Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina pieteikties «ātrās palīdzības» atvērto durvju dienai

Ikvienam interesentam nākampiektdien, 30. septembrī, Bauskā, Iecavā un Vecumniekos būs iespēja iepazīties ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbu atvērto durvju dienā.

Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta organizētajā atvērto durvju dienā apmeklētājus gaidīs 34 NMP dienesta brigāžu punktos visā Latvijā, informē NMP dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vītola.

Bauskas NMP punkta vecākā ārsta palīdze Ruta Lešinska atklāja, ka pērn apmeklētāju skaits bijis niecīgs – tikai divi bērni. Šogad pieteikušās jau divas Bauskas sākumskolas klases. «Atvērto durvju diena notiek katru gadu. Aicinām ikvienu interesentu izglītoties un iepazīties ar medicīniskās palīdzības dienesta darbinieku ikdienu. Šī ir lieliska iespēja jauniešiem, kuri nolēmuši studēt medicīnu, iepazīties ar ātrās palīdzības mediķu darba pienākumiem, kas radīs priekšstatu par profesiju,» teic Ruta Lešinska.

Iecavas NMP punkta vecākā ārsta palīdze Džesija Konstante stāsta, ka arī Iecavā interesenti ir laipni gaidīti. «Mums ir viena automašīna, tāpēc nevaram solīt, ka atvērto durvju dienā tā būs uz vietas un pieejama apskatei, tomēr mēs ar prieku gaidīsim ikvienu, kam ir interese par mūsu darba specifiku, atbildēsim uz jautājumiem un pastāstīsim par darbinieku pienākumiem un reālo situāciju nozarē,» skaidro Džesija Konstante. Pērn Iecavā uz atvērto durvju dienu ieradās bērnudārza un sākumskolas audzēkņi.

Vecumnieku NMP punkta vecākā ārsta palīdze Sandija Drevinska informē, ka Vecumnieku novada brigāde atvērto durvju dienā piedalās pirmo reizi. «Pērn daudz apmeklētāju bija Ēnu dienā. Protams, gaidīsim ikvienu arī 30. septembra pasākumā,» apliecina Sandija Drevinska.

Apmeklējuma laikā būs iespēja klātienē vērot un noskaidrot, kā norit NMP dienesta brigāžu ikdienas dežūra, kā brigādes saņem izsaukumus un kā operatīvi spēj uz tiem reaģēt, lai palīdzētu pacientiem vai smagi cietušajiem. Ikvienam būs iespēja arī iekāpt neatliekamās medicīniskās palīdzības operatīvajā transportlīdzeklī un aplūkot tā specifisko aprīkojumu, ar kādu mediķi glābj cilvēku dzīvību, kā arī izjautāt speciālistus par viņu darbu. Katrs interesents varēs arī pārbaudīt savas prasmes vai iemācīties ar speciālu manekenu veikt atdzīvināšanas pasākumus. Tā būs iespēja klātienē redzēt un izprast neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu dinamisko darba ritmu.

Pieteikties atvērto durvju dienai var līdz 27. septembrim mājaslapā www.atvertodurvjudiena.lv. Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas