Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz tējas pēcpusdienu ukraiņu tradīcijās

Iecavas sieviešu klubs «Liepas» sestdien, 16. septembrī, aicina ikvienu interesentu uz tējas dzeršanas pēcpusdienu ukraiņu stilā, informē biedrības vadītāja Beāta Bundule.

Ukraiņu tējas pēcpusdiena notiks Iecavas kultūras namā. Tas ir «Liepu» vadītā projekta «Nacionālie tējas pasākumi Zemgalē» otrais sarīkojums. Pirmajā ļoti viesmīlīgā gaisotnē ar krievu tējas dzeršanas tradīcijām un zāļu tēju lellīšu darināšanu iepazīstināja Glūdas pagasta folkloras kopas «Slavjanočki» dalībnieces.

Šoreiz stāstu par karavaju un Karpatu zāļu tējām vēstīs Jelgavas pilsētas ukraiņu kultūras centra «Džerelo» dalībnieces. Viešņas atbildēs uz jautājumiem, ierādīs dejas soļus un rotaļas.

«Uzzināsim ukraiņu tējas dzeršanas tradīcijas, varēsim izmēģināt jaunas receptes, dziedāsim tautasdziesmas, iesim rotaļās,» stāsta B. Bundule, «darbnīcā mācīsimies pīt ukraiņu aproces un zīmēt apsveikuma kartītes ar ukraiņu ornamentiem. Varēsim salīdzināt latviešu un ukraiņu nacionālos rakstus – atrast tajos līdzīgo un īpašās nianses krāsās un ornamentu secībā, kas oriģinālas katrai tautai.»

Sarīkojums 16. septembrī Iecavas kultūras nama mazajā zālē noritēs no pulksten 14 līdz 18. Tas ikvienam pieejams bez maksas. Projektu «Liepas» īsteno kopā ar biedrību «Sadarbības platforma», kas pārstāv 26 Latvijas nacionalitāšu nevalstiskās organizācijas (NVO). Tam piešķirts Zemgales NVO centra un Kultūras ministrijas atbalsts.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas