Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

A/s «Sadales tīkls» mūspusē elektrotīkla atjaunošanā un attīstībā ieguldīs 947 tūkstošus eiro 8

A/s «Sadales tīkls» šogad Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novadā elektrotīkla atjaunošanā un attīstībā ieguldīs 947 tūkstošus eiro, būtiski paaugstinot sniegto pakalpojumu kvalitāti un elektroapgādes drošumu vairāk nekā 1800 klientu.

Tatjana Smirnova, a/s «Sadales tīkls» preses sekretāre, informēja, ka gada laikā atjaunos vidējā sprieguma elektrolīnijas 26 km garumā, zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēs par kabeļu līnijām 20 km garumā un rekonstruēs vai izbūvēs jaunas 11 transformatoru apakšstacijas.

Pašreizējais elektrotīkls ir veidojies vēsturiski, tādēļ uzņēmums to atjauno pakāpeniski, izvērtējot elektrotīkla stāvokli, klientu apdzīvotības blīvumu, elektroenerģijas patēriņa apmēru, kā arī konkrētās vietas attīstības perspektīvu. Tas, cik daudz un efektīvi tiek ieguldīts elektrotīkla pārbūvē pašlaik, noteiks, kāda būs elektroapgādes kvalitāte un izmaksas turpmākajos 50 gados, jo tas ir laiks, kādu vidēji kalpo elektrotīkla elementi.
Bauskas novadā elektrotīkla rekonstrukciju veic Brunavas, Codes, Vecsaules un Mežotnes pagastā.
Brunavas pagastā, Budbergas apkaimē, zemsprieguma 0,4 kilovoltu (kV) gaisvadu elektrolīnijas jau pārbūvētas par kabeļu līnijām 3,2 kilometru garumā un veikta transformatoru apakšstacijas rekonstrukcija. Codes pagastā, pie Panču transformatora, zemsprieguma gaisvadu elektrolīnija pārbūvēta par kabeļu līniju 300 metru garumā.

Vecsaules pagastā notiek gaisvadu elektrolīniju atjaunošanas darbs. Vienu no projektiem realizē Vecsaules pagasta centrā, kur 1,2 kilometru garumā atjauno 1969. gadā izbūvēto vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīniju. Elektrotīkla pārbūvi plānots veikt arī no Līčiem līdz Zvaigznei, kur kopumā atjaunos vidējā sprieguma elektrolīniju 4,1 kilometra garumā un 800 metru garu elektrolīnijas posmu pārbūvēs par kabeļu līniju.

Lai uzlabotu elektroapgādi klientiem Mežotnes pagastā, pie īpašumiem «Poguļi», «Polīši» un «Višķeri» pašlaik norit darbs, lai atjaunotu 1,2 kilometru garu vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīniju. Šī projekta laikā veic zemsprieguma elektrolīniju pārbūvi 1,9 kilometru garumā un divu jaunu transformatoru apakšstaciju izbūvi.
 
Lai uzlabotu elektroapgādi klientiem Iecavas novadā, a/s «Sadales tīkls» novada elektrotīkla atjaunošanā ieguldīs 200 tūkstošus eiro. Novada teritorijā notiek gan zemsprieguma, gan vidējā sprieguma elektrotīkla pārbūve.

Apjomīga vidējā sprieguma elektrolīniju pārbūve plānota no Iecavas stacijas līdz Zālītei, kur kopumā paredzēts rekonstruēt vidējā sprieguma elektrotīklu 6,2 kilometru garumā. 3,3 kilometrus garu elektrolīnijas posmu pārbūvēs par kabeļu līniju, būtiski paaugstinot elektroapgādes drošumu un kvalitāti klientiem, jo elektrotīkls šķērso gan mežus, gan lauku apvidus. Pēc elektrotīkla pārbūves paaugstināsies saimniecisko darbu veicēju drošība, veicot darbus gaisvadu elektrolīniju tuvumā. Šogad plānotā elektrotīkla rekonstrukcija jau noslēgusies starp Putrupi un Olaines novada robežu, kur veikta transformatoru apakšstacijas «Klūgas» rekonstrukcija un zemsprieguma gaisvadu elektrolīnija pārbūvēta par kabeļu līniju 1,5 kilometru garumā. Savukārt pie Buceniekiem veikta zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūve par kabeļu līniju 400 metru garumā.

Rundāles novadā šogad norit gan zemsprieguma, gan vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīniju pārbūve.
Lai uzlabotu elektroapgādi klientiem Viesturu pagastā, Mikšēnu apkaimē veikta vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūve 1,5 kilometru garumā, zemsprieguma gaisvadu elektrolīnija pārbūvēta par kabeļu līniju 0,7 kilometru garumā, kā arī izbūvēta jauna transformatoru apakšstacija.

