Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz šaušanas sacensībām Bārbelē 3

Biedrības «Zemgales šaušanas centrs» šautuvē 24. septembrī notiks Vecumnieku novada atklātā kausa izcīņa medību šaušanā, informē sacensību organizators Arvīds Rozēns.

Zemgales šaušanas centrs atrodas Vecumnieku novada Bārbeles pagastā. Sacensībās drīkst piedalīties ikviens, kurš samaksājis dalības maksu, apguvis nepieciešamās iemaņas pareizi rīkoties ar ieroci un atbilst normatīvo aktu prasībām par vecuma ierobežojumiem. Kompleksajā šaušanā dalības maksa ir 12 eiro, katrā disciplīnā atsevišķi – septiņi eiro. Reģistrēšanās norises dienā no pulksten 8.30, sacensības sāksies pulksten 10.

«Kausa izcīņas mērķis ir izkopt un pilnveidot mednieku šaušanas prasmes un tradīcijas. Vēlamies organizēt patīkamu, draudzīgu atpūtu medniekiem, medību šaušanas cienītājiem un kolektīviem, veicināt pieredzes apmaiņu un saliedētību,» pasākuma būtību atklāj A. Rozēns.

Sacensības šaušanā notiks ar gludstobra ieroci pa stāvošu mērķi 50 metru attālumā stāvus, bez atbalsta. Šaušana ilgs desmit minūtes, vienlaikus startēs seši dalībnieki.
Otrā disciplīna būs šaušana ar gludstobra ieroci pa lidojošu mērķi – šķīvīšiem.

«Finālā dalībnieki tiks dalīti meistaru un tautas klasē, vērtējot pamatsērijas rezultātus. Meistarklases finālā šaus 1. – 6. vietas ieguvēji, tautas klasē – tie, kam 7. – 12. vieta. Katram dalībniekam summēs iepriekš gūtos punktus labākajā pamatsērijā un vienu sēriju finālā. Kompleksajā vērtējumā sešu labāko rezultātu ieguvēji šaus pa skrejošu mežacūku, punktus summēs ar pamatsērijā gūtajiem,» fināla gaitu skaidro A. Rozēns.

Sacensību organizatori atgādina, ka mačos aizliegts piedalīties ar gludstobra ieroci, kam stobrā ir vītne, nav noņemtas plecu siksnas vai ierocis ir aprīkots ar pleca āķi. Aizliegts lietot papildu polsterējumu, priekšmetus un/vai apģērbu, kas fiksē šāvēja ķermeni vai kādu tā daļu. Labākie saņems piemiņas balvas – kausus, medaļas un diplomus.

Piešaude un treniņi šautuvē paredzēti 23. septembrī no pulksten 16 līdz 20.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kārlis

Ja nav pat mazākās sapratnes kā rīkot šādus mačus, nevajag ķerties klāt. Taisot mačus medniekiem, un tai skaitā lai darbība atbilstu sacensību mērķim kā norādīts rakstā,jeb mednieku prasmes celšanai, beidziet tak lobēt šaura loka sacensību dalībniekus. Nekādu atsvaru ieroča galā,nekādu sporta ieroču. Dodiet iespēju šaut at medību ieroci, ar to,ar ko iet medībās. Ar vienu ieroci šaut gan stāvošo, gan lidojošo mērķi. Tad tas būs mednieku pasākums. Tagad gadu no gada viens un tas pats,bumbas ,laidnes,atsvari..... Vai tiešām viss ir jābalsta uz sportistu interesēm? Lai vienreiz tiešām ir mednieku mači uz līdzvērtīgiem nosacījumiem. Tad būs interese un dalībnieki. Ja nav saprašanas, izlasiet vismaz šā gada Artemīdas nolikumu, kur tika sperts būtisks solis vienlīdzību- ar vienu ieroci visi šaušanas veidi. Bet nu ja apmierina 10-15 dalībnieki, tad tā turpiniet.

pirms 2 gadiem, 2016.09.26 10:29

aigars

gribētos organizatoru argumentētu viedokli par nolikumu. Kādēļ gludstobru ar vītni nevar? Palielinās jauda? lodes pašas lido uz desmitnieku? lielāks lidojuma ātrums? Man tas ir medību ierocis ar ko reāli eju medībās un ar ko varu piedalīties mednieku mačos.

pirms 2 gadiem, 2016.09.26 10:40

meistars

Tas ir minēts Latvijas Šaušanas federācijas 2012.gada 24.aprīļa apstiprinātajos noteikumos šaušanā pa stāvošu mērķi.

pirms 2 gadiem, 2016.09.27 14:02

Vietējās ziņas