Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz desmitajiem Mežotnes pilskalna svētkiem 3

Mežotnes pilskalna svētkiem šogad apaļa jubileja, kuru 21. un 22. maijā svinēt aicināti Rundāles un kaimiņu novada iedzīvotāji.

Svētku rīkotāji parūpējušies par daudzveidīgu programmu. Varēs klausīties lasījumus par senvēsturi un sadzīves kultūru viduslaikos, vēstures rekonstrukciju biedrību dalībnieki tērpu skatē demonstrēs 9. – 13. gs. zemgaļu un sēļu tērpu rekonstrukcijas, būs arī Zemgales folklorai veltīti sarīkojumi – svētrīts Vīnakalnā, sadziedāšanās Lielupes līcī uz kuģa klāja, sadancošanās pilskalnā un rotaļas.
Apmeklētājiem būs iespēja meistarklasēs iepazīties ar tradicionālajiem amatniecības paņēmieniem un kaujas mākslu. Protams, neiztiks arī bez viduslaiku cīņām. To uzvarētājiem balvas sagatavos Bauskas novada amatnieki.

Lai parādītu bagātīgo zemgaļu kultūras mantojumu pēc arheoloģisko izrakumu klāsta, tiks izveidota digitālā izstāde «Tūkstoš gadu pilskalnā» – senlietu fotogrāfijas ar komentāriem. Par godu svētkiem Lielupes līci novietos viduslaiku kuģi, uz kura klāja varēs klausīties kuģinieku stāstus par burāšanu un ceļojumiem viduslaikos Baltijas jūrā.

Biedrības «Upmale» projektu vadītāja Elīna Kūla-Braže stāsta, ka Mežotnes pilskalna svētki ir vienīgais zemgaļu vēsturei un tradicionālajai kultūrai veltītais festivāls Austrumzemgalē.

«Svētki sasaista zemgaļu senatni ar mūsdienu tradicionālās kultūras norisēm, kurās ir iespēja iesaistīties apmeklētājiem. Svētkiem ir izglītojoša loma, katru gadu tajos ar stāstījumiem par zemgaļu vēsturi, sadzīves un kultūras tradīcijām piedalās vēsturnieki, vēstures rekonstrukciju biedrību, folkloras kopu dalībnieki un amatnieki,» teic E. Kūla-Braže.

Visas svētku norises Mežotnes pilskalnā apmeklētājiem būs pieejamas par brīvu. Pasākumu rīko zemgaļu kultūras biedrība «Upmale» sadarbībā ar Rundāles novada domi.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

rupuceitts

Cerams šogad izdosies pa divām dienām kādus trīssimt apmeklētājus savākt?

pirms 2 gadiem, 2016.05.18 19:29

Tas liecina tikai par to, cik daudz Tev, rupuceit, un Tev līdzīgi domājošiem, interesē senā latviešu vēsture un kultūra!!

pirms 2 gadiem, 2016.05.19 10:46

Vallija

Vēsture ir laba lieta, bet nu nav kaut kas tais svētkos .Veidotājiem jāpiedomā lai būtu interesantāk.

pirms 2 gadiem, 2016.05.22 19:57

Vietējās ziņas