Vecumnieku volejbolisti nerod pretspēli «Schenker» līgas komandai

Sporta kluba «Vecumnieki» volejbolistiem sestdien, 27. martā, otra ceturtdaļfināla spēle šīgada Latvijas čempionātā. Uz Latgali, kur vēl vienu reizi jātiekas ar Daugavpils universitātes spēlētājiem, komanda dosies, zinot sāncenša stiprās puses.Tās labi atklājās pirmajā cīņā, kas Valles vidusskolas sporta zālē risinājās 25. marta vakarā. Viesu komandas treneris Edgars Savickis atzina, ka «klimats Latvijas Nacionālajā līgā ir aktīvāks un labāks nekā iepriekšējās sezonās». Vecumnieku spēlētāji daugavpilietim ir zināmi, un uz Valli viņi ieradās cīnīties. E. Savickis atzina, ka ir bijis patīkami pārsteigts par noskaņu, kas valdījusi sporta zālē: «Jutām, ka volejbolam šeit ir savi fanātiķi. Jauki, ka komanda ieguvusi tādus aktīvus līdzjutējus.»  Pirmajā setā Vecumnieku volejbolisti bija vadībā, iegūstot 12 punktu, bet pēc tam salūza, un viesi guva pārliecinošu uzvaru - 25:12. Lieliskas serves izdevās Daugavpils universitātes spēlētājam Edgara Točam.  Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis vērtēja, ka «viesi ļoti labi sevi parāda aizsardzībā». Savukārt Andris Lisovskis, kura dēli Oskars un Kristaps spēlē Vecumnieku komandā, daugavpiliešu spēcīgās serves un gremdes raksturoja īsos vārdus - «kā ar lielgabalu».  Otrais sets mājiniekiem izvērsās veiksmīgāk, tikai pašā galotnē viesi bija pārāki un uzvarēja - 25:21. Šķita, ka trešajā cēlienā Vecumnieku spēlētājiem izdosies rast pozitīvu risinājumu, taču notika gluži pretējais, un noslēgumā rezultāts bija 25:10.  Treneris Jānis Plūme savā pēcspēles komentārā, kas ievietots mājaslapā www.vecumnieki.lv , sacījis: «Iesākām ļoti nepārliecinoši, taču mums nebija savu kļūdu, kas ļāva turēties līdzi daugavpiliešiem. Kad aizgāja servēt viņu temps Edgars Točs, tad nepratām «noņemties», jo mums vajadzēja izdarīt kaut ko vairāk, nekā ierasts Nacionālās līgas spēlēs. Viesi pacēla aizsardzībā visas mūsu sistās bumbas, tādēļ komanda zaudēja pārliecību par saviem spēkiem. Otrajā setā nedaudz trūka veiksmes seta izskaņā, kas ļoti iespaidoja trešo setu. Kopumā nospēlējām tā, kā ļāva pretinieks. Sestdien būs atbildes spēle. Tajā jānoturas cienījami, lai no Daugavpils varam aizbraukt paceltām galvām.»  Lai Vecumnieku komanda iekļūtu Latvijas čempionāta nākamajā kārtā, volejbolistiem ir jāuzvar atbildes spēle ar 3:0 un pēc tam jābūt pārākiem arī «zelta setā». Daugavpils universitātes vienībai augstākās «Schenker» līgas spēļu pieredze un stabilāks sniegums, ja salīdzina ar Murjāņu sporta ģimnāzijas/Sējas novada komandu, ar kuru Vecumnieku volejbolisti sacentās par bronzas medaļām. Izbraukuma spēles notiks Daugavpils olimpiskajā centrā. Jācer, ka līdz brīdim, kad būs jādodas laukumā,Vecumnieku komanda noskaņosies kareivīgākai cīņai.