Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vispirms mācās parādīt cieņu

Sporta kluba «SAM-KAN-TKD» dalībniekiem īpašas ir tās reizes, kad viņi tiekas ar teikvondo lielmeistaru Dae Džinu Hvangu. Šoruden viņš ieradās Bauskā, lai vadītu treniņu un demonstrētu, kāda meistarība ir melnās jostas 9. dana īpašniekam.  

Kluba «SAM-KAN-TKD» vadītājs Sergejs Kirtovskis īpaši uzsver izcilā sportista prasmi skaidrot teikvondo ne tikai kā cīņas mākslu, bet arī savstarpējo attiecību skolu. Pats svarīgākais ir cieņa - vispirms pret katra audzēkņa vecākiem, kuri mājās ir lielmeistari. Savukārt sporta zālē šo lomu ieņem treneris. Viņa mērķis - vienlaikus ar cīņas paņēmienu skaidrojumu un apguvi panākt pozitīvu emociju mijiedarbību, lai katrā sportistā atraisītos fiziskie un garīgie dotumi. Galvenā atslēga ir cieņa pret sāncensi, pēc tam seko cīņas paņēmieni. Šādai gaisotnei jāvalda arī lielā treniņgrupā, ar kurām lielmeistars strādā, ierodoties Latvijā. Šīgada oktobrī viņš trīs dienas strādāja ar grupām Saldū, Rīgā un Bauskā. Mūsu pilsētā teikvondo 9. dana īpašniekam patīkot īpaši, jo tā viņam atgādinot dzimto vietu Korejā, no kurienes lielmeistars pirms 25 gadiem ir pārcēlies uz dzīvi un darbu Somijā. Sporta namā «Mēmele» uz treniņu bija ieradušies visi trenera S. Kirtovska audzēkņi. Īpašs noskaņojums šajās nodarbībās bija tiem, kuri Rīgā 13. oktobrī izturēja kvalifikācijas pārbaudījumu un ieguva melnās jostas 1. danu. Suzanna Smolija vairākus gadus mācās Rīgas 1. ģimnāzijā, bet turpina trenēties Bauskā. Viņa arī bija to vidū, kuri ieguva melno jostu. Kas gūts nodarbojoties ar šo sporta veidu? Suzanna nedaudz padomāja un sacīja: «Teivkondo, manuprāt, ir gudrs un filozofisks sporta veids. Tajā mazāk traumu un veselības traucējumu. Es trenējos jau trīspadsmit gadu, taču mans mērķis nebija iegūt melno jostu. Apzinos, cik liela ir atbildība, tā vairs nav brūnā josta. Vēl man ir svarīga trenera personība, tas arī saista pie šī sporta veida.» Nodarbības dalībnieki atzina, ka sākumā bijusi jāiztur ļoti liela slodze, bet pēc tam sekojis interesantākais - pašaizsardzības paņēmienu apguve. S. Kirtovskis uzskata, ka šāda treniņa vērtība ir iespēja dziļāk saprast un apgūt teikvondo Korejas stilu, kas ir atšķirīgs no eiropeiskā. Jaunās iemaņas baušķeniekiem noderēs, gatavojoties starptautiskām sacensībām Čehijā, kurp sportisti dosies kopā ar Lietuvas delegāciju. UZZIŅAILatvijā pašlaik ar melno jostu ir atestēti 67 sportisti. Bauskas rajonā to ieguvuši: Viktors Korņenkovs, Mareks Vītoliņš, Aleksandrs Kozlovs, Armands Gailis, Aleksejs Konovalovs, Aiga Tikuma, Edgars Seļiverstovs, Kristīne Seļiverstova, Rolands Macpans, Oskars Grīva, Laura Gaile, Juris Kursišs, Mindaugs Tarvids, Viktors Žurkevičs, Sergejs Kirtovskis, Ainārs Knoks, Suzanna Smolija, Linda Tarvida, Atvars Velavs.  

Pievieno komentāru

Sports