Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

4067 mūspusē saņemtajām ienākumu deklarācijām jau veikta atmaksa

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) līdz pagājušās nedēļas beigām iesniegtas 323 411 deklarācijas un kopējā par attaisnotajiem izdevumiem atmaksātā nodokļa summa bijusi 12,79 miljoni eiro, portālu informēja VID sabiedrisko attiecību daļas speciāliste Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa.

Bauskā līdz šim iesniegtas 9166 deklarācijas,  4067 mūspusē saņemtajām deklarācijām jau veikta atmaksa, apstiprināja VID.

Kopš 1. martā sākās brīvprātīga gada ienākumu deklarāciju iesniegšana Valsts ieņēmumu dienestā (VID), saņemto gada ienākumu deklarāciju skaits jau sasniedzis trešdaļu no visām 2017. gadā iesniegtajām deklarācijām. VID prognozē, ka kopumā šī gada laikā gada ienākumu deklarācijas varētu iesniegt līdz pat 1 milj. iedzīvotāju.

Šobrīd proporcionāli kopējo gada ienākumu deklarāciju skaitam visvairāk iesniegto deklarāciju ir saņemts par veiktajām iemaksām privātajos pensiju fondos vai veiktajiem apdrošināšanas prēmiju maksājumiem atbilstoši dzīvības apdrošināšanas līgumam (ar līdzekļu uzkrāšanu). Kā arī liela nodokļu maksātāju daļa vēlas atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākumu nodokli par taksācijas gada laikā neizmantoto gada diferencēto neapliekamo minimumu vai atvieglojumiem. Lai nodrošinātu šo deklarāciju ātrāku izskatīšanu, VID ir ieviesis automātisku pārbaudi.

Pārmaksātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis tiek atmaksāts trīs mēnešu laikā, skaitot no deklarācijas iesniegšanas dienas. Tomēr VID pārstāve atzīmē, ka deklarācijas apstrādā automātiski, tāpēc nav garantiju, ka tie iedzīvotāji, kuri dokumentus nodokļu atmaksai iesniedz pirmie, naudu saņems jau šajā mēnesī.

VID arī atgādina – iedzīvotāji, kuriem gada ienākumu deklarācijas iesniegšana nav obligāta, deklarāciju par pagājušo gadu var iesniegt jebkurā laikā līdz pat 2021. gada 16. jūnijam. Savukārt personas, kurām gada ienākumu deklarācija jāsniedz obligāti, aicinātas to izdarīt laikā no šī gada 1. marta līdz 1. jūnijam.

Brīvprātīgi gada ienākumu deklarāciju var iesniegt iedzīvotāji, kuri neveic nekāda veida saimniecisko darbību un vēlas iesniegt deklarāciju par 2017. gadu, lai saņemtu atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem ( tēriņiem par izglītību, medicīnas pakalpojumiem utt.) un to nodokļa pārmaksu, kas izveidosies, piemērojot diferencēto neapliekamo minimumu. Šogad deklarācijas iesniegšanas un attaisnoto izdevumu atmaksas nosacījumi ir tādi paši kā pērn. Tāpat visa šī gada laikā vēl var pieprasīt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli arī par 2015. un 2016. gadu, bet līdz 2018. gada 16. jūnijam – vēl arī par 2014. gadu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas