Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina iedzīvotājus uz sabiedrisko apspriešanu 6

Codes, Ceraukstes pagastu, arī Bauskas iedzīvotājus trešdien, 9. aprīlī, gaida SIA «Lielzeltiņi» konferenču zālē. Te tiks spriests par A kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas saņemšanu.

Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece Jolanta Ližus «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka būtībā uzņēmumā nekas jauns netiek plānots. SIA «Lielzletiņi» putnu fabrikā «Janeikas» jau bija šī A kategorijas atļauja, kurai termiņš beidzas šī gada jūnijā. Ja svarīgas izmaiņas ražošanas procesos nav paredzētas, tad atļaujas pagarināšanai sabiedrisko apspriešanu var arī nerīkot.

Taču šajā gadījumā bijis daudz sūdzību no iedzīvotājiem par smakām, kas rodas no produktu utilizācijas ceha. Tādēļ nolemts uzklausīt iedzīvotāju, uzņēmuma pārstāvju viedokļus. Savu atzinumu sanāksmē sniegs Jelgavas reģionālās vides pārvaldes speciālisti.

Codes pagasta pārvaldes vadītāja Dace Šķiliņa «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka iedzīvotāju sūdzības par SIA «Lielzeltiņi» radītajām smakām pašvaldība saņem regulāri: «Cīņa ar «Lielzeltiņiem» sākta jau 2006. gadā. Tad tika apsolīts izstrādāt pasākumu plānu smaku ierobežošanai. Taču viss turpinās. Smaku cēlonis ir tehnoloģijas neievērošana utilizācijas cehā. Vadība atrunājas, ka procesu ietekmē cilvēciskais faktors, darbinieki, dzesējot katlā radušos tvaiku, pārāk ātri to izlaiž atmosfērā. Šādas atrunas nav pamats atbildības samazināšanai.

Vadībai jānodrošina visu tehnoloģisko procesu ievērošana. Ja smakas turpina izplatīties, nepilnības jānovērš. Jāveic uzskaite par patērēto laiku tehnoloģijas pareizai izpildei, jāuzstāda papildu filtri gaisa attīrīšanai.

Par šīm problēmām ceram izrunāties un meklēt tām risinājumus sabiedriskajā apspriešanā 9. aprīlī. Lūgums visus, kam smakas turpina traucēt, ierasties uz sabiedrisko apspriešanu, lai paustu savu viedokli un kopīgi panāktu, ka mūsu izvirzītās prasības smaku ierobežošanai tiek fiksētas izsniegtajā A kategorijas piesārņojošās darbības atļaujā.»

Pievieno komentāru

Komentāri 6

jonis

un ka vienmer darbinieki vainigi nevis Jonis kurs pirzs visu dienu

pirms 4 gadiem, 2014.04.04 22:13

!!!

Nav ko tērēt laiku.Kurā apspriešanā iedzīvotāju viedoklis ir ņemts vērā.Varbūt to prasa likums.Kam nav ko darīt lai iet un klausās tās stulbības.

pirms 4 gadiem, 2014.04.06 19:33

zinātājs

aicinu visus iedzīvotājus braukt uz lielzeltiņiem kakāt pie galvenās ieejas, tad zinās,kā ir dzīvot sūdos

pirms 4 gadiem, 2014.04.07 18:42

zinātājs

redziet, cik es asprātīgs! es i' no bauskas!

pirms 4 gadiem, 2014.04.07 20:13

Alūksne

Palasiet aluksniesiem.lv http://aluksniesiem.diena.lv/search?q[q]=kokogles
Malači, kā cīnījās pret kaitīgiem izmešiem kokogļu rūpnīcas celšanai pilsētā. Arī jūs varat, ja gribat, tikai kādam ir jāņem šefība!!!

pirms 4 gadiem, 2014.04.07 22:30

cau

Aiztaisīsies LIELZELTIŅI, aiztaisīsies Bauska.

pirms 4 gadiem, 2014.04.08 20:08

Vietējās ziņas