Rundāles pagastā elektrotīkls atjaunots Mazbērstelē, kur, uzlabojot elektroapgādi ciema iedzīvotājiem, veikta transformatora rekonstrukcija un zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvētas par kabeļu līnijām 3,1 kilometra garumā. Savukārt gar Švirkales–Saulaines autoceļu elektrotīkla pārbūves darbs vēl turpinās, un šajā apvidū atjauno vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīniju 3,6 km garumā.

Svitenes pagastā a/s «Sadales tīkls» šogad veic vidējā sprieguma 20 kV gaisvadu elektrolīniju pārbūvi. No Virsītes līdz Mazbērstelei gaisvadu elektrolīnija tiek atjaunota 4,2 kilometru garumā un 600 metru garš elektrolīnijas posms tiek pārbūvēts izolētu vadu izpildījumā, tādējādi pasargājot elektrotīklu no bojājumiem, kurus izraisa koku un koku zaru uzkrišana gaisvadu elektrolīnijas vadiem, kā arī paaugstināsies saimniecisko darbu veicēju drošība, strādājot gaisvadu elektrolīniju tuvumā.

Vecumnieku novadā teju visi šogad plānotie elektrotīkla rekonstrukcijas projekti jau ir noslēgušies. Vecumnieku pagastā, pie īpašuma «Dukāti», izbūvēta jauna transformatoru apakšstacija, savukārt Vecumniekos rekonstruētas divas transformatoru apakšstacijas un vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnija pārbūvēta par kabeļu līniju viena kilometra garumā, paaugstinot elektroapgādes drošumu un kvalitāti vairāk nekā tūkstotim klientu.

Elektrotīkla pārbūve turpinās vēl Skaistkalnes un Bārbeles pagastā. Skaistkalnē zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvētas par kabeļu līnijām 1,8 kilometru garumā, savukārt vidējā sprieguma elektrotīkla pārbūve 2,6 kilometru garā elektrolīnijas posmā vēl turpinās starp īpašumiem «Lejasskristi» un «Strēlnieki».
Bārbeles pagastā, pie «Jobiem», norit jaunas transformatoru apakšstacijas izbūve, zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas tiek pārbūvētas par kabeļu līnijām 5,2 kilometru garumā un veikta jaunas vidējā sprieguma kabeļu līnijas izbūve 200 metru garumā. 
Arī turpmākajos gados a/s «Sadales tīkls» Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novadā turpinās atjaunot un uzlabot elektrotīklu, jo elektrotīkls kā jebkura inženiertehniska iekārta ir nepārtraukti jāuztur, jāpārbauda, noteiktā apmērā savlaicīgi jāatjauno, kā arī tajā jāievieš drošas un ilgtspējīgas iekārtas un tehnoloģijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Elmārs

...un līdz ar to, elektrības rēķins palielināsies par 30%.

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.14 08:19

Jā.......

Diemžēl, elektrības cena ir atkarīga no tās cenas biržā un sadales pakalpojums (KO NODROŠINA AS SADALES TĪKLS) ir SPRK regulēts tarifs, kas nekādi nav atkarīgs no visa šī.

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.14 10:25

bet kā savadāk?

Latvenergo lēto Daugavas HES kaskādes saražoto enerģiju, kuras pašizmaksa ir zem 1 eirocenta par KWh, laiž caur biržu, tā gūstot krietnu peļņu, bet patērētājiem pārdod to, jau no biržas pirkto, neskatoties uz to, pašas elektroenerģijas cena rēķinā ir vien ceturtā daļa no rēķina kopsummas, zvērīgi.

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.14 17:51

Konspirators

-> bet kā savadāk?

Man, lūdzu, avotu no kura ņēmāt, ka pašizmaksa ir tāda, tas izklausās interesanti, varētu papētīt.

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.17 12:11

to jā,,,

ST iesniedzot SPRK izvērtēšanai savus tarifus,tur iekļauj arī savus ieguldījumus infrastruktūrā,kuri ir jāatpelna! Tā kā te nepļurksti!

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.14 16:16

Man patīk OIK

Tā kā remonti darbi notiek šogad, tad SPRK sniegtajā tarifu projektā (šogad, par tarifu nākamajam gadam) šie ieguldījumi vēl netiks ņemti vērā, jo tur būs jārāda cipari uz 31.12.2017. Un, ja tas ir finansēts ne no pašu ST naudas, tad tas arī nevar tikt attiecināts. Vārdu sakot, nav tik vienkārši.
Reālā šo konkrēto darbu ietekme uz tarifu ir niecīga, salīdzinoši pret citiem ST projektiem.

Principā metodika ir atrodama SPRK mājas lapā, visi gribētāji var iepazīties.

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.17 12:09

voltiņš

Aha,visus darbus veic apakšuzņēmēji.Spēj tik maksāt.Nav kā agrāk,kad darbus veica tīklu darbinieki.Tas viss atsauksies uz patērētāju maciņiem(vai kredītkartēm).

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.14 21:58

AMPĒRMENS

Āksti, ne komentētāji, viens par otru gudrāks :D

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.17 09:55

Vietējās ziņas