Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz kultūras mantojuma dienām 1

Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumus šajā nedēļas nogalē organizē bez īpašas reklāmas. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas interneta vietnē «Bauskas Dzīve» uzzināja, ka mūspusē aktivitātes paredzētas Bauskā un «Lejeniekos».

Bauskā Eiropas kultūras mantojuma dienas iekļautas VI Pagalmu svētkos un IV Putras godēšanas pasākumā 10. septembrī. Interesentus aicina uz dažādām aktivitātēm vairāk nekā 19 vecpilsētas pagalmos. Šajā pašā dienā dzejnieka Viļa Plūdoņa dzimtajās mājās «Lejenieki» viesus gaidīs muzeja vadītāja Elīna Kūla-Braže. Paredzēts apmeklēt Plūdoņa kapsētu, doties pastaigā pa Dzejnieka taku uz Jautro strautu, kā arī iesaistīties dzīparu darbnīcas aktivitātēs muzejā.

No 9. līdz 12. septembrim visā Latvijā notiks kultūras pieminekļu īpašnieku rīkoti Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumi: semināri, ekskursijas, radošās darbnīcas, koncerti. Tie šogad veltīti kultūrvēsturiskajai ainavai. Šajās aktivitātēs paredzēts izcelt ainavas īpašo lomu cilvēka dzīves kvalitātes veidošanā un ceļā uz Latvijas simtgadi.

Eiropas kultūras mantojuma dienas ir starptautiska iniciatīva, kas katru gadu septembrī aicina kultūras pieminekļu saimniekus uzņemt ieinteresētus ciemiņus, lai dalītos zināšanās un sniegtu iespēju ikvienam veidot saikni ar kultūras mantojumu, iepazīstot to neikdienišķā veidā. Šogad šī kultūras mantojuma ideālus vienojošā tradīcija notiks jau 25. reizi. Tā informē Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas komunikācijas daļas speciāliste Alma Kaurāte-Java.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas