Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

12. klašu beidzēji svin izlaidumu, devītajiem vēl priekšā eksāmens

Vidusskolu absolventi nokārtojuši visus valsts pārbaudījumus, vairākās izglītības iestādēs sestdien bija sarīkoti izlaidumi. Savukārt 9. klašu audzēkņiem rīt, 7. jūnijā, vēl pēdējais pārbaudījums vēsturē.

Izlaiduma sarīkojumi 12. klašu beidzējiem skolās gan vairāk tādi simboliski. Izglītības iestādēs viņus vēl gaidīs jūnija beigās. Šajā dienā absolventi saņems oficiālos dokumentus par vidējās izglītības iegūšanu, kā arī centralizēto eksāmenu rezultātu lapas.

«Bauskas Dzīve» vēroja 12. klašu izlaiduma norisi Bauskas 2. vidusskolas zālē sestdien, 4. jūnijā. Absolventus sveica vecāki, draugi un paziņas. Ziedi sagūla jauniešu, kā arī pedagogu rokās.

Uzrunājot absolventus, vecākus un viesus, Bauskas 2. vidusskolas direktore Vera Grigorjeva sacīja: «Mācību gads pagājis nemanot, arī eksāmenu sesija, kas dažiem šķita kā nepārvarams šķērslis, jau aiz muguras. Tagad jūs, mūsu skolas 61. izlaiduma absolventi, esat piestājuši uz pārdomu sliekšņa. Šajā brīdī ir ļoti svarīgi nekļūdīties un izvēlēties pareizo virzienu – turpināt mācīties augstskolā vai sākt strādāt. Šis vienlaikus ir skaists, bet arī nedaudz skumjš mirklis. Tas īpašs ir ne tikai jums, absolventi, bet arī mums, pedagogiem.»

V. Grigorjeva atcerējās savu izlaidumu šajā pašā skolā pirms 45 gadiem. Direktore sacīja, ka pašlaik 24 izglītības iestādes darbinieki ir šīs skolas absolventi. Viņu vidū ir 15 pedagogi, arī 12.a klases audzinātāja Melānija Antonoviča.

Piemiņas veltes pirmie saņēmi tie desmit 2. vidusskolas absolventi, kuru mācību darba rezultātiem ir tikai labs un teicams vērtējums.

Sumināmo absolventu vidū bija Uldis Gābers. Pēc svinībām jaunietis «Bauskas Dzīvei» pauda savas emocijas: «Es izlaidumā jutos ļoti labi. Zālē valdīja patīkama noskaņa, taču dažbrīd iezagās skumjas. Šajā skolā tomēr ir tik ļoti pierasts. Tagad ir tiešām tā, kā teica direktore – nedrīkst kļūdīties, atrodot pareizo augstskolu. Ļoti iespējams, ka manējā būs Rīgas Tehniskā universitāte. Vēlos apgūt profesiju, kurā patīkami strādāt. Eksāmenu laikā īpaši neiespringu. Bez lieka stresa apliecināju savas zināšanas. Visinteresantākā pēc eksāmena bija atbilžu salīdzināšana. Tās bija ļoti aizraujošas sarunas – cits citam vaicājām, kādu atbildi ierakstījis, kādai tai vajadzēja būt.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas