēs doties Edvīns Fjodorovs, kuram jāārstē trauma. Viņš vēroja spēli un juta līdzi savējiem.Aktīvās sporta gaitas pārtraukuši pieredzējušie Ivars Sproģis un Jānis Kovals, kurš jau Nacionālās līgas iepriekšējā sezonā spēlēs iesaistījās tikai daļēji. Spēlētāju vidū nav arī brāļu Lisovsku. Jaunāko – Kristapu – mācību gaitas aizvedušas uz Dāniju. Vecākajam – Oskaram – ir mērķis pabeigt augstskolu, kā arī jāārstē traumas. Kārlis Volodins šajā sezonā spēlē «Schenker» līgā. Vienību papildinājuši jaunie Jānis Veide un Andris Zadovskis. Cik vien varēs, palīdzēs arī mežotnieks Uģis Dombrovskis.Tā kā laukumā nevar doties E. Fjodorovs, rezervistu soliņš ir pavisam īss. Komandas sastāvā bez jau pieminētajiem volejbolistiem spēlē Pēteris Plūme, Dinārs Ābeltiņš, Gatis Garklāvs, Gints Kalniņš, Andris Krūmiņš, Artūrs Kauliņš.Jau svētdien, 31. oktobrī, ir nākamā cīņa izbraukumā, kurā jātiekas ar Jēkabpils sporta centra volejbolistiem.Vallē līdzjutēju vidū bija arī Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis. Viņš pašreizējo situāciju vērtē pragmatiski, jo jebkurai komandai paaudžu maiņa ir neizbēgama.