Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

15 gadu jubileju svin Rundāles novada folkloras kopa «Svitene» 2

Ar krāšņu sadziedāšanos piektdienas, 21. februāra, vakarā Rundāles novada folkloras kopa «Svitene» nosvinēja 15 gadu jubileju. Sveikt sviteniekus bija ieradušies kolektīvi no tuvākiem un tālākiem novadiem.

Jubilejas koncertu Svitenes folkloristi vadīja kā vakarēšanu ar dziesmām, atmiņu stāstiem un rokdarbiem. Atmiņā tika atsaukta kādreizējās Svitenes tautas nama vadītājas Valijas Kruļikovskas ideja organizēt pagastā folkloras kopu. Jaunizveidotā kolektīva dalībnieki 1998. gada 6. oktobrī pulcējās uz pirmo Skaidrītes Kuķalkas vadīto mēģinājumu.

Pēc S. Kuķalkas desmit gadu darba svitenieku folkloras dzīvi vadīt uzņēmās Vineta Makšus, bet no 2011. gada desmit dziedātāju pulciņa priekšgalā ir Leons Zarāns.

«Dziedam, apgūstam repertuāru, gatavojamies skatei, kas būs jau pavisam drīz. Kļūstam bagātāki ar instrumentiem, gaidām jaunus dalībniekus ar skanīgām balsīm, patiku dziedāt, uzņēmību apmeklēt mēģinājumus un doties sadziedāšanās izbraukumos,» tā par folkloras kopu «Svitene» stāsta tās pašreizējais vadītājs L. Zarāns.

Folkloristiem Zemgales reģiona skatē sava māka jārāda būs 6. aprīlī Dobelē.

Kopš pirmsākumiem kolektīvā darbojas četri dalībnieki. Viena no viņiem, Daiga Medvedeva, atzīst, ka te saista dziedātprieks, tagad arī jaunā instrumenta – cītaras – spēles apguve. Viņa bija tā, kas kolektīvā iesaistīja šī brīža jaunāko dalībnieku Kristapu Zēbergu. «Apgūstamās dziesmas ir gan vieglas, gan sarežģītas, taču būtiskākais, kas mani šeit saista, ir iespēja no sirds izdziedāties,» atklāj jaunietis.

Jubilejas vakarā pēc saimnieku uzstāšanās laba vēlējumi izskanēja katrā viesu priekšnesumā. Olaines folkloras kopas «Dzedziedas» vadītāja Silvija Silāre atzina, ka draudzība ar sviteniekiem ļāvusi vairāk iepazīt bagātīgo un daudzveidīgo Zemgales kultūrvēsturisko mantojumu. «Viesojoties pie jums, esam ieguvuši jaunus draugus, ar kuriem kopā tinam jo bagātāku mūsu dziesmu kamolu. Jums jubilejā vēlu daudz tālu un skanīgu koncertceļojumu. Dodoties tajos, piestājiet arī mūsu mājās – Olainē,» tā S. Silāre.

Sveicēju folkloristu pulkā vēl bija Jelgavas «Dimzēns», Bauskas novada Ceraukstes kopa «Laukam pāri», Codes «Dreņģeri», Bauskas «Trejupe». Ar atraktīvu leļļu ludziņu sviteniekus sveica Vecsaules folkloristi. Anita Zabeļska vēlēja kolektīvam izaugsmi un spēju piepulcināt arvien jaunus dziedātājus, galvenokārt puišus. Vecsaulieši folkloras kopai «Svitene» dāvāja zelta zivtiņu, kura esot gatava izpildīt trīs viņu vēlēšanās.

Svitenieku šaubas, vai mazā ūdens iemītniece tiešām spēs sagādāt visu, kas kolektīvam nepieciešams, kliedēja Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis: «Lieliski, ka jums ir zivtiņa, kura mazinās tēriņus pašvaldības budžetā. Ja ar prasītā izpildi tai tomēr nevedīsies, mēs centīsimies palīdzēt.»

Pievieno komentāru

Komentāri 2

bijusī

Žēl, ka nebija iepriekšējie dalībnieki, tā būtu jauka satikšanās un sadziedāšanās iespeja.

pirms 5 gadiem, 2014.02.24 17:12

Vietējās ziņas